Linia tramwajowa na Swojczyce

Torowiska, pętle i przystanki, buspasy, Park & Ride
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Linia tramwajowa na Swojczyce

Post autor: Przemek » 2018-03-28, 23:42

http://www.wroclaw.pl/nowe-torowiska...-gdzie-i-kiedy
Tramwaj na Swojczyce

Trwa projektowanie nowego mostu Bolesława Chrobrego. Inżynierowie w projekcie uwzględnią przeprawę także dla tramwajów. Przy okazji zlecono opracowanie koncepcji połączenia tramwajowego na Swojczyce. Analizowane są różne warianty tras. Szerokość ul. Swojczyckiej waha się od 23 do 25m. Ostatecznie przy opracowaniu koncepcji zostanie zaproponowane takie rozwiązanie, które dobrze wpisze się w istniejącą ulicę.

Pętla tramwajowa rozważana jest po południowej stronie linii kolejowej, pomiędzy ul. Bazaltową a cmentarzem przy Chałupniczej. Jednak jej miejsce oraz przystanki uzależnione są od studium wykonalności dla linii kolejowej 292. Urzędnicy czekają teraz na pierwsze rozstrzygnięcia projektowe PKP.

Wariant przebiegu linii tramwajowej w ul. Mydlanej jest przede wszystkim elementem wariantowania tramwaju na Psie Pole, ale w kontekście Swojczyc rozpatrywany był do tej pory w projekcie nowego studium, właśnie z uwagi na prace koncepcyjne PKP. Nie było wiadomo, która opcja zapewni lepszą integrację kolei i tramwaju. W tej chwili wszystko wskazuje na to, ze przystanek kolejowy zbliżony będzie jednak do ul. Swojczyckiej - dlatego można było wskazać ten kierunek jako podstawowy. W projekcie studium wprowadzono już taką poprawkę.

ODPOWIEDZ