O305 -"Dziadek"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Razor 688 pisze:Odświeżę nie, co temat otóż cos mi się wydaje ze nasze rodzynki sie chyba w zajezdni schowały już ich nie widać na mieście i obawiam sie najgorszego ze są cięte w tajemnicy, ale mam nadzieje ze to są takie moje obawy. :(
Wg. mnie - chociaż mogę się mylić - MZK Bielsko Biała otrzymały niedawno trochę nowego taboru, a zatem Mercedesy ze względu na wiek i może dużą awaryjność, zostały odstawione. :]

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze:Wg. mnie - chociaż mogę się mylić - MZK Bielsko Biała otrzymały niedawno trochę nowego taboru, a zatem Mercedesy ze względu na wiek i może dużą awaryjność, zostały odstawione. :]
Tzn. dostanie jeszcze nowy tabor, ponieważ nie ma, czym zastąpić stare autobusy. Ale z wypowiedzi pana dyrektora, Knapika wynika, że jeden z nich zostanie zachowany tak jak już wspomniałem wcześniej, co z tego wyniknie czas pokażę. :| Właśnie wróciłem z miasta i merce jeszcze jeżdżą wiec moje obawy się nie sprawdziły całe szczecie. :)

Pod palnik poszedł Mercedes O305 z Bielskiego MZK jaki powód kasacji tego niestety nie wiem w eksplatacji pozostał drugi Mercedes który przeszedł mały remont i otrzymał malowanie miejskie. :|

Tombou

Post autor: Tombou »

co ciekawe ten Marcedes 0305 #731 nadal jezdzi,i wygląda na bardzo zadbany,raczej jeszcze pojezdzi,silnik wydaje sie byc nie do zdarcia,niemal nie dymi mimo tylu lat

Solniczka

Post autor: Solniczka »

Te autobusy są nie do zdarcia. Szkoda że wycofali je już prawie ze wszystkich miast. :cry:

spooney

Post autor: spooney »

Do Bydgoszczy przybył właśnie niedawno jeden egzemplarz Mercedesa O305 z 1977r. :D

Obrazek

Jeden z kolegów z BKMKM nabył go prywatnie.
Autobus został kupiony w miejscowości Bruck koło Berlina.
Prawda że piekny... Jeździły takie swego czasu w Bydgoszczy.

więcej zdjęć :strzałka: http://tnij.org/kehr

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Autobus jest śliczny. Gratuluje dobrego zakupu :)

Co z nim Planujecie zrobić dalej ? ;)

spooney

Post autor: spooney »

J-31 pisze:Co z nim Planujecie zrobić dalej ?
Kolega planuje (bo to prywatny zakup a nie klubowy, klub zakupił Jelcza M11) go wiadomo "odpicować" na zabytek i zapewne używać okolicznościowo, może jakieś wynajmy, grillowe imprezy itp. :)
Ps. najpewniej ogólnodostępnie pojawi się razem z M11 we wrześniu na połączonej imprezie EDBS z 75-leciem autobusów w Bydgoszczy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”