Mercedes Citaro

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Citaro we Wrocławiu

Post autor: Skoda 16T »

Dziś o 0.00 na zajezdnię przy ul. Grabiszyńskiej przyjechało 5 szt. przegubowych Mercedesów Citaro.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nareszcie ktoś inny niż J-31 sfocił Citaro dla MPK Wrocław :retard:
Ostatnio zmieniony 2010-05-15, 09:45 przez Skoda 16T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super :)

Serwis Evobus w zasadzie nie ma innego wyjścia - są dosłownie zawalenie autobusami dla Wrocławia. Gdy byłem tam w ostatnią sobotę (23.08), pracownicy serwisu normalnie pracowali. Ostro się uwijali pośród autobusów. Zarówno w hali jak i w namiocie. A to oznacza, że do Wrocławia dosłownie już za chwilę przyjedzie naprawdę spora partia autobusów... aczkolwiek nie wszystkie.
Skoda 16T pisze:Nareszcie ktoś inny niż J-31 sfocił Citaro dla MPK Wrocław :retard:
No to jeszcze Cię pomęczę swoimi fortkami :mruga:

Te zdjęcia zrobiłem dwa tygodnie temu - 9 sierpnia
Obrazek Obrazek Obrazek

To są fotki już z 16 sierpnia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to są ostatnie zdjęcia z 23 sierpnia
Obrazek Obrazek

Przy okazji Zwróćcie uwagę, na te dwa zdjęcia poniżej. Autobusy zostały kompleksowo przygotowane do eksploatacji. Są nawet zainstalowane kasowniki, ale to chyba już nikogo nie dziwi - bo zdaje się, że one są elementem elektroniki, którą tu zainstalowano :P
Obrazek Obrazek

Tutaj udało mi się zrobić zdjęcie przy otwartych drzwiach. Ta kabina kierowcy wygląda mi trochę dziwnie, ale ocenę zostawiam już kolegom z Wrocławia ;)
Obrazek

W razie co posiadam oryginalne zdjęcie - jest duużo większe - to dla zainteresowanych ;)

W sumie do serwisu dojechało 51 autobusów. 5 sztuk jest już we Wrocławiu, pozostałe na pewno dojadą już nie długo (zdaje się, że termin ich goni - o ile dobrze pamiętam pierwsza partia pojazdów ma trafić do 28 sierpnia).

51-szy autobus został chwilową ozdobą serwisu - postawiono go przy bramie głównej. Nie pojedzie on jednak do Wrocławia teraz, ponieważ nie ma jeszcze elektroniki oraz klimatyzatora - czyli jest "goły"
Obrazek Obrazek


Wciąż nie ma - autobusów dla MPK Kraków i MZK Bielsko Biała.
Przypuszczam, że pojawią się one w Wolicy w ciągu najbliższych dni. Czyli jak tylko serwis opróżni swój plac z autobusów dla Wrocławia ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »


Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Tej półce z tyłu nie wróżę długiego żywota.

Lopez

Post autor: Lopez »

Ta półka to w ogóle jest jakaś pomyłka.
Fajne są za to siedzenia.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Widze że Wrocław nie zamówił nowych siedzeń. Na razie nowe siedzenia Mercedesa ma tylko MZK Bydgoszcz.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Marcin_3558 pisze:Widze że Wrocław nie zamówił nowych siedzeń. Na razie nowe siedzenia Mercedesa ma tylko MZK Bydgoszcz.
Przecież i tu i tu są nowe :P

Siedzenia w naszych Mercedesach, są właściwie identyczne jak w naszych Volvach 7700 i 7700A. Różni je tylko ich kształt; reszta jest ta sama, analogicznie jak w przypadku Hannoweskich Citar i zwykłych produkcyjnych Citar.

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

Lopez pisze:Ta półka to w ogóle jest jakaś pomyłka.
Jak zobaczyłem tą półeczkę z tyłu zamiast siedzeń, to normalnie spadłem z krzesła :D :nuts: . Zawsze miałem zdanie, że MB robi bardzo dobre autobusy, a tu takie coś powstało. Ale i tak wolę to niż jakieś tam SU.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Mi ogólnie te Citara się podobają. Półeczka, rzeczywiście nie wypał! :confused:
A jak prezentuje się ta kabina kierowcy, bo J-31 pisał, że wydaje się dziwna?

ppln

Post autor: ppln »

Co do wyświetlacza wewnętrznego - standardzik, R&G też tak montują (ale na innym uchwycie). Ubogi macie pulpit (czemu nie wzięliście wersji z CG? Bardzo fajne udogodnienie)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Mercedes zdaje się cenowo pokonał Solarisa, więc ciął co mógł.

