Kasacje autobusów

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

ŁK-MZK pisze:One naprawdę muszą być dość bardzo eksploatowane na liniach, skoro tak siadają. Jelcze tak kończą, ale tak szybko?
Boże! W kółko powtarzasz to samo! No jasne, że są mocno eksploatowane na liniach. Szybko? Czy ja wiem. Może miał coś z kratownicą, albo silnikiem :chytry:

A tego #8004 to nie szkoda tak bardzo! :diabeł:
Ostatnio zmieniony 2008-05-20, 20:52 przez Gadzie, łącznie zmieniany 1 raz.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

No to jak miał coś z silnikiem to jest powód. Na przykład nie opłaca im się remontować, dawać nowego silnika, bo nie długo i tak miałby być kasowany. To jest powód. Zazwyczaj są kasowane jak się już zaczynają łamać.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Spojrzy w papiery i nie da żółtych tablic.
O ile się na tym zna. I tamtej beczce jakoś dał.
ŁK-MZK pisze:Jelcze tak kończą, ale tak szybko?
Jelcze to syf, im starsze, tym gorsze.

Matizus

Post autor: Matizus »

Dokładnie, #9548 podobno się złamał.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:. I tamtej beczce jakoś dał.
Może w łapę dał :?:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

To teraz też może dać :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Amalio pisze:Może w łapę dał
¯e też o tym nie pomyślałem…
KKS pisze:To teraz też może dać
Eee, biedny klub miłośników? IMO nie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Eee, biedny klub miłośników? IMO nie.
A może to są frajerzy, wolą biadolić ale nikomu nie chce się "zagadać" z odpowiednimi ludźmi ? Przecież wiadomo, że jak się chce coś zrobić, to nie ma przeszkód by dojść do celu :mruga:
Amalio pisze:Zauważ, że we w większości dużych miast w Polsce Jelcze tak kończą
W Nowym Sączu spawają połamane kratownice w Jelczach, byle by tylko jeździły dalej. W Warszawie Jelcze remontują (chociaż część poszła na żyletki) - nie tylko M121M, ale również 120MM/1 :)

... A we Wrocławiu czekają na Citara... i pewnie dopiero wtedy się zacznie wycinanie Jelczy :mruga:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Wielka szkoda tego PR110MM... :cry:

Dobrze, że chociaż udało mi się nakręcić krótki, kiepskiej jakości filmik, przedstawiający go w, jak widać, ostatnim okresie życia :cry: :
http://pl.youtube.com/watch?v=pPR_4uQ7n8A

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Filmik fajny. Szczególnie nazwa studia. Ważne, że PR110MM został uchwycony ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

http://www.phototrans.eu/14,245640,0.html
#1000 stoi już od 5 dni i czeka na wypruwanie z niego foteli, filmów i dech.
Obecnie zaczęto grzebać już w #9548 - spuszczanie paliwa, rozbieranie różnych elementów w kabinie...

Matizus

Post autor: Matizus »

Konkurencja konkurencją, ale napiszę w tym temacie. Dziś rano spalił się DLA'owski MAN NL223 #2010 (ex. MPK Łódź). Spłonął na ¯ernickiej, podobno doszczętnie.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Co było przyczyną zapalenia?

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kędzior pisze:http://www.phototrans.eu/14,245640,0.html
#1000 stoi już od 5 dni i czeka na wypruwanie z niego foteli, filmów i dech.
Płakać się chce :cry: :cry:
Dopiero co tak żwawo śmigał - nawet jak pojawił się na E, to go sfilmowałem, a teraz... :cry:

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

ŁK-MZK pisze:Co było przyczyną zapalenia?
Najprawdopodobniej zapalił się zbiornik paliwa. Zdjęcie wraku: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,246140,0.html

P.S. To był mój ulubiony autobus w DLA. Teraz juz nigdy się nim nie przejade :cry:

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Dalej kasują te Ikarusy czy na razie jest przestój :?: Z drugiej strony Ikarusy będą wycofywane nie tylko tutaj, ale w innych miastach chyba się też za nie biorą. Może tutaj we Wrocławiu zostawią jakiegoś na pamiątke :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Może tutaj we Wrocławiu zostawią jakiegoś na pamiątke :?:
ŁK-MZK, czytając Twój post odniosłem wrażenie, że chyba Zdradziłeś Przemyśl na rzecz Wrocławia - tak często pojawia się słowo "tutaj". :mruga:
ŁK-MZK pisze:Z drugiej strony Ikarusy będą wycofywane nie tylko tutaj, ale w innych miastach chyba się też za nie biorą
To jest normalna kolej rzeczy. Po prostu kończy się okres eksploatacji Ikarusów. Wszędzie. Również we Wrocławiu.

Wrocławskie MPK zamówiło już MB Citaro, zatem jeśli jeszcze nie kasują masowo swoich Ikarusów, to niebawem zaczną ;)

A na koniec, dodam, że w Warszawie pomimo dużych zakupów stołecznego MZA, Ikarusy jeszcze sobie pojeżdżą nie zagrożone :)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:ŁK-MZK, czytając Twój post odniosłem wrażenie, że chyba Zdradziłeś Przemyśl na rzecz Wrocławia - tak często pojawia się słowo "tutaj".
Heh tutaj ze zdradą nie ma nic wspólnego. Zresztą we Wrocławiu mam rodzinę, tylko, że jak ich odwiedzałem to jeszcze nie byłem pasjonatem robienia zdjęć :D .
¯ałuję, że w Przemyślu nie został jakiś jeden na pamiątkę, ale może by się tak stało gdyby dwa ostatnie nie zostały sprzedane, a poszłyby na kasację. Nie ma co gdybać :mruga:

Matizus

Post autor: Matizus »

Wakacyjny sezon kasacyjny czas zacząć. W ostatnich dniach do grona skazańców doszły #5283, #5295, #8004 i (o zgrozo, wypożyczony!) #201. Jest to drugi taki przypadek po #100. MPK jak widać lubi zajeżdżać wypożyczone wozy ;).

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Matizus pisze:MPK jak widać lubi zajeżdżać wypożyczone wozy .
Co de tego Neosia #201 - on był już wcześniej eksploatowany jako darmobus, więc mógł być trochę podjeżdżony ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”