Citaro w Krakowie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Lopez

Post autor: Lopez »

A wydaje się Wam w ogóle możliwe, żeby MPK od tak zmieniło sobie malowanie bez puszczenia pary do mediów? W życiu.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

http://img518.imageshack.us/my.php?imag ... 105op5.jpg

Może mi ktoś powiedzieć coś to jest ? To takie niebieskie obok miejsca na wyświetlacz ?

BF201

Post autor: BF201 »

filimer pisze:
bystrzak2000 pisze:Bez uzgodnionego malowania nie podpisano by umowy, więc albo się pomylili w malowaniu (wątpliwa sprawa), albo MPK takie sobie zażyczyło.
O ile dobrze pamiętam,to we wszystkich SIWZ-ach z ostatnich przetargów było standardowe malowanie zakładowe, czyli takie, o jakim pisałem powyżej.
były zapisy o trzech kolorach

wzorzec barw:

Sikkens OP 452 (RAL9010) biały
Sikkens 476F5(RAL5017) niebieski
Sikkens 479G4(RAL5003) granatowy


natomiast jeżeli chodzi o wzór samego malowania - dla Citaro na pewno będzie nowy

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

BF201 pisze: O ile dobrze pamiętam,to we wszystkich SIWZ-ach z ostatnich przetargów było standardowe malowanie zakładowe, czyli takie, o jakim pisałem powyżej.
A zauważyliście, że to Citaro jest obklejone folią (przynajmniej pierwsze drzwi i kawałek okna z tyłu) !?
BF201 pisze:natomiast jeżeli chodzi o wzór samego malowania - dla Citaro na pewno będzie nowy
A czym ma się różnić od dotychczasowego !?

Bo jeżeli dobrze widzę, to będzie to niebieski górny pasek przyklejony na tych szklanych panelach (Castrosuy tez pewnie tak będą miały) :)

A z tymi oknami to deczko przegięli... Szczególnie to na wlewem paliwa... Takie ni w 5, ni w 9, ni w 22...
Ostatnio zmieniony 2008-10-27, 23:44 przez Coffee, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Mi zostaje nic poza tym krakowiakom pogratulować nowych MB Citaro G :)

filimer

Post autor: filimer »

Jak na mój gust, to w miejsce granatowego powinien być niebieski, a w miejsce białego paska do jednej trzeciej wozu - granatowy. Biały na górze bez zmian.

szubak

Post autor: szubak »

Mnie sie malwoanie podoba, tylko niech granat bedzie jasniejszy. No i niech bron boze nie doklejaja zadnych paskow na oknami....

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Piękny jest. Czyjkolwiek - gratuluję :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:Może mi ktoś powiedzieć coś to jest ? To takie niebieskie obok miejsca na wyświetlacz ?
To jest naklejony pasek. ;)
BF201 pisze:były zapisy o trzech kolorach

wzorzec barw:

Sikkens OP 452 (RAL9010) biały
Sikkens 476F5(RAL5017) niebieski
Sikkens 479G4(RAL5003) granatowy

natomiast jeżeli chodzi o wzór samego malowania - dla Citaro na pewno będzie nowy
No to by się chyba zgadzało. Jest biały, jest granatowy. I będzie jeszcze niebieski pasek nad oknami. No i Twoje ostatnie zdanie - nowy wzór malowania.

Zastanawia mnie tylko czemu Evobus tak bardzo chce się wyróżniać w Krakowie ? ;)

BF201

Post autor: BF201 »

J-31 pisze:
Zastanawia mnie tylko czemu Evobus tak bardzo chce się wyróżniać w Krakowie ? ;)

malując go schematycznie z odcięciami w poziom straciłyby na uroku ;-)

ja nie powiedziałem że to jest to malowanie, tylko że paski mogą trochę odbiegać od standardu znanego z ulic - czyli prawie równiuteńko poziomo

przednie słupki w Citaro aż proszą o ciągnięcie koloru z dolnej partii

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Gratulacje. Autobusy rzeczywiście rewelacyjne prezentują się w tym malowaniu.

Pozostaje jednak kwestia okien czy, aby nie za duże ? W końcu wozy wyposażone są w klimatyzacje ;)

filimer

Post autor: filimer »

Shadow238 pisze:Gratulacje. Autobusy rzeczywiście rewelacyjne prezentują się w tym malowaniu.

Pozostaje jednak kwestia okien czy, aby nie za duże ? W końcu wozy wyposażone są w klimatyzacje ;)
W Krakowie od tego roku w standardzie są takie okna + blokada ich otwierania w momencie włączenia klimatyzacji.

A co do kolorów - po różnych forach wieść się rozchodzi, że ten kolor granatowy to raczej nie nasz i rzeczywiście chyba tak jest...

