O305 -"Dziadek"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Robson

Post autor: Robson »

J-31 pisze:I niestety są to już staruszki - 20 letnie.
Nasze O305 mają nawet więcej niż 20lat bo aż 24 więć jak na swój wiek są w idealnym stanie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Nasze O305 mają nawet więcej niż 20lat bo aż 24 więć jak na swój wiek są w idealnym stanie.
No Popatrz, a takie Ikarusy to ledwie zipią. A o Jelczach, to chyba nie warto nawet wspominać :(

MB O305, to musiały być naprawdę super pojazdy :]

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:MB O305, to musiały być naprawdę super pojazdy
A jechałeś nim więcej niż jeden raz :?: Z twojej opini wynika, że chyba nie. Obecnie to jest złom najgrszej kategorii.

ppln

Post autor: ppln »

Ja ostatni raz jechałem 305-tką przed 2000 rokiem (na 50-tce, jeden z ostatnich takich wozów, mogli choć jednego na historycznego zostawić) i wtedy był to fajny pojazd (ten sentyment...) Teraz ze staruszków mamy w Łodzi jednego MANa NL2x0 (chyba, ma 2 schodki, odskokowe drzwi i... ręczną skrzynię biegów) i 305G. 305-tki dawno nie widziałem, chociaż pojawiała się taka swego czasu na darmobusach. Wszystkie omówione powyżej wozy, poza tym na 50-tce należą do prywaciarzy od darmobusów.

Damhan

Post autor: Damhan »

B.A. Baracus pisze:I chyba zapomnaiłeś wspomnieć, że na T4 jeżdżą wozy z Gryfu (Mercedesy O405GN w starym berlińskim malowaniu).
Ale akurat pisałem bardziej w kierunku O305 ;)

Kozik

Post autor: Kozik »

Robson pisze:Nasze O305 mają nawet więcej niż 20lat bo aż 24 więć jak na swój wiek są w idealnym stanie.
Robson jesli mnie pamięć nie myli to one mają po 22 lata. Sprawdzę..
B.A. Baracus pisze:Obecnie to jest złom najgrszej kategorii.
Hm.. To troszke przesadnie krytyczna opinia. Fakt jesteś z Gdyni a tam was rozpieszczają najlepszymi nowinkami technicznymi.. Komunikacja marzeń.. Ale my w Gorzowie ciągle żyjemy w świecie gdzie M11 to punkt wyjścia i zarazem połowa taboru. Więc potrafimy docenić takie perełki jak zachowanego w doskonałym stanie MB O305. Inni miłośnicy wzdychają już po O305 a my mamy jeszcze 2 w doskonałym stanie, z czego jeden jest na chodzie i robi ponad 1000km tygodniowo. I moim zdaniem pojeździ jeszcze rok lub dwa na pewno..

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

B.A. Baracus pisze:A jechałeś nim więcej niż jeden raz Z twojej opini wynika, że chyba nie. Obecnie to jest złom najgrszej kategorii.
Jau ważam co innego.
Mimo, że mają czasem po 20 lat to są w bardzo dobrym stanie. Siedzenia jak dla mnie są wygodne, a silnik nie rzadko jest cichszy od nowszych modeli :).

ppln

Post autor: ppln »

W porównaniu z M11-stkami/Ikarami to jest cud techniki i to wygodny dla kierowcy - z automatem. A ponoć macie więcej Solarek niżM11-stek (coś takiego jest na waszej stronie)

[ Dodano: 2006-03-15, 23:00 ]
A w Gdyni mają identyczną sytuację jak w Gorzowie - nowe Solarki, tylko, że tam mają trolejbusy.

