Autobusy wynajmowane do przewozu kibiców

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:W Kraku do przewozu kibiców służy 6 ostatnich ikarów. Są oczywiście naitena maksa przy takiej okazji. O dziwo jechałem jakoś ostatnio jednym i nie wydawał się bardzi zniszczony. Odległość z Dworca Gł. do stadionu Wisły czy Cracovii to jest jakieś 3 km.
A czy te Krakowskie Ikarki jakoś zostały przystosowane do wożenia takich ludzi, np. czy pozbyło się siedzeń ?
ep40 pisze:W jaki sposób? Bo ściankę działową jest łatwo zniszczyć.
Wstawić mocny metalowy szkielet, oddzielić ją mocną szybą pancerną. Oczywiście wtedy połowa kiboli by musiała czekać, bo pół autobusu byłoby zajęte przez policjantów, tak więc pomysł raczej nie sprawdziłby się.

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

MPK Poznań popełniło wielki błąd wypożyczając te wozy przecież nie wierze, że wcześniej nie było takich akcji, że busy wracały do zajezdni zniszczone. :| MPK powinno wyciągnąć wnioski ze wcześniejszych takich burd. Myślę, że zamiast kasować heble mogło zainwestować w Ikary, które by były dostosowane do przewozów tej grupy bydła, która wszystko niszczy. :( Widziany taki pojazd powinien być wytrzymały, czyli wzmocniona kratownica bez siedzeń, co jest oczywiste zamiast okien kraty oddzielona odległość od kabiny. Wiem, że to by wyglądało jak średniowiecze, ale na takich ludzi trzeba coś wymyslić. :confused:

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

J-31 pisze:Jeśli chodzi o transport kibiców. To w Warszawie bywało z tym różnie. Zdarzalo się, że były to autobusy komunikacji miejskiej - często były dewastowane. Tak jak te Ikarusy w Poznaniu. Szkoda ich :(

Natomiast raz byłem świadkiem jak policja eskortowała (w Warszawie) kibiców jakiejś drużyny. A autobusy wynajęto od PKS-u Nowy Dwór Mazowiecki. I były to w miarę nowe Karosy. Co zresztą mnie nawet zdziwiło, bo kto rozsądny posyła nowe autobusy do takich celów :roll:
Mówisz że do przewozu kibców używano Irisbusów Axer aż strach pomyśleć w jakim, są teraz stanie ciekawe czemu PKS nie wysłał pojazdów w trochę gorszym stanie.Może przyczyną jest brak odpowiedniego taboru do takich przewozów w co nie wierze albo głupota. Ja bym na ich miejscu wysłał Jelcze M11 Albo Ikarusy 280 takie które są zaniedbane ale żeby wysyłać nowe wozy to wstyd.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

No, ale popatrzcie, mówimy tu o tym, że należałoby ich przewozić starymi heblami w postaci np. Ikarusów 280. A co w przypadku kiedy autobusy będą już na tyle rozwalone, że nie będą nadawały się do jazdy ? Znowu zakupy kolejnych starych hebli ? Trochę to błędne koło przyznam....

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Dominik pisze:Mówisz że do przewozu kibców używano Irisbusów Axer
WOW :!: :shocked: :o: :nuts: Przecież to... Trzeba być nienormalnym żeby dać na przewóz kibiców takie autobusy. Czy PKS nie ma jakiś gorszych i starszych bryczek?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Gadzie pisze:Czy PKS nie ma jakiś gorszych i starszych bryczek?
Jak tam byłem to widziałem jakieś Ikarusy (za płotem jakiejś bazy niedaleko dworca były), a na terenie dworca stał JELCZ 120M lub PR110 (Axery też tam stały).
Ostatnio zmieniony 2007-05-22, 16:51 przez ep40, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Razor 688 pisze:przecież nie wierze, że wcześniej nie było takich akcji, że busy wracały do zajezdni zniszczone. MPK powinno wyciągnąć wnioski ze wcześniejszych takich burd.
Uwierz mi, jak ja pamiętam to wcześniej takiej rozróby nie było i wszystko wracało całe. A tak jak piszę, te wozy, które były wysłane, były jednymi z najgorszych na zajezdni...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dominik pisze:Mówisz że do przewozu kibców używano Irisbusów Axer aż strach pomyśleć w jakim, są teraz stanie ciekawe czemu PKS nie wysłał pojazdów w trochę gorszym stanie.Może przyczyną jest brak odpowiedniego taboru do takich przewozów w co nie wierze albo głupota. Ja bym na ich miejscu wysłał Jelcze M11 Albo Ikarusy 280 takie które są zaniedbane ale żeby wysyłać nowe wozy to wstyd.
Tak. To prawda, były to - wtedy jeszcze nowe - Irisbusy (Karosa) Axer. Jak napisałem, też byłem zdziwiony. Te autobusy są jednak nadal użytkowane przez PKS Nowy Dwór Mazowiecki. Jednocześnie tenże PKS owszem posiada jeszcze jakieś Ikarusy 280, ale mogły one być wykorzystane do potrzeb normalnej pracy liniowej ;)

Zresztą jak wyprzedzałem tą kolumnę, to było nawet spokojnie ;)
Gadzie pisze:Przecież to... Trzeba być nienormalnym żeby dać na przewóz kibiców takie autobusy. Czy PKS nie ma jakiś gorszych i starszych bryczek?
Równie dobrze te autobusy mogły być wynajęte przez któryś z warszawskich klubów sportowych. Na pewno byli to jednak kibice ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

