Citaro w Krakowie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Szyberdach :diabeł:

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Coffee pisze:Szyberdach
Jeżeli tak, to co w takim razie jest za klimą? Stosują dwa różne różne typy włazów?

ppln

Post autor: ppln »

Może wywietrznik

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

ppln pisze:Może wywietrznik
To za klima za cholerę nie wiem co to jest...

Tak w ogóle zauważyłem, że, w naszych Miskach zmienia się układ wnętrza.
Było parząc, od przodu 1+2, 2+2, 2+2, 0+2, 0+2, a teraz jest 1+2, 2+2, 2+1, 0+1, 0+1,

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Coffee pisze:To za klima za cholerę nie wiem co to jest...
Prawdę powiedziawszy to moim zdaniem to za klimą to jest właśnie właz. Stąd pytanie o to co jest przed....
Niech no tam który spojrzy na to od wnętrza!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

maly_miki pisze:Prawdę powiedziawszy to moim zdaniem to za klimą to jest właśnie właz. Stąd pytanie o to co jest przed....
Niech no tam który spojrzy na to od wnętrza!
Może ten szyberdach - w przeciwieństwie do pozostałych - po prostu jest przygotowany jako dodatkowa droga ewakuacyjna (przez dach, w przy przypadku wywrócenia się pojazdu). Zauważ, że on ma tam jakieś naklejki ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Tto szare to wyjście awaryjne zapewne.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

J-31 pisze:Może ten szyberdach - w przeciwieństwie do pozostałych - po prostu jest przygotowany jako dodatkowa droga ewakuacyjna (przez dach, w przy przypadku wywrócenia się pojazdu).
Wszystkie włazy pełnią taką funkcję. To jest wymóg normatywny. Po prostu te dwie funkcje (przewietrzanie + wyjście awaryjne) łączy się ze sobą. Stąd moje zainteresowanie tym ciemnym z przodu, bo ten z tyłu wygląda jak normalny właz.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

maly_miki pisze:
Coffee pisze:To za klima za cholerę nie wiem co to jest...
Prawdę powiedziawszy to moim zdaniem to za klimą to jest właśnie właz. Stąd pytanie o to co jest przed....
Niech no tam który spojrzy na to od wnętrza!
Przyglądałem się temu przed klimą i stwierdzam, że to też szyberdach... Nawet jest na nim naklejka EvoBusa (zielona) o wyjściu awaryjnym, takie jak na szybach były.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Dzięki!!!

Jak się bliżej przyjrzałem tym zdjęciom to zobaczyłem, że na tym przednim od zewnątrz też jest taka naklejka. Dodatkowo jest jeszcze druga - żeby tam nie stawać :-)

Lopez

Post autor: Lopez »

A taki ładny był, (po)niemiecki ;)
Ciekawe z czego się bierze ten brak szczęścia nowych merców. W sumie za chwilę trzeba będzie przestać mówić "nowe".

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Lopez pisze:A taki ładny był, (po)niemiecki ;)
Ciekawe z czego się bierze ten brak szczęścia nowych merców. W sumie za chwilę trzeba będzie przestać mówić "nowe".
Albo będziemy mówić nowe, świeżo wyklepane :diabeł:

[ Dodano: 18 Cze 2009 17:23 ]
#DC502 został już wyklepany. Po Wypadku ani śladu na karoserii. Malowanie tyłu w tej chwili odbiega trochę normie. Ciekawe, czy dokleją brakujące kawałki folii. W tej chwili wygląda to tak:
Obrazek Obrazek

[ Dodano: 18 Cze 2009 17:33 ]
Tak w ogóle, to gdzieś pod koniec Lipca, początek Sierpnia znów będzie trzeba wypatrywać kolejnych Citaro dla Krakowa :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Coffee pisze:Tak w ogóle, to gdzieś pod koniec Lipca, początek Sierpnia znów będzie trzeba wypatrywać kolejnych Citaro dla Krakowa :)
Tak pamiętam. Będę zresztą w tym czasie wypoczywał stosunkowo blisko "wiadomego miejsca". Zarówno w lipcu jak i w sierpniu :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”