MB Conecto LF / Conecto LF G

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak rzeczywiście . Trzeba sie dobrze przypatrzeć, na materiale są takie czerowne plamki - to właśnie logo MPK Łódź. :shocked:

Niezły numer odwalili Turcy. No, ale nie ma się co dziwić, dla nich polskie MPK Łódź jest tak samo odległe i obce jak dla nas Khair w Egipcie. Ot czerwona plamka gdzieś daleko na mapie świata. :mruga:

drentwy

Post autor: drentwy »

Jesteście pewni, że to logo MPKŁ a nie jakieś czerwone fiubździu? Jeśli tak, to wielki lol - niezła żenada :retard:

W Infobusie pojawił się dziś artykuł-podsumowanie Transexpo, a w nim następujący fragment o Conecto LF :
„Nowe Conecto najlepiej określa jego robocza nazwa, czyli „low floor –low budget”, czyli niskie wejście dla pasażerów i niska cena dla operatorów.”–przekonuje Laszlo Rakasz. Pierwsi polscy przewoźnicy będą mogli odebrać Conecto low floor w II połowie 2007 r. Wówczas zostanie uruchomiona produkcja seryjna wersji solo, natomiast model przegubowy trafi do pierwszych klientów w 2008 r. –„Trochę mi żal „starego”Conecto, który wraz z wejściem normy Euro 4 będzie wycofywany z oferty”–mówi Laszlo Rakasz. –„Jednak nowa rodzina Conecto low floor daje nam –dzięki niskiej podłodze we wszystkich drzwiach –znacznie szersze możliwości i wierzę, że podbije ona serca i portfele przewoźników miejskich”.
Ciekawie się zapowiada:)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Laszlo Rakasz pisze:Trochę mi żal „starego”Conecto, który wraz z wejściem normy Euro 4 będzie wycofywany z oferty”–mówi Laszlo Rakasz
Niechaj to będzie pocieszenie dla tych kolegów, którzy szczerze nie cierpią MB Conecto :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

drentwy pisze:Ciekawie się zapowiada:)
I bardzo dobrze. Przynajmniej kolejna światowa fabryka zrozumiała, iż nie warto inwestować w produkcję autobusów wysokopodłogowych, które są niepraktyczne dla pasażerów. Ale z drugiej strony zawsze można było zostawić Conecto HF i dostosować go pod Euro 4, chociaż w ten sposób Conecto LF być może zyska trochę na popularności ;).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Niechaj to będzie pocieszenie dla tych kolegów, którzy szczerze nie cierpią MB Conecto :mruga:
Oooj, pocieszyło :D Ale, czy to znaczy, że MB nie będzie już żadnych średniopodłogowców robić? Jeśli tak to… wspaniale :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:Ale, czy to znaczy, że MB nie będzie już żadnych średniopodłogowców robić?
Z tego wynika, że nie, chociaż znając możliwości i pomysłowość tureckiej fabryki Mercedesa wszystko jest możliwe ;).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Z tego wynika, że nie, chociaż znając możliwości i pomysłowość tureckiej fabryki Mercedesa wszystko jest możliwe ;) .
Z czego?
Wasza mówić polska proszę.

Michał

Post autor: Michał »

Dzisiaj miałem przyjemność jazdy Mercedesem O345G z MPK Łódź. Całkiem przyjemne wozy. Cichutkie i w ogóle. Jeden stopień starszym osobom naprawdę nie przeszkadza a inwalidzki wózek można łatwo wnieść. Jest jedno ale. Connecta jeżdżą na typowo miejskich zatłoczonych liniach i troszkę jest ciasno. Niskopodłogowce byłyby o wiele praktyczniejsze. Ale nie jest źle. To naprawdę dobre autobusy :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Miasta które mają Conecto :
- Tczew
- Gniezno
- Płock
- Warszawa
- ¯ory
- Wrocław
- Wołomin
- Pakość k/ Inowrocławia
- Brzeszczy k/Oświecimia
- Białystok (przegubowe)
- Bydgoszcz (przegubowe)
- Łódż (przegubowe)
- Czestochowa (przegubowe)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:Miasta które mają Conecto :

(...)
-Warszawa
Marcin. Bardzo ładnie Uogólniłeś, ale ja znów lubię "Alę"... :mruga:

Otóż MB O345 "Conecto" C, istotnie są w Warszawie, ale nie obsługują komunikacji miejskiej. Jedno Conecto pojawia się w barwach C.H. "Carrefour - Bemowo" i obsługuje ono darmową linię. Przewoźnik, firma "Warbus".

