O305 -"Dziadek"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Nie koniecznie. Owszem to prawda, ale "Mini-Bus" kupuje również wszystko co tanie :mruga:
A O405G jest drogi? :D
Adrian_ pisze:polskie przedsiębiorstwa km nie sprowadzają już tych autobusów "w sile wieku"
No, nie wiem.
20-letnie Ikarusy jakoś znajdują nabywców, to tym bardziej dziadek…

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:No, nie wiem.
20-letnie Ikarusy jakoś znajdują nabywców, to tym bardziej dziadek…
Tyle tylko, ze przewoźnicy km (nie prywaciarze) kupują już w większości całkiem dobre i co najważniejsze nowe autobusy. To, ze PKM Jaworzno i jeszcze kilka innych przedsiębiorstw jest wyjątkami o niczym nie świadczy. Aczkolwiek teraz nasunęło mi się podejrzenie, iż równie dobrze pan Wnuk mógł nabyć tego typu autobus, ale przy jego nowoczesnych Citarach to chyba niemożliwe ;).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Tyle tylko, ze przewoźnicy km (nie prywaciarze) kupują już w większości całkiem dobre i co najważniejsze nowe autobusy.
Bez znaczenia. Prywaciarz jest też przewoźnikiem KM, i też kupuje autobusy.
Adrian_ pisze:To, ze PKM Jaworzno i jeszcze kilka innych przedsiębiorstw jest wyjątkami o niczym nie świadczy.
PKM J-o to akurat złomiarnia nie jest.
Adrian_ pisze:Aczkolwiek teraz nasunęło mi się podejrzenie, iż równie dobrze pan Wnuk mógł nabyć tego typu autobus, ale przy jego nowoczesnych Citarach to chyba niemożliwe ;) .
Eee, nie, on by kupił coś ciut lepszego niż dziadka.
w ogóle nasza wymiana zdań to sr.nie w banie — on jechał gdzieś tranzytem, na pewno.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na razie nie widziałem jeszcze tego autobusu w Warszawie (w sensie nie obsługiwał prywatnej komunikacji), więc pewnie rzeczywiście pojechał gdzieś dalej. ;)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

W Bielsku Białej w MZK stacjonują dwa Mercedesy O305 z, czterech jakie były i chociasz mają milionowe przebiegi i 20 lat służby nadal jeżdżą po drogach a co do Mercedesa O305G niestety zakończyły służbę jeden w 2002 roku a drugi w 2005 roku nadal pozostają obecne dwa krótkie. :)
Ostatnio zmieniony 2006-11-09, 22:17 przez Razor 688, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Razor 688 pisze: mają milionowe przebiegi i 20 lat służby nadal jeżdżą po drogach
Za parę miesięcy skończą równe 22 lata służby :). Te autobusy są bardzo dobre i wytrzymałe, chociaz szkoda, że przegrywają z nowoczesnymi konstrukcjami :(.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

To jest jedyna długa eksplantacja w histori MZK tego modelu oczywiście jest w planach zachowanie jednej sztuki jako pamiątkę, że taki autobus był eksploatowany w Bielsku Białej. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Razor 688 pisze:eksplantacja
Eskplantacja ? :P

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Razor 688 pisze:jest w planach zachowanie jednej sztuki jako pamiątkę, że taki autobus był eksploatowany w Bielsku Białej.
Mam nadzieję, ze do tego dojdzie. Swoją drogą bielskie MZK miało zachować na historyka Mercedesa O305G o nr. taborowym 734 i miał trafić do któregoś z polskich muzeów, ale jednak go skasowano :/.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Faktycznie tak miało być, ale się nie dogadali w tej sprawie a szkoda była by dobra pamiątka. :(

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Tymczasem znów nieco "uaktualnię" temat. Otóż kol. ep40 mówił coś o 4-drzwiowym Mercedesie O305G w Planetobusie. Otóż pozwolę sobie odpowiedzieć: Planetobus rzeczywiście posiada 4-drzwiowego Mercedesa O305G. Posiada z tyłu nieco węższe drzwi (coś a'la przednie drzwi w turystycznym H10-11) i to wyróżnia go właśnie wśród reszty tego typu Mercedesów. Autobus ten jest z 1982 roku i na początku 2006r. zmienił swój nr. taborowy z 8405 na 8905. Jego zdjecia od strony drzwi są tutaj:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-118730.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-83956.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-83674.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-103872.html
Autobus ten przybył ze Szwajcarii, konkretnie od przewoźnika o nazwie Stadtbus. Jest to pierwszy bodajże 4-drzwiowy Mercedes O305G w Polsce :).

