O405G

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
wocash

O405G

Post autor: wocash »

PKS Szczecin wzbogacił się o 11 "nowych" mercedesów. Chciałbym się czegoś o nich dowiedziewć gdyż z usług tego przewoźnika nie korzystam ale może w waszym mieście jeździ coś takiego.
Obrazek

Kuba

Post autor: Kuba »

Jest to sredniopodlogowy autobus,wnetrze jest jak w O405N (przewaznie)...ma dosc glosny silnik,siedzenia sa wygodne...ogolnie ok! :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

KM- Nie nadaje się :!: (bynajmniej nie w Gdyni ;))
PKS- Idealny, chciałbym, żeby w Gdyńskim PKS-ie jeździły takie autobusy :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Gratuluje zakupu :) Wyglądają bardzo symatycznie ;) Czy orientuje się ktoś od kogo PKS Szczecin kupił te autobusy ?Zostały sprowadzone z zachodu ? PKS Szczecin planuje kolejne zakupy tych pojazdów ?

Pozdrawiam

wocash

Post autor: wocash »

Zostały one sprowadzone z MVG Mainz ale czy szykują się następne zakupy to nie wiem sądząc po ilości kupionych to myślę że nie, chociaż dobrze by było.

Egon

Post autor: Egon »

3 sztuki O.405GN pojawiły się ostatnio w PKM Jaworzno. Przybyły z Berlina, mają niezbyt duży przebieg, są dość dobrze utrzymane. W środku jest cicho, drzwi otwierają się delikatnie, siedzenia wygodne. Mają 3 pary drzwi, ale na obsługiwanych liniach o charakterze pospiesznych/przyspieszonych ("E" i "S") nie jest to wadą. Tylko 4 otwierane (uchylne) okna to jednak stanowczo za mało. Autobusy mają klimatyzację, jednak za jej pomocą nie da się zlikwidować uczucia zaduchu.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Dzięki dostwą Solarisów do Berlina mamy możliwość zobaczyć ich Mercedesy O405GN na Polskich drogach. Jak na razie jest to dopiero początek, ale wiele polskich przedsiębiorstw ostrzy sobie na nie ząbki... Myśle, że nawet GRYF, który niedawno przeżucił się z Man-ów NL202 na Mercedesy O405N, ma w planach zakup jakiś przegubowych 405-piątek :)
Wygląda na to, że autobusy są w dobrym stanie, posiadają klimatyzace i pewnie wiele innych przydatnych gadżetów :) Zobaczymy jak sie rozwinie sytuacja... :)

aleksej

Post autor: aleksej »

W Lodzi jest tylko jeden O405GN, byly tester, bardzo sympatyczny. Zaluje (jak i rowniez MPK) ze Zasada Group i Jelcz wymyslili te swoje skarania boskie M181MB i M121MB a nie kontynuowali produkcji na licencji mercow O405N i O405GN.

Lodzkie 405tki maja juz ponad 10 lat i nadal sie swietnie trzymaja, tylko te wyprodukowane w Jelczu juz rdzewieja, orginalne sa super.

Pozdrawiam,
Aleksej

voy

Post autor: voy »

Czy w Łodzi są jakieś Jelcze M122MB?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mnie się ich wygląd podoba. Ale wielki minusem jest głośny silnik.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mnie zawsze się podobały 405-tki. Oczywiście te "niemieckie". Robią wrażenie takich dopracowanych "w każdym calu"... :)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Mercedes 0405G prosto ze Stuttgardu trafił do przewożnika Minibus Karczew.
Jest to już piąty czy czwarty przegub w tej firmie.
Tutaj nie pisze na jego temat ale podaje,szczególnie zainteresowała mnie oferta sprzedaży wozów www.minibus.com.pl :retard:

Kuba

Post autor: Kuba »

W Gdyni jest kilka Mercedesow O405G w PKM-ie oraz PKA. Ja je bardzo lubie, wygodnie sie jedzie i pomimo swojego wieku wygladaja bardzo dobrze. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysiek pisze:Mercedes 0405G prosto ze Stuttgardu trafił do przewożnika Minibus Karczew.
Jest to już piąty czy czwarty przegub w tej firmie.
Wg. mnie jest to już piąty przegub. Wg. moich obserwacji "Minibus" Karczew eksploatuje:
- 2 szt. Setra S319
- 1 szt. MB O305G - jeździ jako mobilna reklama i nie obsługuje linii Warszawa-Otwock
- 1 szt. MAN SG242 (typ o ile się nie mylę, jeśli się mylę, to Proszę mnie poprawić) - jako reklama mobilna, nie obsługuje linii Warszawa-Otwock, jego zdjęcia są w albumie KM-F

- no i teraz doszedł do tego MB O405G... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Uwag będą fotki.

"MINI bus" Karczew eksploatuje dwa MB O405G ex SSB Stuttgart, a poniżej fotki tych autobusów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz niespodzianka. Wczoraj dorwałem jeszcze jednego MB O405G. Autobus ma mniejszy przedni wyświetlacz i jest zielony. Nie jestem pewny, czy to MINI-Bus, ale tylko oni eksploatują przegubowce, a zatem fotki (sorry nie są najlepsze, ale złapałem go przypadkiem, co innego tam fociłem)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Firma MiniBus z miejscowości Karczew zakupiła na aukcji WOŚP wrocławskiego Mercedesa O405G, w którym został pobity rekord Guinnessa w ilości osób w autobusie przegubowym:
:strzałka: http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=461460

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To będzie ich kolejny MB O405G, "Mini-Bus" już od dawna eksploatuje przegubowe zarówno MB O405G jak również MB O405GN2 ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Ktoś na oficjalnym koncie Wrocławia na nk pisze:Jutro, 3 lutego - z placu manewrowego Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu przy ul. Czajkowskiego 109, wyruszy w dziewiczy rejs autobus Mercedes O405G nr boczny 634 (przekazany przez firmę TRAKO).
To właśnie ten sam pojazd w którym 9 Stycznia 2011 roku na Wrocławskim rynku bity był rekord Guinessa w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pomieścił 374 osoby.

Kupiła go firma Mini Bus Karczew (Warszawa) za sumę 10.375zł.

Autobus wyruszy o godzinie 10.45 i prowadzić go będzie dwóch kierowców MPK Wrocław z zajezdni nr 7

przy ul. Grabiszyńskiej, dla których jest to przygoda i spełnienie marzeń związanych z prowadzeniem autobusu prawie do samej Stolicy naszego kraju.

Podróżować nim będą osoby, które uwielbiają Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wspierają jej działania oraz także są społecznikami i organizują akcje charytatywne.

Ta magiczna zielono-czerwona strzała przemierzy 355 kilometrów, by dotrzeć do celu podróży miejscowości Karczew k. Warszawy.

Będzie to niesamowita przygoda na którą serdecznie Państwa zapraszam - istnieje możliwość podróży tym autobusem razem z nami.

Wracamy tego samego dnia o godzinie 22:35 z Warszawy pociągiem TLK.

Każdy kto jedzie chce odbyć tą niebanalną podróż, gdyż niecodziennie autobus miejski jeździ na trasie Wrocław-Karczew k. Warszawy.

Marcin Muszyński
Wrocławski Sztab
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Skoda 16T pisze:Będzie to niesamowita przygoda na którą serdecznie Państwa zapraszam - istnieje możliwość podróży tym autobusem razem z nami.
Zrzuta na paliwo? :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

WOŚP specjalnie robi wokół tego marketing, czy oni tak kochają tego Merca, że aż trudno im się z nim pożegnać ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”