O530K

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

O530K

Post autor: NEO »

Depesza od J-31:

W serwisie EVOBUS stoją fabrycznie nowe autobusy dla MZK Bielsko Białej. Są to Mercedesy Citaro K. W ilości 5 sztuk. Fotki jutro...

Post edytowany. Mod. J-31 ;)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Nowe Mercedesy dla mZK BB??

Post autor: Razor 688 »

NEO pisze:W serwisie EVOBUS stoją fabrycznie noweautobusy dla MZK Bielsko Białej.Są to Mercedesy Citaro K.W ilości 5 sztuk.Fotki doda,m jutro...
Jesteś pewien że to są Bielskie Mercedesy O530 Citaro K. BTW: jakie mają malowanie mile były by widziane fotki. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na wstępie dziękuję Neo za pomoc w przesłaniu wiadomości. Prosiłem Neo o to, ponieważ wiem, że nie tylko Razor 688 czeka na tą wiadomość ale też inni mkm-owie z Bielska.

Otóż rzeczywiście pojawiły się. Wydaje mi się, że o pomyłce być nie może. Są to na pewno 10 metrowe Citaro K i są one w malowaniu MZK Bielsko Biała ;)

Obiecane fotki
:strzałka: galeria/details.php?image_id=9272
:strzałka: galeria/details.php?image_id=9273
:strzałka: galeria/details.php?image_id=9274

Pozwoliłem sobie nieznacznie zmienić tytuł tego tematu, aby przy okazji rozpocząć dyskusje o ... nowym produkcie jakim jest Citaro K. A jednocześnie całkowicie oddzielić temat o Citaro K od 12 metrowego Citaro ;)

Tak się dobrze składa, że pokazywany przeze mnie w lato tester pojawił się na DTP w Warszawie, w sobotę w zajezdni MZA R1.

I przyznam szczerze, że ten mały autobusik nawet mi się spodobał. Wzorem SUrbinetto 10 jest to mały autobus, ale pojemny. A przynajmnie pojemny jest nowy tester formy Evobus Polska. Jakie w srodku są bielskie Citaro K, tego nie wiem. Mogę jedynie domyślać się, że będą podobne - teraz to ja będę liczył na Wasze fotki ;)

A zatem, czego mogą się spodziewać miłośnicy w Bielsku Białej ? Fotki wnętrza testera ;)

Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze:Na wstępie dziękuję Neo za pomoc w przesłaniu wiadomości. Prosiłem Neo o to, ponieważ wiem, że nie tylko Razor 688 czeka na tą wiadomość ale też inni mkm-owie z Bielska.
No ja jestem w szoku wielkie wielkie podziękowania dla kolegi J-31 za poświęcony czas. :o:

Moja opinia: ;)
Mercedesy wyglądają fajnie szkoda tylko ze spascili łuk w malowaniu. Co do Citaro 12m na razie nie zanosi się na zakup nowych autobusów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poszperałem trochę po naszym forum. Ponieważ chciałem się dowiedzieć - jakich autobusów szukało MZK B-B, tzn. na co był przetarg (na 12-metrowce, czy na krótsze).

I znalazłem w dziale "Przetargi" temat :strzałka: "Przetarg na 10 nowych autobusów w Bielsku Białej". A w nim, m.in.:
Razor 688, 21 lutego br. w temacie 'Przetarg na 10 nowych autobusów w Bielsku Białej', pisze:Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku Białej z dniem dzisiejszym ogłosił przetarg na 10 nowych autobusów niskopodłogowych (...)

A więc samo SIWZ jest troche dziwne bo wychodzi na to że autobusy mogą mieć od 11,5 m długości do 12 a dopuszcza się że mogą mieć dwoje drzwi wieć.
A więc poczekamy zobaczymy jak to sie rozwiąże. (...)
I jeszcze Drentwy w tym samym temacie, 8 maja br., pisze:Hmm, to jak to w końcu jest - na Beskidzkim Forum Komunikacyjnym napisano, że wozy będą mieć 10,5 metra - czyli łapie się tylko króciutkie Citaro K...
Bingo :!: Okazuje się, że nasz forumowy kolega, Drentwy, był jednak najlepiej poinformowany. Do Bielska już niedługo trafi 10 sztuk MB Citaro K. :razz:

Przyznam szczerze, że nie zdziwiłbym się gdyby ten "tester" był jednym z tych przyszłych bielskich Citaro... co poniekąd byłoby zgodne z prawdą, że na Transexpo 2007 miał pojawić się "bielski Citaro" :mruga:

Póki co nówki postoją pewnie z parę dni w serwisie w Wolicy ;)

Paweł

Post autor: Paweł »

Bielski przetarg był ewidentnie rozpisany pod Citaro K, bo to była jedyna alternatywa dla, wątpliwej jakości, Solarisa U12 i Citelisa. A przy posiadanych srodkach finansowych na nic innego MZK nie mogło sobie pozwolić. Wiec podjeto decyzję by dopuścić Citaro K, bo wozy klasy midi w Bielsku-Białej są potrzebne.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Bardzo fajne są te MB Citaro K. Bardzo mi się spodobały. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Mały rozstaw osi mają, 2. drzwi są za blisko przodu i w ogóle dziwnie to wygląda

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Ano, jakoś pokracznie wyszedł. U10 ma znacznie lepsze proporcje. Ale i tak sympatyczny w sumie :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

No to wybada mi tylko pogratulować dla MZK Bielsko- Białej. A widzisz kol. razorze688 jednak coś się poprawia w MZK ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Citaro to fajny autobus, ale malowanie mogłoby być lepsze :/

Paweł

Post autor: Paweł »

Amalio pisze:Citaro to fajny autobus, ale malowanie mogłoby być lepsze :/
Malowanie jest takie, jakie miało byc.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Paweł pisze:
Amalio pisze:Citaro to fajny autobus, ale malowanie mogłoby być lepsze :/
Malowanie jest takie, jakie miało byc.
Może i jest takie jak miało być, ale nie zmienia to faktu, że przede wszystkim tył wyglada tragicznie.

ppln

Post autor: ppln »

Tył jest całkiem ładny, ale boki wyglądają nieco odpustowo...

Bartek

Post autor: Bartek »

Eee.... fajnie im w malowaniu MZK

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Ładne malowanie, a pojazd równie piękny.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

MKM Shadow pisze:No to wybada mi tylko pogratulować dla MZK Bielsko- Białej. A widzisz kol. razorze688 jednak coś się poprawia w MZK ;)
A no z tej strony na pewno. Co do malowania nasze Citaro wyglądają całkiem ładnie mały a tyle waży. Oby w Bielsku znalazły się na tych liniach gdzie mają jeździć a nie na bardzo zatłoczonych. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli mają tak rozplanowane wnętrze jak ten tester, to spoko. Nawet największy tłok im nie straszny ;)

JacekM

Post autor: JacekM »

Nie wiesz co mówisz...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

JacekM pisze:Nie wiesz co mówisz...
Hmmm. A to mnie Zdziwiłeś tym postem. No, ale skoro tak Twierdzisz... to może Porównaj sobie "rzeźnię" w testowym Citaro K z rzeźnią nieco dłuższego - na przykład - Jelcza M121M :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”