MB Conecto LF / Conecto LF G

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: NEO »

To conecto to jest powypadkowe Mobilisowe. Kilka innych sztuk też jeździ w Niemczech. Pewnie Evobus dał promocyjną cenę ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Bym zapomniał. Dobre miałem przeczucie. Evobus Polska sprzedał swojego testowego Conecto LF Euro 6 do Białegostoku... a na placu stoi już "nówka", czyli to co prezentowali niedawno na Expo ;)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: KB »

Swoją szosą w Lublinie Warbus zaproponował starszą wersję Conecto do obsługi linii ZTM-owych. :smile2:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Bydgoskie MB Conecto LF i LF G może stoją w Wolicy? Bo MZK ma odbierać swoje wozy w przyszłym tygodniu?

Info: http://forum.komunikacja.bydgoszcz.pl/v ... 6&start=60

@KB bo takie Conecto LF było w ofercie. Nowe Conecto LF/LF G oferowane jest dopiero od paru przetargów. Warbus zamawiał szybciej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

KB pisze:Swoją szosą w Lublinie Warbus zaproponował starszą wersję Conecto do obsługi linii ZTM-owych. :smile2:
Tzn. tak - będzie to starsza wersja - jeszcze ze starym przodem, ale już Euro 6 z nową zabudową z tyłu ;)
Marcin_588 pisze:Bydgoskie MB Conecto LF i LF G może stoją w Wolicy? Bo MZK ma odbierać swoje wozy w przyszłym tygodniu?
Przyznam szczerze, że nie widziałem, serwis generalnie zawalony jest różnymi pojazdami. Są duże ilości turystyków no i "Warbus". Także brakuje im miejsca, to trochę dziwne, może nie są serwisowane w Wolicy ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Bym zapomniał - Marcin czy bydgoskie Conecto dotarły do Bydgoszczy ? Pytałeś o nie na początku grudnia, ale w Wolicy były tylko pojazdy dla Warbusa ;)

alpino575
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-07, 09:43

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: alpino575 »

Nie ma ich jeszcze w Bydgoszczy.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

@J-31 tak jak kolega przede mną nie ma jeszcze ich w Bydgoszczy.

Czesi kupili nowe Conecto LF nowej generacji:

http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2017/1 ... -transport

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki za odpowiedź. Dodam tylko, że w Wolicy ich też nie ma. A zatem dalej czekamy na rozwój sytuacji ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin N »

Jakoś dziwnie znośnie wygląda w tym malowaniu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Nie chcę jakoś przesadnie krytykować ten nowy design, każdy ocenia go po swojemu. I mnie ani jakoś to ani grzeje ani ziębi ;)

Aliści o ile przód - przód jakoś może przełknę. Coś chcieli z nim zrobić, no to zrobili. Prawda jest taka - jest to wcale nie najmłodsza konstrukcja, ale musieli ją odświeżyć, by móc ją dalej sprzedawać. Czyli - używając pewnej metafory - ten sam krzywy kościotróp, ale piórka nowsze. Wszyscy mówią "Oooo nowy autobus"... a to jest to samo co było, tylko inaczej obudowane + trochę nowszych detali w środku, ale suma sumarum wyjdzie na to samo ;)

Natomiast diabli mnie biorą jak patrzę na ścianę tylną. Po co było na siłę poprawiać coś co było dobre :wall:

Tzn. ściana tylna jest w sumie taka sama jak obecnie, ale.... zmieniono tylne światła na "światełka". Ani to ładne, no może tylko praktyczne, bo jak się zbije jedno szkiełko, to można wymienić to jedno szkiełko a nie cały klosz. Pewnie będzie taniej ;)

Tak przy okazji. Zastanawia mnie czemu producent zrezygnował z tej wysokiej zabudowy. Przyznam, że na żywo wygląda ona fajnie, ale najwyraźniej nowe "Conecto LF" już jej nie potrzebuje. A skoro jej nie potrzebuje, to po co ją tworzono ? No to już pewnie wchodzimy w bardzo specjalistyczne zagadnienia, które opisać by mogli jedynie fachowcy ;)

Mnie to jedynie razi z estetycznego punktu widzenia, bo przyzwyczaiłem się już do tej nowej zabudowy, a nowe "Conecto LF robi wrażenie gołego lub niekompletnego - ale to też jest kwestia gustu i każdy z Was może to inaczej oceniać. Interesujące jest jedynie to, że powrócono do tego co było wcześniej przed wersją Euro 6 ;)

PS. Nie wiem jakie ilości szampana będę musiał wypić, żeby to narysować. Póki co popatrzę sobie na ten "śliczny" pojazd przez jedno oko. Drugie przymknę :diabeł:

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Auper »

Co do zabudowy, stara konstrukcja nie była w stanie pomieścić Euro6, jak widać nowa już jest. Zaś co się tyczy tylnych świateł, największa różnica to jest w cenie produkcji, bo tutaj mamy światła zunifikowane z masą innych pojazdów, natomiast stare Conecto miało światła które miał tylko dla siebie, a to spore koszta, wręcz niewyobrażalnie duże w autobusie budżetowym.

Co do samego autobusu, powiem krótko, z aktualnych nowości z ostatnich lat jest to stanowczo w moim oku najlepiej prezentująca się konstrukcja. Nie udziwniona na siłę, prosta, taki "czysty" design, zarazem miły dla oka. Choć nie powiem, tył i do mnie nie do końca przemawia, no ale może coś z tym ruszą...?;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Bydgoskie nowe Conecto LF/LF G podobno przyjechały z nowymi mordkami. Takie info chodzi po bydgoskich miłośnikach. Czekam na potwierdzające zdjęcie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Jeśli miały przyjechać - to ominęły Wolicę. W Wolicy stał tylko tester z nową "mordką" :roll:

alpino575
Posty: 65
Rejestracja: 2015-07-07, 09:43

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: alpino575 »

To była tylko plotka, którą już odwołali ;) Ja mimo wszystko liczę na przyjazd starego typu Conecto...

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

Kolejne zdjęcia nowych MB Conecto LF z ICOM Transport z Czech:

http://www.busportal.cz/modules.php?nam ... 16&secid=7

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Są już Conecta LF dla Bydgoszczy. Niestety na razie tylko tyle mogę napisać, bo tylko tyle udało mi się zobaczyć w dziurze w ścianie, jutro pojadę drogą lokalną, to może uda mi się coś więcej zobaczyć i napisać ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: Marcin_558 »

J-31 jaka miła wiadomość. Ciekawe czy z nową mordką czy starą :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MB Conecto LF / Conecto LF G

Post autor: J-31 »

Postaram się im nieco bliżej przyjrzeć, ale niczego nie obiecuję ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”