O405

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Mini Bus prowadzi raczej działalność w komunikacji podmiejskiej, a zatem wysoko i średniopodłogowe O405 są tutaj dużo lepszym rozwiązaniem, niż niskopodłogowce ;) .
A to niby czemuż wysokie 405-tki są lepsze od niskich na liniach typu Otwock-Warszawa? Bo są mniej zapchane, gdy jakiś inwalida nie może wejść? :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:A to niby czemuż wysokie 405-tki są lepsze od niskich na liniach typu Otwock-Warszawa?
Dlatego, iż te autobusy bardziej pasują do komunikacji lokalnej, niż do miejskiej (na wespół z Mercedesami O407). To po pierwsze, a po drugie polityka taborowa karczewskiego Mini Busa opiera się głównie na wysoko/średniopodłogowcach, więc po co mieliby nagle ustosunkować się do niskich Mercedesów O405N? widocznie nie są zainteresowani tego typu pojazdami i już :).

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Adrian_ pisze:wysoko i średniopodłogowe O405
:?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Dlatego, iż te autobusy bardziej pasują do komunikacji lokalnej, niż do miejskiej (na wespół z Mercedesami O407).
O407 zrozumiem, ale czemu O405? Wyjaśnij.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian odkrył trochę "Amerykę w konserwach". Te autobusy - tj. MB O405 - już od dawna (przynajmniej od pół roku) jeżdżą na liniach firmy "MINI Bus" z Karczewa. Firma już od wielu lat jest pod moją obserwacją ze względu na tabor jaki eksploatują. ;)

:strzałka: ....A zaczęli w latach 90-tych, od Scanii 111 (m.in. odkupionych z MPK Kraków). Potem stopniowo przesiadali się na Mercedesy. Były to MB O305.

:strzałka: ...MB O305 długo nie pojeździły we flocie "MINI Bus", ponieważ dosyć szybko zastąpiły je pierwsze MB O405 (zielone). Mam kilka fotek MB O405, jednak nie chciałem zalewać albumu "takimi" zdjęciami. W zeszłym roku, zrobiłem sesję fotograficzną dla kolegów z Bergisherbus-Forum na pętli, na ul. Emilii Plater w Warszawie.

firma "MINI Bus" nie jest jedyną która eksploatuje MB O405. Kolejną firmą, która wprowadza ten typ autobusów jest firma "Wilga - Bus" - ostry konkurent "MINI-Busa" na liniach z Warszawy do Otwocka + okolic.

:strzałka: A dla przykładu zdjęcie - którego autorem jest nasz Admin U2w

Co ciekawe firma "Wilga-Bus" wprowadziła, jako pierwsza MB O407, którego fotkę również posiadam.

Dla mnie o wiele ciekawszym jest fakt, że firma "MINI-Bus", notująca coraz większe potoki pasażerskie, inwestuje również w autobusy przegubowe. M.in. MB O405G

Jeśli już mogę pozanudzać Was, to zrobię to totalnie... :devil:

Rysunki pochodzące z moich obserwacji. Wszystkiego nie pokazałem. Rysunki związane z firmą "MINI-Bus" Karczew:
:strzałka: Scania 111 - połowa lat 90-tych
:strzałka: MB O305G, ex "Gryf"
:strzałka: MB O405G
:strzałka: Setra - Patrz przegubowe Setry SG219 SL

...Wracając do tematu. Postaram się odkopać moje fotki i prześlę je do Albumu. Może mnie koledzy Admini nie powieszą za spamerkę ... :retard:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”