Ikarusy 260 z DLA

Stefko

Ikarusy 260 z DLA

Post autor: Stefko »

No właśnie :D swego czasu MPK Wrocław z powodu braków taborowych pożyczyło 3 Ik260 od... DLA Wrocław :) Co o tym sądzicie? :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Stefko pisze:Co o tym sądzicie?
Prawde powiedziawszy nie jest to zbyt dobre rozwiązanie dla pasażerów. W ten sposób MPK włączyło do eksploatacji kolejne 3 wysokopodłogowce, co jest ewenementem. Z tego, co mi wiadomo Ikarusy te zostały wypożyczone dla zajezdni nr VII, gdzie obecnie panuje duży niedobór autobusów. Autobusy te mają powrócić do DLA po przyjeździe do MPK nowych autobusów.

Stefko

Post autor: Stefko »

zostały wypożyczone, ponieważ musieli(?) skasować dwa ikarusy 280(są na sprzedaż za 300zł). Jak przyjdą Merce lub Volva to Ik260 wróca do DLA.

ppln

Post autor: ppln »

Stefko pisze:Jak przyjdą Merce
Hę? Do MPK Wrocław?!

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ppln pisze: Hę? Do MPK Wrocław?!
Tak. Z pewnych źródeł wiem, ze wrocławskie MPK rozważa możliwość zakupu 3-ech autobusów Mercedes Citaro. Na razie jednak nie ogłosili przetargu w tej sprawie.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Ciekawe skąd masz takie informacje, ale powiem tylko tyle, że nie muszą ogłaszać przetargu.

ppln

Post autor: ppln »

Czemu? Testery wykupione już są, a umowy nie mają. Poza tym Citaro kosztuje nieco więcej niż chyba 300 000 zł (poniżej tej kwoty można coś kupić bez przetargu)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Testery wykupione już są
EvoBus duża firma i może mieć więcej.
ppln pisze:Poza tym Citaro kosztuje nieco więcej niż chyba 300 000 zł (poniżej tej kwoty można coś kupić bez przetargu)
Zawsze można wpisać na umowę inną kwotę. Sprowadzałeś z Zachodu jakąś furę? ;)

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:Zawsze można wpisać na umowę inną kwotę. Sprowadzałeś z Zachodu jakąś furę? ;)
Jest malutka różnica - jak dasz wartość Citara 0,01 PLN to się czepią - na pewno ktoś dał w łapę itp. Prezes zrobi raus
plocmaster pisze:EvoBus duża firma i może mieć więcej.
Jedno conecto i jedno Citaro, ale bez wieży

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Jest malutka różnica - jak dasz wartość Citara 0,01 PLN to się czepią - na pewno ktoś dał w łapę itp. Prezes zrobi raus
Czemu od razu 0,01 PLN? Można dać powiedzmy 275 000, nowy to jakieś — lekko licząc — 800 000, tester to dajmy na to 650 000, a te 375 000 pod stołem. Nikt się nie skapnie.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wilchelm pisze:Ciekawe skąd masz takie informacje, ale powiem tylko tyle, że nie muszą ogłaszać przetargu.
Nie ważne skąd. Po prostu pewnym jest, iż w tym roku do MPK przyjadą nowe wozy. Początkowo przypuszczałem, iż będą to Volva 7700 z 9-litrowymi silnikami. A Citara wynikły jedynie z przecieku i nic nie oznacza, że tego typu autobusy trafią do wrocławskiego MPK. Poza tym MPK Wrocław nie posiada z tego, co mi wiadomo Mercedesów, a więc takie rozwiązanie byłoby niekorzystne (nie mówiąc już wówczas o całkowitym rozbiciu unifikacji taborowej).

ppln

Post autor: ppln »

I o tym, że mają fabrykę (=części) do Volva u siebie, do Solarisa pod Wrocławiem, a do Mercedesa w Niemczech...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Adrian_ pisze:
Wilchelm pisze:Ciekawe skąd masz takie informacje, ale powiem tylko tyle, że nie muszą ogłaszać przetargu.
Nie ważne skąd. Po prostu pewnym jest, iż w tym roku do MPK przyjadą nowe wozy.
No to szybki nie jesteś bo to było pewne od listopada. Wiadomo ile sztuk i gdzie trafią.

Stefko

Post autor: Stefko »

Merce beda na pewno, beda 2 lub 4, nie wiem dokładnie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nieco wracając do tematu... to w jakim stanie są te Ikarusy, które wypożyczyło MPK od DLA ? ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

¯eby Ci to zobrazować o to autentyczna sytuacja owiana niemal legendą w środowisku wrocławksich mk.
-Panie dyżurny chciałem zgłosić awarię. 126/4
-Co się stało?
-Wyświetlacze nie działają. To ten złom z DLA !!!


Chyba komentarza nie trzeba ;-)

Stefko

Post autor: Stefko »

Jak na mój gust, to dobrym. Mają wymieniane przody, krzesła. Mi się podoba ich stan techniczny. :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wilchelm pisze:-Panie dyżurny chciałem zgłosić awarię. 126/4
-Co się stało?
-Wyświetlacze nie działają. To ten złom z DLA !!!

Chyba komentarza nie trzeba
W takim razie gratuluję kierowcy fachowej oceny. Wyświetlacze często psują się też w nowszych autobusach i nie jest to jeszcze wyznacznikiem tego, iż dany autobus jest złomem (zwłaszcza, iż Ikarusy te miały kilka lat temu remont w Bralinie, podczas którego wymieniano wszystkim Ikarusów przody, tyły oraz wykonano kompleksową NG).

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Ale te autobusy są już totalnie dobite (mimo remontu), bo DLA ich specjalnie nie oszczędzało i właściwie los wszystkich dwieściesześćdziesiątek z DLA jest już przesądzony.

[ Dodano: 2007-01-05, 21:44 ]
Adrian_ pisze:Początkowo przypuszczałem, iż będą to Volva 7700 z 9-litrowymi silnikami.
W TV rzecznik MPK powiedział, że w tym roku przedsiębiorstwo zkupi 28 nowych Volv (gdzie indziej wyczytałem, że 22), a w 2008 kolejne 33 sztuki. Podobno mają być z monitoringiem :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Adrian_ pisze: W takim razie gratuluję kierowcy fachowej oceny.
A tobie gratuluję "inteligencji". Wydaje Ci się, że wszystko wiesz, a tak naprawdę niewiele wiesz. Ogólnie wiadomo, że Ikarusy by DLA są wręcz zajeżdżone, a ty mi jakieś farmazony będziesz mówił, że są super bo po remoncie w Bralinie. Szczerze mówiąc aż się pisać nie chce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”