O530K

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Lopez

Post autor: Lopez »

Bardzo piękne autobusy. Tylko pozazdrościć :)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Rzeczywiście! Prezentują się świetnie. Ciekawy jestem jak wygląda ich wnętrze. J-31 udało Ci się podpatrzyć coś więcej niż widać na zdjęciach? :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:Ciekawy jestem jak wygląda ich wnętrze. J-31 udało Ci się podpatrzyć coś więcej niż widać na zdjęciach?
Niestety nie wiele. Mogę tylko napisać, że całkiem przyjemne będzie kolor obicia foteli - tylko tyle zobaczyłem. ;)

Natomiast jak ogólnie wygląda wnętrze tych autobusów - tego nie udało mi się dojrzeć. :]

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Założę się o stówę, że mkm-owie na Górnym Śląsku będą się zabijać, byle by tylko sfocić te autobusy gdzieś na trasie - kiedy tylko będą już obsługiwać linię na lotnisko.
Ja już od miesiąca odkładałem 28 zł, żeby przejechać się tym cackiem :P
Czy któryś ze śląskich kolegów może mi przypomnieć ile autobusów kupił PKM Katowice ?
5 sztuk ;)

Muszę Wam przyznać, że jestem lekko zaskoczony, myślałem, że będzie to normalne "Citaro", a nie jego krótszy odpowiednik, ale znowu nie ma tragedii, bo linia cieszy się dość dużym zainteresowaniem, ale zazwyczaj nie na tej linii tłoku ;)
J-31 pisze:Natomiast jak ogólnie wygląda wnętrze tych autobusów - tego nie udało mi się dojrzeć.
Obiecuje kolegom zrobić krótki artykuł z tego jak się nimi tylko przejadę, czyli gdzieś po 8 sierpnia bo za niedługo wyjeżdżam nad morze ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Piękne te katowickie MB Citara K . Już zazdroszcze :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:5 sztuk ;)
No i wszystko się zgadza dokładnie 5 sztuk Citaro K stoi już w serwisie. Jeden schowany w hali. Autobusy wciąż nie zostały zarejestrowane, ale przypuszczam, że w ciągu najbliższych dni powinny trafić do Katowic :)

Poniższe zdjęcie wykonałem w ostatnią sobotę ;)
:strzałka: http://km-forum.com.pl/galeria/details. ... e_id=12484

marekJG

Post autor: marekJG »

Rozumiem że wszystkie autobusy zostaną skierowane do obsługi połączenia do Lotniska w Pyrzowicach. Nie wydaje się wam, że są za małe jak na tę linię.

Lopez

Post autor: Lopez »

marekJG pisze: Nie wydaje się wam, że są za małe jak na tę linię.
To chyba zależy wyłącznie od częstotliwości. Pytanie do kolegów z Katowic i okolic: jak ma się to kształtować?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja jeszcze dodam małą ciekawostkę odnośnie katowickich Citaro K.

Otóż analizując swoje zdjęcia - trochę jednak widać wnętrze pojazdu - zauważyłem, że po prawej stronie pojazdu, tuż przed drugimi drzwiami znajduje się coś w rodzaju półki na bagaże. Coś podobnego zauważyłem również po lewej stronie autobusu, obok rzeźni.

A to może oznaczać, że wnętrze przedziału pasażerskiego, tego malutkiego autobusu będzie i tak jeszcze bardziej uszczuplone przez te dwie półki. One zajmują trochę miejsca :cool:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

marekJG pisze: Nie wydaje się wam, że są za małe jak na tę linię.
Nie beda za male. To jest linia komercyjna, wiec nie ma na niej takich potokow jak na zwyklych miejskich liniach. Osobiscie uwazam, ze te Citara K sa szyte na miare.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:To chyba zależy wyłącznie od częstotliwości. Pytanie do kolegów z Katowic i okolic: jak ma się to kształtować?
Według informacji, których się doczytałem na linie "lotnisko" mają wyjechać prawdopodobnie wszystkie 5 wozów, bo wątpie, aby wypuścili 4 wozy na linie a jednego trzymali w rezerwie.

