O530 "Citaro"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
ppln

Post autor: ppln »

No bez przesady, wiem, że conecto to tandetna klasa budżetowa, ale przy zamówieniu 30 sztuk raczej są w stanie wywalić 4 fotele... A jeśli chodzi o Citara to jest to drogi produkt i na 100% można w nim dowolnie zmieniać układ wnętrza.

Lucas

Post autor: Lucas »

Darek85 pisze:
J-31 pisze: Trochę szkoda, że nie ma drugiej rzeźni. No, ale w Łodzi może to wystarcza. :roll:
Nie koniecznie. Dziwne to dosyć, do tej pory wszystkie kupowane przeguby miały z tyłu rzeźnie, a z tego roku ani Citaro, ani Conecto nie ma. Widocznie Evobus nie przewidział takiej opcji w swoich pojazdach
Ja nie widzę sensu wywalania tych 4 foteli . Bardzo dobrze jest że jest więcej miejsc siedziących w Citaro. Wg Wystarczy że z przodu jest rzeźnia jest sporo miejsca ( spokojnie mieszczą się tam dwa wózki )


EDIT :
Dziś Citaro zaliczyło pierwszą awarie . Około 13,30 na krańcówce na Kusocińskiego na 69 miało problemy z zamykaniem drzwi i pojechało na Nowe Sady . Dodam że jest jechało ul. Wyszyńskiego więc ciekawy widok byl do focenia jednak nie miałem aparatu :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A mnie się udało sfocić w końcu łódzkie Citaro G i wcale nie musiałem jechać do Łodzi... :mruga:

Otóż w serwisie Evobus w Wolicy pod Warszawą stoją teraz dwa łódzkie MB Citaro G. Są piękne.

:strzałka: A to jest ich fotka. Naprawdę autobusy wyglądają fenomenalnie

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Otóż w serwisie Evobus w Wolicy pod Warszawą stoją teraz dwa łódzkie MB Citaro G.
A skoro jesteśmy już przy temacie 2681 w Wolicy to ile lat gwarancji na naprawy itd. mają łódzkie Citara? :).

aleksej

Post autor: aleksej »

Donosze ze 2682 juz jezdzi liniowo, i podobno dwa nastepne Citara sa juz w Lodzi

Aleksej

ppln

Post autor: ppln »

(Przed)Wczoraj widziałem na Sadach 2 lub 3 Citara, nie jestem pewien czy wszystkie miały nalepione numery, ale #2681 na pewno stał (spokojnie, dzisiaj jeździ na 65 bo go minąłem :) )

A co z dzisiaj:
#2681 na 65 (*****, zwiał mi sprzed nosa...)
#2682 na 52 (jechałem, nawet w kabinie :) )

Gdyby #2681 nie zwiał mi sprzed nosa, w niecałe pół godziny zaliczyłbym obydwa Citara.

A wrażenia?
Bardzo pozytywne, ten wóz jest naprawdę niezły, ale kierowca nie wypowiadał się o nim zbyt przychylnie z jednego powodu - ma jakieś fotokomórki, które skutecznie blokują zamykanie drzwi w szczycie. Poza tym ma twardsze od conect zawieszenie. Do tego podczas postoju pojawiała się informacja o awarii :diabeł: Poza tym ma dziwną kabinę (stojąc koło kierowcy kabina była otwarta w stronę przedniej szyby, odwrotnie jak np. w gniocie czy conecto) i barierkę utrudniającą wychodzenie przednimi drzwiami.
Za to:
-Ma bardzo wygodne sterowanie drzwiami (super przycisk zbiorczego otwierania/zamykania)
-Jest niskopodłogowy
-Cichy silnik
-Cichutkie pikanie przy zamykaniu drzwi (chyba przy otwieraniu też), takie same jak w MANach (uszy odpoczywają ;) )
-Świetne siedzenia

Podsumowując: Polecam wybrać się na łowy, póki te autobusy są w 100% sprawne. Doskonałe wrażenia gwarantowane.

aleksej

Post autor: aleksej »

Niedlugo bedzie latwiej je zlapac, wszystkie 7 sa juz w Lodzi.

Aleksej

ppln

Post autor: ppln »

Ale wszystkich 7-miu się nie złapie w niecałe pół godziny :P

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Kolejny na liście dostaw Mercedesa Citaro i Citaro G po Łodzi i Czestochowie jest Bydgoszcz przyjedzie 9 przegubów i 2 solówki przyjada na początku roku 2007 :) . Jedynie co mnie wkurzyło to że znów przyjadą kolejne 9 Conect :( .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak MB Conecto G, to było do przewidzenia, ale MB Citaro - mogą być całkiem niezłe. :P

ppln

Post autor: ppln »

Trzecia seria Citar już na mieście :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

ppln pisze:Trzecia seria Citar już na mieście :)
Gratulujemy nowych Citaro . Teraz my czekamy na pierwszą dostawe pod koniec grudnia :P .

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ppln pisze:Trzecia seria Citar już na mieście
Marcin_3558 pisze:Gratulujemy nowych Citaro .
Również gratuluję MPK Łódź nowych Citaro. Na jakich liniach można je spotkać? :).
Marcin_3558 pisze:Teraz my czekamy na pierwszą dostawe pod koniec grudnia
Oby tylko ta dostawa Citar dla Waszego MPK nie przeciągnęła się zbytnio w czasie, np. do stycznia 2007 :mruga:.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Adrian_ pisze: Oby tylko ta dostawa Citar dla Waszego MPK nie przeciągnęła się zbytnio w czasie, np. do stycznia 2007 :mruga:.
Pierwsza dostawa musi dojechać do 31 grudnia , druga przed 27 stycznia i trzecia do 31 stycznia . Wiec niedługo je ujzymy na bygoskich drogach i liniach obsługiwanych przez MZK Bydgoszcz ;) .

ppln

Post autor: ppln »

@Adrian: W całym mieście praktycznie, na liniach z NS

Jeśli chodzi o dostawy to łódzkie miały być do 30.09

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Jeśli chodzi o dostawy to łódzkie miały być do 30.09
Ooops. To chyba mają miesiąc obsuwy. :mruga:

ppln

Post autor: ppln »

Miesiąc to nie bo były prawie tydzień temu :)

PS. Ale się teraz od Citar zaroiło. Będąc o odpowiedniej porze na Kaliskim można było w przeciągu ~10 minut zobaczyć ze ze 4 Citara :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

EvoBus chyba nigdy nie dostarcza autobusów w czas, płockie conectozłomy przyjechały w marcu (a może to był maj? Coś na m :retard: ), a miały zrobić to jeszcze w grudniu.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Już niedługo kolejne państwo wzbogaci się o fabrycznie nowe Citara :). Z informacji podanych w dzisiejszym programie pt. "Na Osi" wynika, iż już wkrótce 3 fabrycznie nowe autobusy trafią do Chin, a konkretnie do Pekinu. Autobusy te będą tam obsługiwać trasy o długości do 19km :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Chińczycy już od pewnego czasu zainteresowali się MB Citaro, nawet coś tam testowali... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”