O303

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

O303

Post autor: J-31 »

Szanowni forumowicze i czytelnicy forum.

Zakładam nowy temat a to z powodu PKS Grodzisk Mazowiecki. Ten przewoźnik - nam mkm-m z W-wy znany z tego, że obsługuje km w W-wie - kupił sobie "nowego" Mercedesa. Autobus obsługuje linię PKS łączącą pl. Piłsudskiego w Warszawie z miejscowościami na zachodzie Warszawy.

ObrazekObrazek

Patrząc na jego poszycie zewnętrzne, a także ubogie wnętrze (trochę widać na zdjęciu), odnoszę wrażenie, że jest to były autobus wojskowy. Prawdopodobnie pochodzący z Wermachtu. Wczoraj zobaczyłem go pierwszy raz. ;)

Tą linię obsłują jeszcze Autosany H9, a także - coraz częściej - MAN UL2x3 ;)

Mam przedziwne wrażenie, że armia niemiecka zaczyna wymianę autobusów, a to oznacza, że nie tylko PKS Grodzisk Mazowiecki nabył takie "coś". Tych autobusów może być więcej w całym kraju lub może pojawić się więcej :/

No i co o tym Myślicie ? Czy naprawdę warto coś takiego kupować ;)

Egon

Re: Ex wojskowy (?) MB O303

Post autor: Egon »

Kilka takich ma też PKS Katowice. Do obsługi linii dalekobieżnych się nie nadają, bo mają niby-miejskie siedzenia. podobne do tych w Jelczach M11 i 120M (tylko podwójne), ale na peryferyjnych liniach miejskich sprawdzają się nie najgorzej. PKS wysyła je do obsługi linii 292 i 810.
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-102338.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-79090.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Egon pisze:Kilka takich ma też PKS Katowice.
A czy PKS Katowice to je samodzielnie przemalował, czy one przyjechały już w takim malowaniu ? ;)

Egon

Post autor: Egon »

J-31 pisze:A czy PKS Katowice to je samodzielnie przemalował, czy one przyjechały już w takim malowaniu ? ;)
Sami przemalowali. Przyjechały w takich barwach jak ten Twój.

Michał

Re: Ex wojskowy (?) MB O303

Post autor: Michał »

Niestety MB O303 jest już ponad gruba setka w Polsce. W samym Sieradzu jest ponad dycha O303 (w PKS'ie i MPK). Wszystkie przyszły z Wermachtu (i wszystkie w kolorach wojskowych!). Najczęstsze typy w to O303-11R, ale występują też bardziej turystyczne (O303-11KHP,O303-15KHP i inne). W Zduńskiej Woli w PKS'ie jest około 5, w ZKM Łask i PKS Wieluń też mają kilka.

Egon

Re: Ex wojskowy (?) MB O303

Post autor: Egon »

Michał pisze:Wszystkie przyszły z Wermachtu (i wszystkie w kolorach wojskowych!).
Nie z Wehrmachtu, tylko z Bundeswehry ;) .

Michał

Re: Ex wojskowy (?) MB O303

Post autor: Michał »

Oj, mała pomyłka. Rzeczywiście chodziło mi o Bundeswehrę. Zasugerowałem się postem J-31.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michał pisze:Oj, mała pomyłka. Rzeczywiście chodziło mi o Bundeswehrę. Zasugerowałem się postem J-31.
Możliwe, że i nasz też jest z Bundeswerhy :smile2:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Egon pisze:Kilka takich ma też PKS Katowice. Do obsługi linii dalekobieżnych się nie nadają, bo mają niby-miejskie siedzenia. podobne do tych w Jelczach M11 i 120M (tylko podwójne), ale na peryferyjnych liniach miejskich sprawdzają się nie najgorzej. PKS wysyła je do obsługi linii 292 i 810.
Zapomniałeś wspomnieć, że te nasze Mercedesy są podejrzewam ex Gryf Kartuzy. Te wozy są koszmarne, głównie z ciasności panującej w środku.

