Automaty biletowe na przystankach

Torowiska, pętle i przystanki, buspasy, Park & Ride
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Obrazek

Nowy wystrój automatów biletowych na przystankach. Bądź tu mądry i pisz wiersze.
Jak tubylec o nicku po lewej stronie miał problem z wyborem odpowiedniego biletu, to co dopiero turysta... Czytelność na żenującym poziomie.


Ciekaw jestem kto mądry będzie płacić monetami za bilet imienny i bez możliwości odliczenia w nim reszty (bo oczywiście nie wydają one reszty).. Chciałbym zobaczyć taki automat w chwili, kiedy po wyborze biletu za 80 złotych, wrzucimy zbyt wysoką łączną kwotę i czy się nie zawiesi :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja już będąc we Wrocławiu, w zeszłym, roku i widząc te biletomaty... które faktycznie nie przyjmują banknotów i nie wydają reszty - zastanawiałem się kto mądy będzie kupować, za pośrednictwem takiego urządzenia np. bilet miesięczny (30-o dniowy).

Już od samego początku, od pierwszego spojrzenia zadałem sobie to pytanie.

No, ale ja - zwykły turysta - jakoś korzystałem (wyłącznie) z tych urządzeń, aczkolwiek zawsze kombinowałem, by mieć odliczoną kwotę ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

.

Post autor: 9507 »

Jak dobrze pamiętam, to do lipca pojawi się 50 nowych biletomatów, które zastąpią te graty. Będą przystosowane do przyjmowania banknotów, karty i będą wydawać resztę. Jest to element wprowadzania karty miejskiej ;) Co najważniejsze biletomaty mają się pojawić też na obrzeżach miasta, gdzie do tej pory ich nie było.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Automaty biletowe na przystankach

Post autor: Przemek »

Rozpoczęła się wymiana automatów biletowych na przystankach.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Automaty biletowe na przystankach

Post autor: Przemek »

http://www.gazetawroclawska.pl/komunika ... ,13038561/
Mieszkańcy Swojczyc i Strachocina proszą urzędników, by zamontowano biletomaty na przystankach. Bo od czasu uruchomienia nowego systemu sprzedaży biletów, na ich osiedlach nie pojawił się ani jeden stacjonarny automat z biletami.

O automaty z biletami na przystankach mieszkańcy Swojczyc i Strachocina proszą od 7 lat. Bezskutecznie. Od 2011 roku na przystankach na osiedlach nie zamontowano ani jednego biletomatu. Od trzech tygodni sprawa zrobiła się paląca, gdyż od 8 marca pasażerowie nie mogą kupić w autobusach biletów papierowych, a płatność możliwa jest tylko przy pomocy opcji zbliżeniowej na karcie. Mieszkańcy Strachocina i Swojczyc zostali bez możliwości zakupu biletu za gotówkę i zakupu biletu papierowego.
- Pragniemy przypomnieć, że występowaliśmy o montaż biletomatów już od 2011 roku i do tej pory na naszych osiedlach nie pojawił się żaden. Dodatkowo po zmianach w dystrybucji biletów wprowadzonych 8 marca 2018 roku znów nas zignorowano i pojawiły się tylko dwa punkty w których można nabyć bilety papierowe, do tego w mało atrakcyjnych lokalizacjach i praktycznie bez większego pożytku dla zdecydowanej większości mieszkańców - pisze Tokarz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Infrastruktura”