BF201

Post autor: BF201 »

filimer pisze:
A co do kolorów - po różnych forach wieść się rozchodzi, że ten kolor granatowy to raczej nie nasz i rzeczywiście chyba tak jest...


mi to wygląda na zamaskowany miejscami pojazd w całości biały

co do klimy i szerokich okien - w Krakowie aktualnie tylko Mobilis ma obowiązek używania klimatyzacji w przestrzeni pasażerskiej (na podstawie obserwacji pogodowych), MPK Kraków do tego typu wyznaczników w przetargach dopiero się przygotowuje, póki co testując pojazdy z full klimatyzacją, zamówienie pojazdów z tak dużymi cząściami przesuwnymi pozwala dobrze wentylować pojazd w sytuacjach, w których niejednokrotnie klimatyzacja jest zbędna, a małe lufciki nie wystarczają

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Citaro dotrą do Krakowa we wtorek i w środę, wg moich informacji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No dobra. Panowie, czas rozwiązać nasze wątpliwości, odnośnie tych trzech Citaro G, które sfociłem w zeszły weekend :mruga:
Kędzior pisze:Raczej nie dojadą, to nie jest malowanie krakowskie :P
Lopez pisze:Nie wydaje mi się, żeby to miały być "nasze" citaro.
bystrzak2000 pisze:Bez uzgodnionego malowania nie podpisano by umowy, więc albo się pomylili w malowaniu (wątpliwa sprawa), albo MPK takie sobie zażyczyło.
A wydaje się Wam w ogóle możliwe, żeby MPK od tak zmieniło sobie malowanie bez puszczenia pary do mediów? W życiu.
filimer pisze:A co do kolorów - po różnych forach wieść się rozchodzi, że ten kolor granatowy to raczej nie nasz i rzeczywiście chyba tak jest...
I tym razem to Wy się Pomyliliście. Sfocone przeze mnie przegubowe Citaro, to jednak są nowe dla MPK Kraków. Jest ich dokładnie 10 sztuk. I zgodnie z tym co napisał M_Szymkowiak powyżej, już w ten wtorek część z nich trafi do Krakowa. :P

One w zasadzie są już wykończone. Serwis dokleja właśnie niebieskie paski nad oknami. Kilka pojazdów jest już w "komplecie" pasków.

Na placu - w ostatnią sobotę - stało 7 sztuk pojazdów, a pozostałe trzy były zamknięte w hali.
ObrazekObrazek

Tak wygląda wykończony Citaro :)
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Innymi słowy, choć układ barw - a więc schemat malowania - całkowicie odbiega od stosowanego dotychczas przez MPK, to jednak ilość kolorów i ich odcienie odpowiadają warunkom postawionym Evobusowi w przetargu :diabeł:

I jeszcze na koniec kilka ostatnich fotek - bo pewnie w Wolicy ich już nie sfocę ;)
ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Część zdjęć już jest w galerii ;)
:strzałka: galeria/categories.php?cat_id=2604

Co by nie mówić - moje gratulacje. Będziecie mieć w Krakowie naprawdę śliczne autobusy. :)
Lopez pisze:Byle tylko MPK Krak. nie postanowiło wprowadzić kolejnego wzoru do użycia
No i niestety MPK właśnie wprowadziło nowy schemat malowania. Aż zastanawiam się nad tym jaki szok spowodują te autobusy, gdy tylko wyjadą na miasto :D

Teraz pozostaje mi tylko cierpliwie czekać na pierwsze opinie krakowskich, lokalnych mediów :diabeł:

===========
Co do Evobusu, to chyba mamy już komplet. Co prawda jeszcze nie ma solowych Citaro dla MZK w Bydgoszczy oraz Citaro K dla Transgóru, ale to są pojedyńcze pojazdy, które może pojawią się w okolicach grudnia ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Wspaniale. Powiem krótko co myślę: kretyni.

[ Dodano: 03 Lis 2008 11:53 ]
I jeszcze jedno: teraz widać w jakim stopniu ZIKiT (wcześniej ZDiT) jest w stanie kontrolować pracę MPK.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oczami wyobraźni już widzę zdumienie mieszkańców Krakowa na widok tych autobusów :lol:

Lopez

Post autor: Lopez »

Ja też. Afera w mediach na pewno też będzie, ale na aferze się skończy. Zaczyna mnie już wkurzać ten cyrk. Jestem ciekaw tych nowych citaro, ale jak to zawsze w Krakowie jakiś mały drobiazg zawsze musi być schrzaniony...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Jestem ciekaw tych nowych citaro, ale jak to zawsze w Krakowie jakiś mały drobiazg zawsze musi być schrzaniony...
Myślę, że Będziesz zadowolony. Z tego co udało mi się podpatrzeć, to pod względem organizacji przestrzeni pasażerskiej, one będą się bardzo różniły od autobusów dla MPK Wrocław. ;)

A ponieważ w drugim członie jest rzeźnia - to jest nowość w polskich Citaro - toteż sądzę, że Wasze przeguby nie będą miały "leżanki" takiej jak wrocławskie :)

Swoją drogą, jeśli potencjalnie plany odpalą, to może w najbliższy weekend, będę miał jakie 2h na rozejrzenie się za Waszymi Citaro już w Krakowie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, czy pierwsze dwa krakowskie Citaro już wyjeżdżają do Krakowa, czy może już są w Krakowie ? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”