Citaro w Krakowie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Citaro

Post autor: J-31 »

Dzień zaczynam od foto zagadki. Coś się ruszyło w Wolicy, ale czy to są autobusy dla MPK Kraków ? Nie wiem.

Zresztą skontaktowałem się z M_Szymkowiakiem w tej sprawie i obaj mamy wątpliwości.

Zanim fotki, to jeszcze kilka słów z tego co udało mi się wypatrzeć. Są to póki co trzy sztuki. Autobusy posiadają klimatyzację, duże odsuwane okna, poręcze aluminiowe i ... co ciekawe... małą rzeźnię w drugim członie. Co zresztą jest ciekawostką, ponieważ poprzednio sprowadzanie przegubowe Citaro G na przeciwko III-cich drzwi miały fotele - tym razem jest rzeźnia.

Autobusy są prześliczne... no, ale ten schemat malowania. :o:

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Zdjęcia nie przekłamują kolorów. Granatowy jest faktycznie taki ciemny.

A zatem przekazuję Wam te zdjęcia wraz z pytaniem ? Jak myślicie dla jakiego przewoźnika są te autobusy? Jakie są Wasze sugestie.

Od razu napiszę, że na pewno nie jest to MZK Bydgoszcz. Tak wyglądają ich najnowsze Citaro G :chytry:
:strzałka: galeria/details.php?image_id=10796

Teraz pytanie do kolegów z Krakowa. Czy możecie sprawdzić - np. w Evobus Polska - co słychać w sprawie Waszych Citaro ?

Ja wiem, że mogę sobie napisać maila do Evobus Polska, ale chyba warto by było, aby to była jednak informacja niezależna - potwierdzająca lub zaprzeczająca, aby te autobusy miały pojechać do MPK ;)

PS. Jeśli te pojazdy trafią do grody Kraka, to czeka Was szok :-P

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Citaro

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:PS. Jeśli te pojazdy trafią do grody Kraka, to czeka Was szok :-P
Raczej nie dojadą, to nie jest malowanie krakowskie :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior pisze:Raczej nie dojadą, to nie jest malowanie krakowskie :P
Tyle to i ja wiem - dlatego napisałem "jeśli" :chytry: - zatem jakie są Twoje sugestie ? ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie wydaje mi się, żeby to miały być "nasze" citaro. Niby klima jest, ale wydaje mi się, że powierzchnia otwieranych okien byłaby jednak za mała. Bo przemalowanie to oczywiście nie problem.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ja nie wiem za bardzo czy to nasze czy nie, należało by sobie zadać pytanie KTO może mieć takie malowanie i KTO jeszcze zamawiał Citaro... BO niby jest rzeźnia w sekcji B, jest klima... no ale z drugiej strony jest ich 3 sztuki no i to malowanie... :nuts:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:no ale z drugiej strony jest ich 3 sztuki no
Te trzy sztuki to może być dopiero początek. Może będzie ich więcej. ;)

Natomiast co do schematu malowania, to rzeczywiście i mnie wprawiło w zakłopotanie :P
Lopez pisze:Niby klima jest, ale wydaje mi się, że powierzchnia otwieranych okien byłaby jednak za mała.
Ona raczej nie może być już większa. To jest dokładnie ten sam typ okien jak w częstochowskich solowych Citaro ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Ona raczej nie może być już większa.
Skoro tak... Malowanie podobne zupełnie do niczego, ale że raczej mało możliwe by któreś z większych miast zamawiało przguby bez uprzejmego poinformownia MKMów... Czy Evo-Bus ma w Wolicy lakiernię?

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Lopez pisze:Czy Evo-Bus ma w Wolicy lakiernię?
Tak

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Lopez pisze:Malowanie podobne zupełnie do niczego
Skąd malowanie jest moim zdaniem wyśmienite, tzn. niebieski za ciemny, ale sam schemat jest super...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A może jedzie gdzieś na wschód?

Lopez

Post autor: Lopez »

Filip7370 pisze:Skąd malowanie jest moim zdaniem wyśmienite, tzn. niebieski za ciemny, ale sam schemat jest super...
Ależ wcale nie twierdzę, że wygląda źle. Chodzi mi o to, że nie jest podobne do malowania w żadnym z większych polskich miast. A tak poza tym: faktycznie niczego sobie. Byle tylko MPK Krak. nie postanowiło wprowadzić kolejnego wzoru do użycia :diabeł:

BF201

Post autor: BF201 »

Lopez pisze:Byle tylko MPK Krak. nie postanowiło wprowadzić kolejnego wzoru do użycia :diabeł:
brakuje jednej barwy

szubak

Post autor: szubak »

No wlasnie, watpie zeby to byly wozy dla krk, bo nawet jesli zmieniliby uklad malowania, to jednak krakowskie jest trojkolorowe.

Lopez

Post autor: Lopez »

Może je więc po prostu przemalują i po sprawie. Pożyjemy, zobaczymy.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Kasowniki R&G, klimatyzacja, automat biletowy, chromowane uchwyty - na bank MPK Kraków ;)

filimer

Post autor: filimer »

Możliwe, że lakierników poniosła fantazja i stąd takie pomylone malowanie... Ja tu w obecnym kształcie nie widzę miejsca na klasyczny krakowski wzór, czyli w kolejności od dołu: granatowy-niebieski-biały.

t.x

Post autor: t.x »

http://img518.imageshack.us/my.php?imag ... 105op5.jpg

Na tym zdjęciu widać jasno-niebieski pasek (nad drugim oknem), więc warunek zamówienia spełniony ;D

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Bez uzgodnionego malowania nie podpisano by umowy, więc albo się pomylili w malowaniu (wątpliwa sprawa), albo MPK takie sobie zażyczyło.

BF201

Post autor: BF201 »

bystrzak2000 pisze:Bez uzgodnionego malowania nie podpisano by umowy, więc albo się pomylili w malowaniu (wątpliwa sprawa), albo MPK takie sobie zażyczyło.
to malowanie jest ładne, tylko granat jakis tak mało krakowski

ogólnie w tym malowaniu autobus wygląda lekko i przyjemnie, tylko kontrast podciągnąć ;P

filimer

Post autor: filimer »

bystrzak2000 pisze:Bez uzgodnionego malowania nie podpisano by umowy, więc albo się pomylili w malowaniu (wątpliwa sprawa), albo MPK takie sobie zażyczyło.
O ile dobrze pamiętam,to we wszystkich SIWZ-ach z ostatnich przetargów było standardowe malowanie zakładowe, czyli takie, o jakim pisałem powyżej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”