MB Conecto LF / Conecto LF G

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: oolek15 »

Te pojedyncze światła przednie przywodzą mi na myśl MAZa. Dziwadło. Ciekawe jak wygląda tył.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Przyznam szczerze, że front nie wyszedł im ładnie, no, ale to może kwestia przyzwyczajenia. Tak po za tym - zmienili design... i nic po za tem :cool:

alpino575
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-07, 09:43

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: alpino575 »

Jak Conecto było fajne, tak to skopali. Ohydny pulpit rodem z MAZa i przód także. Czemu zmieniać coś co jest dobre na siłę na "lepsze"? To samo w przypadku Urbino IV... Ehh zostaje liczyć na Mercedesy C2 i Lion's City, czego niestety w Polsce dużo nie ma :/

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Auper »

A wg mnie wcale nie najgorzej im to wyszło, desin całkiem fajny, widać że pozostali dalej przy uniwersalnych reflektorach, dobry wóz i tyle...;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: TLG »

Śmiałbym się do rozpuku gdyby nie fakt, że nam to "coś" grozi.
Może Mercedes w ten sposób chce "zachęcić" europejskie przedsiębiorstwa do wyboru C2...? Takie tam luźne rozważania.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Jestem rozczarowany nowym MB Conecto LF. Szczególnie to że stylistykę zerznęli z I generacji Temsa Avenue. Dobrze że Bydgoszcz dostanie starą wersje.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Auper »

http://open.phototrans.pl/14,837130,0,M ... 1743M.html

Pooglądałem sobie, oczywiście tylko na fotkach, nowy twór mercedesa, i muszę przyznać że prezentuje się delikatnie mówiąc wyśmienicie. W porównaniu do poprzedniej generacji tutaj cały design tworzy jedną spójną całość, każdy element współgra z pozostałymi, co sprawia szczególnie dobre wrażenie na tle poprzedniego modelu. Sam design jest stonowany, zdaje się nosić znamiona wręcz ponadczasowego, co bez wątpienia pozytywnie wyróżnia go na tle współczesnej konkurencji. Jedyne moje obawy wiążę z jakością tego produktu, bo o tym jak to było w poprzedniej serii krążą wręcz legendy...

Krótko mówiąc, bardzo mi się ten wóz podoba i liczę że dane będzie mi kiedyś przyjrzeć mu się z bliska...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Nie jest tak źle z tą jakością. Co prawda najnowsze Conecto LF Euro 6 dla Mobilisa miały sporo różnych niedoróbek (nawet nieszczelności w górnej części kabiny nad głową kierowcy), ale komfort podróży tymi pojazdami jest naprawdę świetny. Również Conecto LF dla MZA z roku 2012 wciąż wyglądają całkiem nieźle i wciąż są bardzo przyjemne - generalnie fajnie się tym jeździ, można by rzecz porównywalnie z Citaro II, które spotkałem w niemieckim Stralsundzie... chociaż domyślam się, że po tym ostatnim zdaniu będę musiał poprosić chyba BOR o ochronę :-P

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Prośba do J-31 jakbyś widział bydgoskie 10 MB Conecto LF i 1 MB Conecto LF G w Wolicy czy zrobiłbyś zdjęcia :) Pewnie do końca roku będą docierać do Wolicy i będą uzupełniane.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

O zdjęciach Zapomnij - są już dosyć poważnie zabudowani i trudniej tam teraz dotrzeć po przebudowie "Gierkówki", ale na pewno zaglądam tam jadąc. W zeszły weekend nie widziałem nic dla Bydgoszczy. Jak coś zobaczę. Dam znać ;)


Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: NEO »

To conecto to jest powypadkowe Mobilisowe. Kilka innych sztuk też jeździ w Niemczech. Pewnie Evobus dał promocyjną cenę ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Bym zapomniał. Dobre miałem przeczucie. Evobus Polska sprzedał swojego testowego Conecto LF Euro 6 do Białegostoku... a na placu stoi już "nówka", czyli to co prezentowali niedawno na Expo ;)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: KB »

Swoją szosą w Lublinie Warbus zaproponował starszą wersję Conecto do obsługi linii ZTM-owych. :smile2:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Bydgoskie MB Conecto LF i LF G może stoją w Wolicy? Bo MZK ma odbierać swoje wozy w przyszłym tygodniu?

Info: http://forum.komunikacja.bydgoszcz.pl/v ... 6&start=60

@KB bo takie Conecto LF było w ofercie. Nowe Conecto LF/LF G oferowane jest dopiero od paru przetargów. Warbus zamawiał szybciej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

KB pisze:Swoją szosą w Lublinie Warbus zaproponował starszą wersję Conecto do obsługi linii ZTM-owych. :smile2:
Tzn. tak - będzie to starsza wersja - jeszcze ze starym przodem, ale już Euro 6 z nową zabudową z tyłu ;)
Marcin_588 pisze:Bydgoskie MB Conecto LF i LF G może stoją w Wolicy? Bo MZK ma odbierać swoje wozy w przyszłym tygodniu?
Przyznam szczerze, że nie widziałem, serwis generalnie zawalony jest różnymi pojazdami. Są duże ilości turystyków no i "Warbus". Także brakuje im miejsca, to trochę dziwne, może nie są serwisowane w Wolicy ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Bym zapomniał - Marcin czy bydgoskie Conecto dotarły do Bydgoszczy ? Pytałeś o nie na początku grudnia, ale w Wolicy były tylko pojazdy dla Warbusa ;)

alpino575
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-07, 09:43

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: alpino575 »

Nie ma ich jeszcze w Bydgoszczy.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

@J-31 tak jak kolega przede mną nie ma jeszcze ich w Bydgoszczy.

Czesi kupili nowe Conecto LF nowej generacji:

http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2017/1 ... -transport

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki za odpowiedź. Dodam tylko, że w Wolicy ich też nie ma. A zatem dalej czekamy na rozwój sytuacji ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”