Volvo 7000 / 7700

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Jak znam życie, to pewnie przez to "BING!", ta zapowiedź głosowa szybko się "zużyje"
Wystarczyłoby tylko odłączyć owe BING!, a jest ono ok. 2-3 razy głośniejsze od samej zapowiedzi... :|

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Potwierdzam. Jadąc pierwszy raz nowym #8136 zaraz przed przegubem pod wyświetlaczem to w pierwszym momencie aż się wystraszyłem.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A tym samym jest dowód, że można to cholerstwo odłączyć. Ja jechałem nim dwukrotnie i były tylko same zapowiedzi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak, tyle, że to pewnie zależy to od kierowcy i jego ... wiedzy nt. sterowania informacją elektroniczną. Mam nadzieję, że kierowcy przeszli przeszkolenie :mruga:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Mam nadzieję, że kierowcy przeszli przeszkolenie
Nawet jeżeli nie przeszli to pewnie lada moment dojda do tego jak to wyłączyć :D Co do samego dzwięku to podejżewam, że da się do niego przyzywczaić ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

B.A. Baracus pisze:Co do samego dzwięku to podejżewam, że da się do niego przyzywczaić
Do zapowiedzi owszem, ale do BING! nie, zapewne piszesz tak bo nie wiesz dokładnie co to za dźwięk ani jak głośny...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Inspektor pisze:Do zapowiedzi owszem, ale do BING! nie, zapewne piszesz tak bo nie wiesz dokładnie co to za dźwięk ani jak głośny...
Może wiem, a może nie wiem. Są na pewno gorsze rzeczy niż ten dzwonek. Wszystko da się przeżyć, a w szczególności taki dzwonek :P

Jessi

Post autor: Jessi »

Ale czy to bing jest takie samo jak w #8047-8135, czy inne?

JA akurat jestem przeciw odłączaniu systemu zapowiedzi. Np: Jeśli ktoś pierwszy raz jest w danym mieście bądź okolicy to nie wie w jakim miejscu ma wysiąść, tylko orientuje się po nazwie przystanku. Jak usłyszy swój przystanek zrywa się i ... wychodzi.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Inny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No dobra, to pozwólcie, że jeszcze ustalę jedną kwestię. Czy to "BING" jest ściśle związane z zapowiedzią, czy z zamknięciem drzwi ?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

BING! się włącza tylko przed zapowiedzią.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki Inspektorze. I kierowca może to wyłączyć ? :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wyłączone to są póki co zapowiedzi, przynajmniej w tych którymi ja jechałem dziś... :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Inspektor pisze:Wyłączone to są póki co zapowiedzi, przynajmniej w tych którymi ja jechałem dziś...
Aha, czyli nie ma ani zapowiedzi, ani tego "BING" :?: Dobrze rozumiem :?:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Dokładnie. Jednak system pozwala na dwu poziomowe wyłączenie. Jedynie głosu bądź całkowite wtedy na wyświetlaczach pojawiają się tylko inf. typu godzina, linia, data i godzina, imieniny.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Dokładnie. Jednak system pozwala na dwu poziomowe wyłączenie. Jedynie głosu bądź całkowite wtedy na wyświetlaczach pojawiają się tylko inf. typu godzina, linia, data i godzina, imieniny.
Mhm... czyli system ten się nie przyda, no trudno ;) Zastanawiam się czy pojazdy, które jeżdżą w Gdyni też mają taki system...

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Przyda się przyda jest wkońcu normalnie używany więc to tylko kwestia tego jednego dźwięku bo sama zapowiedź nie jest męcząca dla kierowców. Kwestia zdolnych paluszków informatyka i laptopa, bądź samych paluszków :) Nie odp. Ci na to pytanie bo nie miałem okazji się przejechać Gdyńskimi Volvami.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy nie da się zmienić samego odgłosu "BING" na coś innego, bardziej przyjemnego dla uszu. Czy ktoś z Was orientuje się, czy to jest możliwe z poziomu oprogramowania ? ;)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Na pewno jest. Pamiętam jak swojego czasu Citadis przyjechał na teksty to podobno nie zdążono nagrać i wgrać system o przystankach, który ponoć mieści się na zwykłej dyskietce. Ale to tak nawiązując tylko.

Stefko

Post autor: Stefko »

Ludzie?? Jaki jest sens klimatyzowania autobusu, który otwiera się średnio co 4 minuty?? Gdzie tu sens? Jak jest zimno, to grejniki grzeja, i tyle.... :/:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”