Lopez

Post autor: Lopez »

Michał pisze:Niestety MB O303 jest już ponad gruba setka w Polsce. W samym Sieradzu jest ponad dycha O303 (w PKS'ie i MPK). Wszystkie przyszły z Wermachtu (i wszystkie w kolorach wojskowych!). Najczęstsze typy w to O303-11R, ale występują też bardziej turystyczne (O303-11KHP,O303-15KHP i inne). W Zduńskiej Woli w PKS'ie jest około 5, w ZKM Łask i PKS Wieluń też mają kilka.
Sprawa jest prosta - Bundeswehra od zeszłego roku wymienia autobusy na nowe. I gdzie one wszystkie trafią?... Można się domyślić :|
PPKS Starachowice używa bodajże 6 sztuk. Może więcej. Na tablicach z Gdyni więc chyba wzięli je w leasing. Są biało-niebieskie, nie zielone.

Michał

Post autor: Michał »

Lopez pisze: PPKS Starachowice używa bodajże 6 sztuk. Może więcej. Na tablicach z Gdyni więc chyba wzięli je w leasing. Są biało-niebieskie, nie zielone.
Nie są wzięte w leasing. Po prostu nie dostały nowych tablic rejestracyjnych u nas było to samo. (przy przemalowywaniu im zmienili). Na pewno były zielone, po prostu szybko je przemalowano. W MPK Sieradz jest już 8 O303-11R i 1 O303-11KHP. Dwa ostatnie 11R nie zostały jeszcze przemalowane i na razie nie pojawiają sie na trasach.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

MKM Shadow pisze:nasze Mercedesy są podejrzewam ex Gryf Kartuzy
W barwach Gryfu to one nie jeździły ;) Ale można się przejechać do siedziby w Kartuzach-Borchardztwie: spooro ich tam stoi :diabeł:

Lopez

Post autor: Lopez »

Michał pisze:Po prostu nie dostały nowych tablic rejestracyjnych u nas było to samo.
No ale jak to? Wydawało mi się, że zmiana tablicy jest konieczna jeśli autobus jest sprzedawany do nowego powiatu.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Lopez pisze:PPKS Starachowice używa ... Na tablicach z Gdyni
Zastanawia mnie fakt tablic gdyńskich. Gryf rejestruje pojazdy w Kartuzach, więc powinny mieć GKA xxxx. Czyżby źródło było inne :?: Merce O303 zakupił też Dunn-Line (ob. Veolia).

Lopez

Post autor: Lopez »

u2w pisze:Czyżby źródło było inne
Szczerze mówiąc nie wiem skąd. W każdym razie wzięli się za wymianę siedzeń w 1 czy 2 sztukach więc chyba raczej na dłużej zostaną w Starachowicach.

Egon

Post autor: Egon »

MKM Shadow pisze:Zapomniałeś wspomnieć, że te nasze Mercedesy są podejrzewam ex Gryf Kartuzy. Te wozy są koszmarne, głównie z ciasności panującej w środku.
To akurat nie jest ich główną wadą (no, może na 810 bardziej daje się we znaki niż na 292). Przede wszystkim mają zero otwieranych okien i latem jest w nich ciepło nie do wytrzymania.

Damhan

Post autor: Damhan »

Identyczny w takich barwach dowoził jeszcze niedawno robotników na przebudowę nowego budynku Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku. Zastanawiałem się właśnie skąd te ciemnozielone kolory... :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oooops. Czyli jest tak jak się domyślałem. Czytając Wasze posty odnoszę wrażenie, że tych wojskowych MB O303 było naprawdę sporo... :cool:

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:tych wojskowych MB O303 było naprawdę sporo...
Bundeswehra pozbywa się kilkuset pojazdów. Pewnie większość z nich obejrzymy sobie prędzej czy później w Polsce :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Bundeswehra pozbywa się kilkuset pojazdów. Pewnie większość z nich obejrzymy sobie prędzej czy później w Polsce :)
Ooops. Mówisz, że aż kilkaset takich autobusów sprzedają. :shocked:

Brrrr... Współczuje pasażerom PKS :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”