Volvo 7000 / 7700

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ja również nie uważam że jest za słaby.W czym za słaby?Autobus spisuje się bardzo dobrze :cool:

voy

Post autor: voy »

Inspektor pisze:Ależ to się zdarza we wszystkich autobusach na niskich obrotach.Zresztą sami widzicie że Volvo to solidny autobus.
\
Nie wszystkie. Mistrzem w wibracjach jest chyba Solaris. Przykładowo taki Autosan A844MN - niby szajs a ładnie silnik wyciszyli i wibracje są prawie nieodczuwalne.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:
Inspektor pisze:Ależ to się zdarza we wszystkich autobusach na niskich obrotach.Zresztą sami widzicie że Volvo to solidny autobus.
\
Nie wszystkie. Mistrzem w wibracjach jest chyba Solaris. Przykładowo taki Autosan A844MN - niby szajs a ładnie silnik wyciszyli i wibracje są prawie nieodczuwalne.
A więc widać Volvo jest lepszym autobusem od Solarisa.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Zapomniałem dodać, że wbrew temu, jak twierdzą niektórzy, V7000A z ZFem nie szarpie.

DAB

Post autor: DAB »

Wiśnia pisze:Zapomniałem dodać, że wbrew temu, jak twierdzą niektórzy, V7000A z ZFem nie szarpie.
to chyba nie jechales V7kA z ZFem

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

VOITH pisze:
Wiśnia pisze:Zapomniałem dodać, że wbrew temu, jak twierdzą niektórzy, V7000A z ZFem nie szarpie.
to chyba nie jechales V7kA z ZFem
#8066 i #8083 mają ZFa

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Inspektor, jechałeś 7700A?

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiśnia pisze:Inspektor, jechałeś 7700A?
Czy mam to uznać za obraze mojej godności?V7700A to zmieniona nazwa V7000A którym prawie codziennie jeżdze...

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Inspektor pisze:
Wiśnia pisze:Inspektor, jechałeś 7700A?
Czy mam to uznać za obraze mojej godności?V7700A to zmieniona nazwa V7000A którym prawie codziennie jeżdze...
Chodzi mi o 7700A, nie 7000A. Te z ostatniej dostawy.

Tommy

Post autor: Tommy »

Pierwszy raz o takim słyszę. Byłbym wdzięczny Gdybyś wysłał jakieś zdjęcie albo coś tego pojazdu. :cool:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wiśnia pisze:
Inspektor pisze: Czy mam to uznać za obraze mojej godności?V7700A to zmieniona nazwa V7000A którym prawie codziennie jeżdze...
Chodzi mi o 7700A, nie 7000A. Te z ostatniej dostawy.
No faktem jest to że V7000A zmieniło nawe na V7700A,<b>niewiem</b> poco.Jeśli chodzi o te z ost. dostawy od numeru 8116 to sobie nie przypominam.Jutro zwróce na to uwage.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Lubie volvo, fajny autobusik, ale modelem 7000A nie jechałem
...masz czego żałować

Tommy

Post autor: Tommy »

Nie wiem, czy Koledzy zauważyli, ale we wrocławskich siedmiotysięcznikach pojawiły się pomarańczowe wyświetlacze zewnętrze jak w wersji 7000. Nawet fajnie wyglądają, ale ten tyln<font color=blue><b>i</b></font> ma inny kolor niż reszta :( Ciekawe, czy wszystkie tak zmodernizują. Ja tam się już przyzwyczaiłem do zielonych, a tu zmiana. :D

Tommy

Post autor: Tommy »

Poprawka do tych moich pomarańczowych wyświetlaczy. Teraz już wiem, że Volvo z takimi wyświetlaczami to nowy model 7000a, jak mówi Wiśnia 7700a. Jechałem nim dwa razy i stwiedzam, że jest super jak jego poprzednik.
PLUSY:
- przesuwane okna
- lepszy system zapowiedzi przystanków
- ładny design dachu (wnętrze)
- fajne wyświetlacze zew.

MINUSY:
- za małe barierki w przegubie
- gorszy (wolniejszy) system otwierania drzwi

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. To rzeczywiście ciekawa informacja :)
gorszy (wolniejszy) system otwierania drzwi
Nie przejmuj się - wyrobią się ;)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Dzięki. To rzeczywiście ciekawa informacja :)
Mam nadzieję, że Volvo wygra warszawski przetarg i dostaniecie 7700A. Tylko żeby były do następnego DTP :)

voy

Post autor: voy »

Nie ma szans. W MZA chyba dość kolejnej marki autobusu, jak już kupują MANy to niech dalej kupują nie dość że są to dobre autobusy to jeszcze będzie jakaś unifikacja taboru.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mam nadzieję, że Volvo wygra warszawski przetarg i dostaniecie 7700A. Tylko żeby były do następnego DTP
Wielkie dzięki. Ja też mam taką nadzieję. Czekamy na rozstrzygnięcie kolejnego przetargu :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Volvo BUS Poland we Wrocławiu. Chyba, że kwiaciarki na rynku wrocławskim mają pod stolikami części zamienne do V7k :lol:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Hehe,na rynku a dokładniej na Placu Solnym.Aż musze sprawdzić... :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”