Ikarusy 260 z DLA

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

¯eby Ci to zobrazować o to autentyczna sytuacja owiana niemal legendą w środowisku wrocławksich mk.
-Panie dyżurny chciałem zgłosić awarię. 126/4
-Co się stało?
-Wyświetlacze nie działają. To ten złom z DLA !!!


Chyba komentarza nie trzeba ;-)

Stefko

Post autor: Stefko »

Jak na mój gust, to dobrym. Mają wymieniane przody, krzesła. Mi się podoba ich stan techniczny. :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wilchelm pisze:-Panie dyżurny chciałem zgłosić awarię. 126/4
-Co się stało?
-Wyświetlacze nie działają. To ten złom z DLA !!!

Chyba komentarza nie trzeba
W takim razie gratuluję kierowcy fachowej oceny. Wyświetlacze często psują się też w nowszych autobusach i nie jest to jeszcze wyznacznikiem tego, iż dany autobus jest złomem (zwłaszcza, iż Ikarusy te miały kilka lat temu remont w Bralinie, podczas którego wymieniano wszystkim Ikarusów przody, tyły oraz wykonano kompleksową NG).

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Ale te autobusy są już totalnie dobite (mimo remontu), bo DLA ich specjalnie nie oszczędzało i właściwie los wszystkich dwieściesześćdziesiątek z DLA jest już przesądzony.

[ Dodano: 2007-01-05, 21:44 ]
Adrian_ pisze:Początkowo przypuszczałem, iż będą to Volva 7700 z 9-litrowymi silnikami.
W TV rzecznik MPK powiedział, że w tym roku przedsiębiorstwo zkupi 28 nowych Volv (gdzie indziej wyczytałem, że 22), a w 2008 kolejne 33 sztuki. Podobno mają być z monitoringiem :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Adrian_ pisze: W takim razie gratuluję kierowcy fachowej oceny.
A tobie gratuluję "inteligencji". Wydaje Ci się, że wszystko wiesz, a tak naprawdę niewiele wiesz. Ogólnie wiadomo, że Ikarusy by DLA są wręcz zajeżdżone, a ty mi jakieś farmazony będziesz mówił, że są super bo po remoncie w Bralinie. Szczerze mówiąc aż się pisać nie chce.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wilchelm pisze:To ten złom z DLA !!!
Ooops. No tak, DLA nie wypożyczy swoich najlepszych autobusów, Bo po co. Zatem wypożyczył najgorsze pojazdy. W DLA jakoś jeżdżą... jeszcze. W MPK kierowcy traktują je jako złom. Współczuję. :/

Stefko

Post autor: Stefko »

A co wy chcecie po 20 letnich autobusach? że będą jeździły jak Volva czy MANy po kilku dniach eksploatacji? Niektóre przyszły z Bydgoszczy, niektóre z Jeleniej Góry, więc <b>napewno</b> nie są w super stanie mimo remontu. Poza tym, skoro DLA kupiło teraz MANy i Solarisy z Łodzi, to pewnie 2 lub 3 Ikarusy 260 pójdą pod palnik.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Wszystkie Ikarusy z DLA idą pod palnik...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A te do kupienia za 300 złotych... Jeżdżą? :D :D :rotfl:

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

KKS pisze:A te do kupienia za 300 złotych... Jeżdżą? :D :D :rotfl:
A te to MPK sprzedawało i to są wraki. W sumie można na nich nieźle zarobić: kupujesz za 300 zł. i sprzedajesz na złomowisku i dostajesz kilka razy tyle :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ciekawe ile dla takiego OC by kosztowało :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Ciekawe ile dla takiego OC by kosztowało
Autobusów, które są przeznaczone na złom - żadna firma nie ubezpieczy ;)

Stefko

Post autor: Stefko »

bystrzak2000 pisze:Wszystkie Ikarusy z DLA idą pod palnik...
Skąd taka wiadomość? Nie wszystkie są w fatalnym stanie...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:
KKS pisze:Ciekawe ile dla takiego OC by kosztowało
Autobusów, które są przeznaczone na złom - żadna firma nie ubezpieczy ;)
Przecież ubezpieczyciel nie musi tego wiedzieć ;P

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Stefko pisze:
bystrzak2000 pisze:Wszystkie Ikarusy z DLA idą pod palnik...
Skąd taka wiadomość? Nie wszystkie są w fatalnym stanie...
Może źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że nie będzie już Ikarusów w DLA, a jeśli ich nikt nie kupi, to trafią na złom.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Przecież ubezpieczyciel nie musi tego wiedzieć
Tego, że pojazd jest skierowany na złom. Owszem nie musi wiedzieć, ale to przecież jest logiczne. Jeśli Wyrzucasz swój pojazd na szrot, czyli de facto Pozbywasz się go - to po co Chcesz jeszcze wydawać kasę na OC ? :mruga:

Gdybyśmy jednak chcieli się uprzeć i ubezpieczyć pojazd, który ma trafić na złom, to...

Ubezpieczając pojazd Musisz przedłożyć jego dowód rejestracyjny, podać stan licznika. Jeśli pojazd jest wiekowy, to przedstawiciel ubezpieczyciela może postawić warunek - aby móc ubezpieczyć pojazd, Musisz go poddać badaniom technicznym.
Dodatkowo, czasami agent ubezpieczeniowy chce obejrzeć i zrobić dokumentację fotograficzną pojazdu. To jest takie "sito", gdzie Masz szansę na wzbudzenie "wątpliwości" :mruga:

Ubezpieczyciel może odmówić ubezpieczenia, jeśli ma jakieś wątpliwości. ;)

PS. Nawet jeśli Zrobisz mu "badanie" u dziadka w stodole, to i tak przedstawiciel ubezpieczyciela dokładnie sam zlustruje pojazd.... No chyba, że Masz jeszcze wujka, agenta np. PZU. :devil:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Naiwny jesteś. Chyba nikt z Twojej rodziny ani znajomych nie pracował w ubezpieczeniach. Albo nie opowiadał, co się tam robi :D :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Naiwny jesteś. Chyba nikt z Twojej rodziny ani znajomych nie pracował w ubezpieczeniach
Staram się leczyć z naiwności. A co ubezpieczeń wystarczy mi, że ubezpieczam swój samochód. Na szczęście nie pracuje w ubezpieczeniach. Chociaż w zeszłym roku bardzo tego żałowałem :chytry:


ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Rocznik 1985 kolejne przeżytki. Ciekawe czy ktoś zdecyduje się je kupić :lol: . Dobrze, że są po odbudowie, może coś takiego zachęcić potencjalnych nabywców.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”