Kuba

Post autor: Kuba »

Błłee, 3 drzwiowe ładniej wyglądają :mruga:
No ale na obciążonych liniach pewnie sprzwdzają sie lepiej...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Kuba pisze:No ale na obciążonych liniach pewnie sprzwdzają sie lepiej...
W Szwajcarii na pewno :). Nie wiem tylko, jak z tym "obłożeniem" jest w Trójmieście, ale raczej jest podobnie, jak w 3-drzwiowych Mercedesach (chyba, że tego typu autobus wykonuje jakiś konkretniejszy kurs, np. w godzinach szczytu).

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Odświeżę nie, co temat otóż cos mi się wydaje ze nasze rodzynki sie chyba w zajezdni schowały już ich nie widać na mieście i obawiam sie najgorszego ze są cięte w tajemnicy, ale mam nadzieje ze to są takie moje obawy. :(

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Razor 688 pisze:Odświeżę nie, co temat otóż cos mi się wydaje ze nasze rodzynki sie chyba w zajezdni schowały już ich nie widać na mieście i obawiam sie najgorszego ze są cięte w tajemnicy, ale mam nadzieje ze to są takie moje obawy.
W Gdyni podobnie, Gryf ma takie Merce i już od dawna nie ma ich na 109.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Razor 688 pisze:Odświeżę nie, co temat otóż cos mi się wydaje ze nasze rodzynki sie chyba w zajezdni schowały już ich nie widać na mieście i obawiam sie najgorszego ze są cięte w tajemnicy, ale mam nadzieje ze to są takie moje obawy. :(
Wg. mnie - chociaż mogę się mylić - MZK Bielsko Biała otrzymały niedawno trochę nowego taboru, a zatem Mercedesy ze względu na wiek i może dużą awaryjność, zostały odstawione. :]

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze:Wg. mnie - chociaż mogę się mylić - MZK Bielsko Biała otrzymały niedawno trochę nowego taboru, a zatem Mercedesy ze względu na wiek i może dużą awaryjność, zostały odstawione. :]
Tzn. dostanie jeszcze nowy tabor, ponieważ nie ma, czym zastąpić stare autobusy. Ale z wypowiedzi pana dyrektora, Knapika wynika, że jeden z nich zostanie zachowany tak jak już wspomniałem wcześniej, co z tego wyniknie czas pokażę. :| Właśnie wróciłem z miasta i merce jeszcze jeżdżą wiec moje obawy się nie sprawdziły całe szczecie. :)

Pod palnik poszedł Mercedes O305 z Bielskiego MZK jaki powód kasacji tego niestety nie wiem w eksplatacji pozostał drugi Mercedes który przeszedł mały remont i otrzymał malowanie miejskie. :|

Tombou

Post autor: Tombou »

co ciekawe ten Marcedes 0305 #731 nadal jezdzi,i wygląda na bardzo zadbany,raczej jeszcze pojezdzi,silnik wydaje sie byc nie do zdarcia,niemal nie dymi mimo tylu lat

Solniczka

Post autor: Solniczka »

Te autobusy są nie do zdarcia. Szkoda że wycofali je już prawie ze wszystkich miast. :cry:

spooney

Post autor: spooney »

Do Bydgoszczy przybył właśnie niedawno jeden egzemplarz Mercedesa O305 z 1977r. :D

Obrazek

Jeden z kolegów z BKMKM nabył go prywatnie.
Autobus został kupiony w miejscowości Bruck koło Berlina.
Prawda że piekny... Jeździły takie swego czasu w Bydgoszczy.

więcej zdjęć :strzałka: http://tnij.org/kehr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”