I ile schodków ma ta 305-tka?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

ppln pisze: ponoć macie więcej Solarek niżM11-stek (coś takiego jest na waszej stronie)
M-11 to w ogóle nie ma w ZKM Gdynia :P.

ppln

Post autor: ppln »

W Gorzowie :)

Kozik

Post autor: Kozik »

ppln pisze:A ponoć macie więcej Solarek niżM11-stek (coś takiego jest na waszej stronie)
Ich będzie mniej więcej tyle samo. Solarisów jest 24 a M11 zostały 22 sztuki. Zapewne informacja ta pochodzi ze strony Radzia www.komunikacja.org . Bo na oficjalnej stronie MZK mimo iż pełni ona funkcję niemal portalu komunikacyjnego informacje o taborze chyba nie są uaktualniane. Przynajmniej niektóre fotki na stronie są takie, że ja pracując ponad dwa lata w MZK nawet nie zdążyłem zobaczyć tych wozów ;) Jak tłumaczył Admin kiedyś zakład zapłcił masę pieniędzy za wykonanie fotek taboru w cyfrowej postaci. I podobno dyrekcja ma taki sentyment do tych fotek, że nie pozwala ich zmienić na aktualniejsze, hehe.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:
J-31 pisze:MB O305, to musiały być naprawdę super pojazdy
A jechałeś nim więcej niż jeden raz :?: Z twojej opini wynika, że chyba nie. Obecnie to jest złom najgrszej kategorii.
Baracus, przecież napisałem wyraźnie "to musiały być" - czyli użyłem czasu przeszłego :mruga:

A MB O305 jechałem wiekrotnie - dwa razy w połowie lat 80-tych po płycie lotniska MB O305G. To był super autobus. Dwa lata temu najeździłem się MB O305 po Warnie. Jest tam ich sporo. Również, mimo tego, że tam drogi są o wiele bardziej dziurawe niż nasze, też mam pozytywne wrażenia.

A co się aktualnie dzieje z gdyńskimi MB O305 ? Nie wiem. :]

Wierzę Ci, że może to być złom, ale jeśli Przejrzysz ten wątek, to może się okazać, że albo Masz pecha natrafiając na szrot, albo tylko gdyńskie 305-tki są w ... nienajlepszym stanie :mruga:

Kuba

Post autor: Kuba »

Gdynskie O305 sa wlasnie w calkiem niezlym stanie. :mruga: Sprawuja sie calkiem niezle, ale niestety wycofuja je juz :cry: Te z PKS Wejherowo byly w srednim stanie, mojego kochanego #6321 wycofali w 2005 :( Ale mamy jeszcze kilka z Gryfu, i wygladaja calkiem niezle. :)

Kozik

Post autor: Kozik »

A ja mam nadzieję, że u nas jeszcze naprawią bliźniaczego #524 i będziemy mieli 2 MB O-305. Możemy w Gorzowie założyć skansen komunikacyjny. Jeszcze kilka lat i będą do nas przyjeżdżać zorganizowane wycieczki by obejrzeć chociażby O-305 czy M11 na chodzie w ruchu liniowym ;)

ppln

Post autor: ppln »

A może założycie linię "Zabytkowym autobusem po zabytkach w mieście"? Będą ją obsługiwać Mercedesy 305, a bilety będą nieco droższe ;)

Kozik

Post autor: Kozik »

A jakie kryterium przyjmujesz mówiąc zabytkowy autobus? Bo jeśli masz na myśli wozy powyżej 15 roku życia to bez tworzenia zabytkowej linii można nimi zwiedzić całą sieć komunikacyjną Gorzowa i wszystkie gminy ościenne ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Na taką linię, to nic tylko ogórka czy coś w tym stylu. Merce dziadki się nie nadają. :D

OZZY

Post autor: OZZY »

plocmaster pisze:...merce dziadki się nie nadają. :D
Czemu? xD Wystarczyłoby do nazw ulic pododawać różne β czy inne "umlauty" i już by było klimatycznie :retard: znaczy Merce by pasowały

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Tak, to by pasował nawet O530. xD

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Jeszcze apropo Mercedesa O305G. W Nowym Sączu również takiego mamy, :P tyle, że ten póki co stoi w otoczeniu TIR'ów na jednym z parkingów - a stoi już kawał czasu. ;) Najprawdopodobniej został sprowadzony z Niemiec.
Nie należy on do MPK jak by ktoś miał jakieś wątpliwości.

Hm, fotki - co prawda tajniacke, ale są xD Wykonane miesiąc temu :)
http://img96.imageshack.us/my.php?image=img05359vs.jpg
http://img96.imageshack.us/my.php?image=img05363xe.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”