Przebudowa placu Bema i Mostów Młyńskich

Zmiany, utrudnienia, uruchomienia i zawieszenia
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przebudowa placu Bema i Mostów Młyńskich

Post autor: J-31 »

To teraz pytanie z innej części Wrocławia - choć nie daleko ;)

Czy na Most Młyński i Most Piaskowy wrócą liniowo tramwaje ? ;)

Pirix

Post autor: Pirix »

Torowisko ma tam być wobec tego nie widzę powodu żeby miały nie wrócić. Na SSC są plany przebudowy placu Bema i wyrażnie widać torowisko idące w kierunku mostów. Nie wrócą tam natomiast samochody po zakończeniu remontu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wczoraj słuchając radia RMF FM, dowiedziałem, że - jeśli dobrze pamiętam - dzisiaj mają zostać zamknięte Mosty Młyńskie we Wrocławiu, dla samochodów osobowych. I poprzez wspomniane mosty Młyńskie ma być poprowadzony ciąg rowerowo-pieszy.

Moje pytanie do kolegów z Wrocławia jest następujące. A co z tramwajami, które przejeżdżały przez Mosty Młyńskie, Most Piaskowy oraz łączące je ulicę św. Jadwigi ? Czy tramwaje nadal przejeżdżają przez te mosty ? ;)

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Mosty Młyńskie

Post autor: tantus »

ZTCW, torowisko tramwajowe ma tam pozostać i powstanie system deptak+tramwaj, coś a la ul. Szewska. Mam nadzieję, że tym razem Urząd Miasta dotrzyma obietnicy, bo ostatnio różnie z tym bywa...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy po letnim remoncie ciągu ulic Drobnera - Sienkiewicza, tramwaje wróciły już na ul. św. Jadwigi. Bo pamiętam, że w lipcu tramwaje tam nie kursowały, a jedynie 23 jednokierunkowo, ciągiem uli św. Katarzyny-Piaskowa, ze skrętem w ul. Grodzką (na Grodzkiej jest jedno kierunkowe torowisko, podobnie jak na Szewskiej) ? ;)

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Jeszcze nie. na razie remont został przeniesiony na południową część pl. Bema i tramwaje nadal tamtędy nie jeżdżą. Wróciła linia 11 (Oporów-Kromera), ale też jeździ opisanym przez Ciebie powyżej objazdem. Nie wiem kiedy dokładnie planuje się przywrócenie ruchu tramwajowego na pl. Bema, ale całkowite zakończenie remontu ma być w lipcu 2010 r.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Ruch tramwajów z ul. Drobnera w ul. Bema ma zostać przywrócony na początku grudnia. Pozostałe relacje dopiero po zakończeniu całej inwestycji. Jednak z ul. św. Jadwigi może być ten problem, że będzie jeszcze modernizacja Mostów Młyńskich. Jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy się rozpocznie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dziękie za informacje :)

Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź Tantusa, przez najbliższe kilka miesięcy - prawdopodobnie aż do lipca przyszłego roku - tramwaje nie będą kursować poprzez Mosty Młyńskie i Most Piaskowy. A jeśli ruszy modernizacja Mostów Młyńskich (to o czym napisał powyżej Bystrzak2000), to przerwa w kursowaniu tramwajów może się jeszcze przedłużyć ? ;)

Zastanawia mnie jeszcze jedno. ul. Św. Jadwigi - oraz oba wspomniane mosty - są dosyć wąskie. Ulica jest ciasno zabudowana, ma wąskie chodniki (szczególnie jest niebezpiecznie, pomiędzy kościołami: NMP oraz św. Cyryla i Metodego) . Zatem w jaki sposób władze Wrocławia pogodzą dwie funkcje zarówno tej ulicy, jak i obu mostów. Tzn. deptak oraz ulica przelotowa dla tramwajów ?

Kiedy ja tam byłem w lato - jakichś specjalnie wielkich tłumów nie widziałem, ale jeśli zorganizuje się tam jakieś imprezy, to może być wąsko i niebezpiecznie. Czy rada miejska ma jakieś plany ? ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Tłumy są tam często. Zamknięcie ŚJ dla aut oznacza więcej miejsca dla pieszych i szybszy przejazd tramwajów tą ulicą ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:Tłumy są tam często.
Przynajmniej z mojej takiej pobieżnej obserwacji - to najwięcej ludzi widziałem przy moście Piaskowym. No, ale ponieważ są tam dwa kościoły, toteż jest powód pieszych pielgrzymek ;)

A propo - a czy ul. św. Jadwigi już została zamknięta dla ruchu ? ;)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

J-31 pisze:A propo - a czy ul. św. Jadwigi już została zamknięta dla ruchu ?
Formalnie nie, gdyż pozostawiono dojazd do budynków na wyspie. Po zakończeniu modernizacji pl. Bema nie będzie stamtąd fizycznej możliwości wjazdu na Piasek. Natomiast wjazd od ul. Piaskowej teoretycznie będzie możliwy, ale tylko na wyspę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zmiany w komunikacji”