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

Gadzie pisze: A jak prezentuje się ta kabina kierowcy, bo J-31 pisał, że wydaje się dziwna?
W Bielsku-Białej mamy takie kabiny, i nikt na nie nie narzeka. Na pewno jest solidniej wykonana niż w Solarisach. No i szyba jest opuszczana elektrycznie :)

ppln

Post autor: ppln »

Ale CG (dla wszystkich drzwi) to się w SIWZ wpisuje. Grosze, a bywa naprawdę przydatne.

Co do kabiny - jest całkiem solidna i ma automatyczną szybę. Ale ta z Solarisa wcale nie jest zła

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nareszcie zobaczyłem wnętrze wrocławskiego przegubowego Citaro - ja miałem możliwość zobaczenia ich od zewnątrz :] - i muszę przyznać, że zastanawia mnie ta półka z tyłu. Czyżby tam było tak ciasno, że nie dało się zainstalować foteli ? :shocked:

A tak po za tym co całkiem przyjemny autobus. :)

A czy te monitory LCD (nie wiem czy tylko jeden, czy więcej), mają pokazywac trasę linii czy tylko reklamę ? ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Widzieliśmy nowe wrocławskie autobusy. Pierwsze z nich wyjadą w trasę za dziesięć dni.

Do tej pory najnowszymi autobusami Mercedesa jeździli mieszkańcy Paryża, Londynu, czy Berlina. Teraz takimi cackami będą mogli podróżować także wrocławianie.

Już za kilka dni trafią do zajezdni, a po krótkich testach, pierwsza trzydziestka 1 września ruszy na ulice. Zobaczymy je na liniach 112, 113, 119, 122, 126, 134, 136, 145 i 409.

W mercedesach citaro, najpopularniejszych w tej chwili europejskich autobusach, zmieści się ponad sto osób, a w wersji przegubowej (takie też będą we Wrocławiu) - blisko 170.
- Najnowsze silniki, bardzo ekonomiczne i ekologiczne. Najwyższa jakość karoserii, pełna elektronika. Po prostu cacka - ocenia Aleksander Kierecki z portalu motoryzacyjnego TransInfo.

Nowe autobusy, jak wszystkie wrocławskie, będą żółto-czerwone. Ale kolory te szybko zostaną zasłonięte reklamami. Powierzchnie reklamowe na mercedesach już sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Większość zarezerwowanych jest już do października.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji wydało na autobusy blisko 100 mln zł.
Do września 2009 roku Wrocław będzie miał 100 takich pojazdów. Znacznie odmłodzą tabor MPK. W tej chwili średnia wieku miejskiego autobusu to u nas osiem lat. Po drogach ciągle jeżdżą też jednak mocno wysłużone 25-letnie ikarusy. 41 najstarszych ma zniknąć do końca roku. We flocie MPK jest też 99 jelczy, 180 volvo i 1 man.

Co jest w środku
* Siedzenia
wygodne, z zagłówkami, wyłożone miękką gąbką, obszyte wytrzymałą tkaniną
Link: http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/889182.html

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Do tej pory najnowszymi autobusami Mercedesa jeździli mieszkańcy Paryża, Londynu, czy Berlina.
Taa. Do tej pory to już cała zachodnia Europa zdążyła te autobusy kupić.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A najgorsze w tym wszystkim, że jeszcze Citaro dobrze nie zagościły w zajezdni MPK... a MPK już je zamierza obklejać reklamami. :]

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Marudzicie, jak stare baby :D
W końcu trochę pieniędzy poszło na wypożyczeniach i kupnie Mercedesów, więc trzeba to jakoś zrekompentować.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior, czy w związku z nowymi autobusami, MPK organizuje jakąś ogólnie otwartą imprezę - coś a'la "powitanie nowych Mercedesów" - czy wyjadą na miasto "po cichu" ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:Kędzior, czy w związku z nowymi autobusami, MPK organizuje jakąś ogólnie otwartą imprezę - coś a'la "powitanie nowych Mercedesów" - czy wyjadą na miasto "po cichu" ? ;)
Cytuję kol. NGT8DD z Wrocławskiego Forum Komunikacyjnego:
NGT8DD pisze:>>>

Prezentacja będzie, ale jeszcze samo MPK nie wie kiedy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”