Czy ktoś wie dlaczego całe miasto dziś stoi?

Wypadki, kolizje, wykolejenia, potrącenia, zatrzymania i inne ciekawe zdarzenia
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4391
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Czy ktoś wie dlaczego całe miasto dziś stoi?

Post autor: Przemek » 2009-11-14, 01:13

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... korki.html
Psie Pole: Przebudowują wiadukt, na Sobieskiego korki

W związku z przebudową wiaduktu na Psim Polu kierowcy będą mieć coraz więcej utrudnień. Na weekend zamknięta zostanie jezdnia wylotowa al. Sobieskiego. Ruch przejmie druga nitka. W poniedziałek obie zostaną zwężone

Z ruchu przez sobotę i niedzielę wyłączony będzie odcinek od Krzywoustego do stacji benzynowej w pobliżu ul. Sycowskiej. Drogowcy zamkną jezdnię, by rozebrać część prowadzącego nad nią wiaduktu. Konstrukcja z lat 70. będzie przebudowana, bo była w bardzo złym stanie technicznym.

Kierowcy nie jeżdżą tamtędy już od niedzieli. Ruch z wiaduktu został skierowany na biegnący pod nim łącznik, z którego wcześniej korzystały wyłącznie wyjeżdżające z Psiego Pola autobusy MPK. Teraz wszyscy kierowcy z osiedla muszą tamtędy włączać się w al. Sobieskiego, przez co tworzą się gigantyczne korki - zarówno na łączniku, jak i na drodze wylotowej w kierunku Warszawy.

- Droga z Psiego Pola do centrum to prawdziwy koszmar - napisał na naszym forum internauta Ghost. - O godz. 6.40 wsiadłem do autobusu "N" - niby pośpieszny, a wysiadłem pod wojewódzkim o godz. 8.30.

W przeciwną stronę nie jest lepiej. - Jadąc z centrum na Zakrzów, w korku stoimy już przy Bruecknera - mówi jeden z kierowców, pan Michał.

Od poniedziałku będzie jeszcze trudniej, bo jezdnie w obu kierunkach zostaną zwężone - z trzech do dwóch pasów. Wyłączone zostaną zewnętrzne pasy ruchu na około stu metrach drogi przed wiaduktem. Wprowadzone będzie także ograniczenie prędkości z 70 do 50 km na godzinę.

Utrudnienia potrwają co najmniej do końca tego roku. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta tłumaczy, że są niezbędne, by wygrodzić miejsce pod budowę nowej konstrukcji.

W przyszły weekend rozbierana ma być druga połowa wiaduktu i zamknięta zostanie jezdnia w stronę centrum. Przebudowa obiektu powinna zakończyć się w maju przyszłego roku.
No nic, trzeba będzie znów wyciągnąć rower z piwnicy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29080
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2009-11-16, 10:00

Ooops. Drogowcy zaczęli przebudowę wiaduktu akurat na zimę. Jak sypnie śniegiem - to roboty staną... podobnie jak mieszkańcy, tyle, że mieszkańcy w niekończących się korkach. Wyrazy współczucia :]

ODPOWIEDZ