Jeszcze jakiś czas temu widziałem, w Warszawie w al. JPII innego MB O345. To była starsza wersja bez wieży. Autobus był cały niebieski i nie wiem co obsługiwał, ale podejrzewam, że też jakąś "darmową linię". Postaram się jeszcze sprawdzić - co to był za przystanek. ;)

Pamiętam, że jednego Conecto eksploatował również Connex- Warszawa, ale autobus zniknął mi zupełnie z oczu. I nie wiem co się z nim dzisiaj dzieje. Kilka lat temu obsługiwał on darmową linię do M1 z pl. Wilsona. Dzisiaj nie ma już tej linii :/

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

J-31 Ten conecto obsługiwał pasażerów na lotnisko Okęcie potem też jeżdził na tych liniach które wymieniłeś, a teraz autobus jest wykorzystwany na przewozy zamknięte oraz wynajmy to wszystko.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Jeszcze jakiś czas temu widziałem, w Warszawie w al. JPII innego MB O345. To była starsza wersja bez wieży. Autobus był cały niebieski i nie wiem co obsługiwał, ale podejrzewam, że też jakąś "darmową linię". Postaram się jeszcze sprawdzić - co to był za przystanek.

Pamiętam, że jednego Conecto eksploatował również Connex- Warszawa, ale autobus zniknął mi zupełnie z oczu. I nie wiem co się z nim dzisiaj dzieje. Kilka lat temu obsługiwał on darmową linię do M1 z pl. Wilsona. Dzisiaj nie ma już tej linii
Ten niebieski Conecto należał właśnie do Connexu i obsługiwał komunikację na lotnisku Okęcie, tj. jeździł po płycie lotniska i zabierał pasażerów, których następnie podwoził do samolotu (tutaj jest zdjęcie z lutego tego roku, wykonane właśnie na płycie lotniska Okęcie: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-83899.html ). Linię równiez obsługiwał Connex i chyba nadal ją obsługuje :). To Conecto zostało zakupione przez ówczesny Rapid-Bus w 2001r. i wg. stanu taborowego Conecto to nadal znajduje się w taborze Connexu z tym, że obsługuję komunikację lotniskową na Okęciu oraz służy jako ewentualna rezerwa :).

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

Pozwolę sobie odświeżyć temat...
Przeglądając cały temat na forum, zauważyłem, że większość nie lubi Conecto. Nie dziwię się. Sam uważam, że to wysokopodłogowy złom.
Swoją drogą - czym rózni się nowe Conecto od Citaro?

ppln

Post autor: ppln »

barthezz_13 pisze:czym rózni się nowe Conecto od Citaro?
Miejscem produkcji, pulpitem (inny kształt, ale chyba też VDO) i nazwą ;)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

ppln pisze:barthezz_13 napisał:
czym rózni się nowe Conecto od Citaro?

Miejscem produkcji, pulpitem (inny kształt, ale chyba też VDO) i nazwą
I jakością wykonania :diabeł: .

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

A przede wszystkim epoką

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

Nasze Conecto jeszcze nie są zniszczone przez wandali... ;)
Ale Citaro G już niestety tak...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wieści z Evobusa - z Wolicy...

Otóż w ostatni weekend znalazłem ten oto pojazd, zakupiony przez firmę "Kris-Tour". ;)

Obrazek Obrazek

Najpierw, przez chwilę pomyślałem, że Veolia Transport Warszawa sprzedała swojego MB O345 "Conecto" C (A012). Tymczasem okazało się, że nie jest to prawdą. To nie jest ex. A012. :!:

Turecki "Otomarsan", z tego co pamiętam już nie produkuje Conecto w tej wersji.

Zatem wydaje mi się, że to jest były "tester" Evobus Polska. Autobus, który onegdaj służył zarówno do testów jak i do promocji. ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Autobus, który onegdaj służył zarówno do testów jak i do promocji.
Zdaje mi się, że właśnie ten MB testował (i nie tylko ten przewoźnik) PKM Katowice, gdzieś 7-8 lat temu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, jak wykorzysta go firma "Kris-Tour" ? Czy ten autobus trafi do obsługi jakiegoś darmobusa ? :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”