Ps. Nowe Citara K już wyjechały na linie "lotnisko", ale chyba nie wszystkie (dokładnie Wam teraz nie mogę powiedzieć ile).
J-31 pisze:Coś podobnego zauważyłem również po lewej stronie autobusu, obok rzeźni.
Bo w przetargu był zapis, że autobusy winny być wyposażone w półki na bagaże ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze:
Według informacji, których się doczytałem na linie "lotnisko" mają wyjechać prawdopodobnie wszystkie 5 wozów, bo wątpie, aby wypuścili 4 wozy na linie a jednego trzymali w rezerwie.
A czemu nie :?: Byłby to dobry układ. A tak na rezerwie będzie jakieś Urbino albo Vecto...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:A tak na rezerwie będzie jakieś Urbino albo Vecto...
Prędzej Vecto, ponieważ obecnie te 3 zajechane SU12 co obsługiwały tą linie dotychczas mają powrócić z poworotem do obsługi KM w mieście- będą stacjonowały na zajezdni Zawodzie. EOT

sly

Post autor: sly »

Amalio pisze:
Shadow238 pisze:
Według informacji, których się doczytałem na linie "lotnisko" mają wyjechać prawdopodobnie wszystkie 5 wozów, bo wątpie, aby wypuścili 4 wozy na linie a jednego trzymali w rezerwie.
A czemu nie :?: Byłby to dobry układ. A tak na rezerwie będzie jakieś Urbino albo Vecto...
Witam. Na linię od września będą jeździły 4 szt. Autobusy podzielono na 5 brygad kierowców czyli 4 brygady śmigają a piąta ma wolne. Więc zawsze jeden stoi w rezerwie.
Autobusy nawet z zamontowanymi półkami wyglądają nie źle i mają sporo miejsca. Jedynie półka przed drugimi drzwiami strasznie tandetna jak na MB.
No i szkoda, że wozy zostały oszpecone reklamami.

Lopez

Post autor: Lopez »

sly pisze:No i szkoda, że wozy zostały oszpecone reklamami.
No szkoda , ale autobus jest jednak - wbrew oczekiwaniom MKMów - do zarabiania, a nie do oglądania ;)
sly pisze:Więc zawsze jeden stoi w rezerwie.
A więc jednak 4 brygady. Swoją drogą 25% rezerwa to b. dużo.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ooops. To rzeczywiście szkoda, że już je poobklejali reklamami. Czyli wychodzi na to, że jestem chyba jednym z niewielu, któremu udało się sfocić katowickie Citaro K jeszcze bez reklam :retard:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Należy jednak zwrócić wagę, że są to reklamy na pewno lotniska tak jak przedtem na Solarisach, więc jest tematycznie że tak powiem.

sly wiesz może jak jest zaprogramowany wyświetlacz :?: Po polsku tylko czy wpadli na ten genialny aby również po angielsku się kierunek wyświetlał :?:

No i co masz na myśli pisząc tandetna półka :?:

sly

Post autor: sly »

J-31- Więc tak. Oklejone są cztery sztuki natomiast piąty nie zaplanowano i raczej nie będzie. Więc jeszcze można focić bez reklam.

Amalio- Tak są to reklamy tematyczne. Wyświetlacz?? Hmmm szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi. Zobaczę jutro i napiszę. A co do półki to kupa rurek i blachy ryflowanej. Do tego fachowcy z PKM musieli dorobić po rureczce co by walizeczki na półce nie wywaliły bocznej szyby. To bardziej pasowało by do Jelcza. Oj wieje tutaj tandetom i to zdrowo.

A najlepszy chicior to taki, że w miejscu przed drugimi drzwiami, umieszczono na całej wysokości ww, półkę zasłaniającą prawie całe okno a za półką na oknie naklejka Wyjście Awaryjne i młoteczek. Chyba jakiegoś Hansa pogięło.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

sly pisze:Wyświetlacz?? Hmmm szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi
To ja pomogę. W naszej Galerii znazło się takie zdjęcie. Widać na nim wyświetlacz ;)

:strzałka: galeria/details.php?image_id=12598

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze: To ja pomogę. W naszej Galerii znazło się takie zdjęcie. Widać na nim wyświetlacz ;)

:strzałka: galeria/details.php?image_id=12598
No dobrze - widać wyświetlacz. Ale czy z tego zdjęcia można wywnioskować, że tekst się zmienia :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”