MAN NG313

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przyznam szczerze, że sam nie wiem. :|
MAN NG313 warszawskiego MZA nie wygląda tak efektownie jak w barwach MPK Wrocław. Chociaż użyto w obu przypadkach tych samych kolorów... :)

voy

Post autor: voy »

Może przez ten pasek na dole żółty wygląda bardziej efektownie...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak - dokładnie :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jeden zwykły(niezwykły) żółty pasek i zupełnie inny autobus ;)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Jak mówił Inspektor, we Wrocku jeździ tylko jeden MAN, całkiem ładny z zewnątrz, w środku też, wygodny. Dobrze znosi dziury wrocławskich ulic. :D :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A więc tak. Dziś udało mi się go wreszcie złapać, na linii 144. Widziałem go jak jechał w przeciwnym kierunku do mojego - na Wojszycką. Wysiadłem, podjechałem w stronę wojszyc i Man był mój :) Po kilku latach polowań...Co prawda były to trochę pobieżne polowania, ale dziś takiej okazji nie mogłem przepuścić. Manik w środku prezentuje się świetnie, fotele wygodne, miękkie. Jednak jak usiadłem na amfiteatrze, silnik był dosyć głośny, jednak porównywalny z V7000a. Po zrobieniu kółka, i zajechaniu spowrotem na Wojszycką, wysiadłem i chciałem zrobić zdjęcie, jednak kierowca - od razu zareagował: Niw wolno robić zdjęć autobusom, nie zgadzam się! Niczym małe dziecko, jeszcze brakowało żeby zaczął tupać nogami w podłogę. Jak odchodziłem, jeszcze krzyknął że mogę być terrorystą :lol: . Ale co mi tam, stanąłem sobie grzecznie za krzaczkiem, i jak autobus wracał z pętli i przejeżdzał obok pstryknąłem mu zdjęcie ;) . Jednym słowem - straszny burak.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Burak jak się patrzy. No cóż i tacy się trafiają, ale większośc jest jednak spoko i można czasem sobie fajnie pogadać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To rzeczywiście dziwny kierowca. ;)

Natomiast cieszy mnie, że Wasz NG313 tak dobrze się trzyma, najwyraźniej firma dba o tabor... :)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Jakby nie można było robić autobusom zdjęć to powinny być na nich specjalne naklejki...

DAB

Post autor: DAB »

Inspektor pisze:Jednym słowem - straszny burak.
A widac moze na zdjęciu jak wygląda, bo ja też trafiłem na trochę mało rozgarniętego ... Może sie nie darł ale był no cóż ... głupi :) Pokazałbys to zdjęcie ?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Niestety, tylko od tyłu zrobiłem Mana jak wracał z pętli. Od przodu wolałem nie ryzykować, jeszcze by kierowca wyskoczył i zaczął mnie gonić :retard:

voy

Post autor: voy »

Widzisz Inspektorze, przekonałeś się że MAN to przyjemny, wygodny autobus :) a zachowanie kierowcy przemilczmy. Takich ludzi trzeba po prostu olewać.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ależ ja nigdy nie mówiłem, że Man to zły autobus...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Ależ ja nigdy nie mówiłem, że Man to zły autobus...
Inspektorze, a czy Wasz NG313 też tak świszczy podczas jazdy ? :mruga:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:
Inspektor pisze:Ależ ja nigdy nie mówiłem, że Man to zły autobus...
Inspektorze, a czy Wasz NG313 też tak świszczy podczas jazdy ? :mruga:
Oj, ja byłem tak podekscytowany samą jazdą nim, że po tylu latach udało mi się go złapać, że nawet jak by świszczało to nie zwróciłbym uwagi na to. Ale chyba nic takiego nie miało miejsca...Siedziałem na amfiteatrze więc nasłuchiwałem dźwięków silnika a nie żadnych tam świstów :-P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Oj, ja byłem tak podekscytowany samą jazdą nim, że po tylu latach udało mi się go złapać, że nawet jak by świszczało to nie zwróciłbym uwagi na to. Ale chyba nic takiego nie miało miejsca...Siedziałem na amfiteatrze więc nasłuchiwałem dźwięków silnika a nie żadnych tam świstów :-P
Rozumiem. A efekt świszczenia, występuje przy dużej prędkości i najlepiej można go usłyszeć stojąc obok kabiny kierowcy, albo tuż za nią na wysokości nadkola :D

PS. Pisząc owe słowa co chwila zerkam na moje okno, a za nim, ulicą ... co chwila przejeżdżą MAN NG313 z R13 :mruga:

voy

Post autor: voy »

NG313 zawsze świszczą i jest to słyszalne zwłaszcza z tyłu. Nie wiem czego ale od zawsze te świsty mi się podobały :)

voy

Post autor: voy »

Z tego co wiem to świszczy kompresor.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

MAN NG313

Post autor: Przemek »

Opis autobusu: http://transportnews.eu/km/katalog-auto ... /man-ng313
Obrazek
Ostatnimi czasy można na niego trafić na dwurazówkach: D 6:47 z pętli OS i 148 po południu.

Autobus z wyrokiem śmierci 😉 który zapadnie po wprowadzeniu do eksploatacji nowych Citar G C2.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MAN NG313

Post autor: J-31 »

Właśnie zastanawiałem się jak długo #8600 jeszcze pojeździ. Bo ma już trochę lat. Czy MPK lub któryś z klubów miłośniczych nie chcieliby go zostawić na "historyka" ? Pewnie nikt o tym nie myśli ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”