U nas ktoś stwierdził, że do przewozu "kibiców" legii powinno się użyć Solarisów z dostawy dla MZA - swojego by może nie porozwalali :P

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

KKS pisze:Uwierz mi, jak ja pamiętam to wcześniej takiej rozróby nie było i wszystko wracało całe. A tak jak piszę, te wozy, które były wysłane, były jednymi z najgorszych na zajezdni...
No dobrze, ale jakieś zniszczenia były na pewno, bo kibice by spokojnie nie usiedzieli.
Co do Bielska jak kiedyś jechałem miastem to kibice na mecz jechali nie miejskimi autobusami tylko jakimiś innymi turystycznymi. MZK chyba nie wypożycza na takie mecze autobusów i słusznie, że nie wypożyczają. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:A co w przypadku kiedy autobusy będą już na tyle rozwalone, że nie będą nadawały się do jazdy ? Znowu zakupy kolejnych starych hebli ? Trochę to błędne koło przyznam....
Niech PKM-y nie wypożyczają swoich autobusów na potrzeby przewozu kibiców, jak trzeba kogoś przewieźć to niech klub piłkarski sam sobie coś kupi.
KKS pisze:U nas ktoś stwierdził, że do przewozu "kibiców" legii powinno się użyć Solarisów z dostawy dla MZA - swojego by może nie porozwalali
Wątpię. Jak debil chce coś zniszczyć, to zniszczy, niezależnie od tego, co i czyje to jest.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Z tego, co się od kumpla dowiedziałem, kibice Lecha na mecz w Zabrzu szli pieszo ok. 40 minut z dworca na stadion.
Jaki byłby więc problem, gdyby np. PKP zorganizowało dodatkowy pociąg dla kibiców, który odebrałby ich np. w Swarzędzu i obwodnicą dojechałby na przystanek Junikowo? Stamtąd jest pieszo mniej niż 40 minut na stadion...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:ki byłby więc problem, gdyby np. PKP zorganizowało dodatkowy pociąg dla kibiców, który odebrałby ich np. w Swarzędzu i obwodnicą dojechałby na przystanek Junikowo? Stamtąd jest pieszo mniej niż 40 minut na stadion...
Problem jest taki, że aglomeracja śląska to nie poznańska i nie ma tam Swarzędza, Junikowa itp. wynalazków :chytry:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

IMO kibice piłkarscy powinni być wdzięczni przewoźnikowi za to, że zawozi ich własnymi pojazdami pod sam stadion, zamiast iść pieszo. Ale niestety choćby owi kibice jechali super wypasionymi limuzynami na stadion też by je zniszczyli :/

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

plocmaster pisze:Problem jest taki, że aglomeracja śląska to nie poznańska i nie ma tam Swarzędza, Junikowa itp. wynalazków
Opisywałem możliwy transport kibiców legii - nie musieliby jechać autobusami, gdyby wysiedli na Junikowie...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:U nas ktoś stwierdził, że do przewozu "kibiców" legii powinno się użyć Solarisów z dostawy dla MZA - swojego by może nie porozwalali :P
Hmmm.... KKS, jak słusznie już - nie pamiętam, czy Ty, czy któryś z kolegów - ktoś tutaj zauważył. To co przewiozły te biedne Ikarusy MPK Poznań, to było "bydło". Tacy ludzie nie oszczędzą niczego. Nawet "swoich" autobusów :wall:

Mówimy i piszemy tutaj o kibicach, ale w Warszawie zdarzały się już przypadki - swego czasu dosyć częste w Konstancinie Jeziornej, pod Warszawą - dewastacji autobusów. Szczególnie złą sławą cieszy się linia podmiejska 710. Dresiarze zdewastowali fabrycznie nowego MAN-a NG313 - było to w 2002 roku, czyli pod koniec dostaw. :nuts:

Co więcej. Huligani nawet rozpalali ogniska w środku autobusów kursujących przez Konstancin. Kierowcy twierdzili, że to byli jacyś kibice :chytry:

Wracając do tematu. "Bydło" nie oszczędzi niczego. Wszystko stratuje. Ja jestem absolutnie pewny, że gdyby na ten mecz - zamiast Ikarusów MPK Poznań - wystawiono fabrycznie nowe SU 18 III dla MZA W-wa. To producent musiałby je od nowa produkować :]

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

J-31 pisze:Co więcej. Huligani nawet rozpalali ogniska w środku autobusów kursujących przez Konstancin. Kierowcy twierdzili, że to byli jacyś kibice
Co??? Ognisko w środku autobusu? Przecież to skrajna głupota(lekko mówiąc) A co na to kierowcy?

Lopez

Post autor: Lopez »

Jedyna skuteczna metoda walki z wandalizmem to błyskawiczne reagowanie na każde zdarzenie. Niestety policja ma z tym problemy (choć np. w Krakowie - co wiem z doświadczenia - potrafi działać wręcz błyskawicznie). Podobnie jest z procedurami bezpieczeństwa w środkach komunikacji. Dla przykładu przytoczę jak wygląda to w MPK Kraków:
1. dochodzi do zdarzenia
2. kierowca zauważa, że coś się dzieje (jak chce zauważyć)
3. wysyła sygnał alarmowy do nadzoru ruchu
4. nadzór ruchu kontaktuje się z kierowcą przez radio i pyta czy i gdzie wezwać radiowóz
5. nadzór ruchu kontaktuje się z policją zwykłą linią
[tutaj stosowna procedura policji]
6. no i wreszcie podjeżdża radiowóz, sukces! ;)
Nie muszę chyba dodawać, gdzie wtedy są już sprawcy...

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Tak może i tak jest, ale np. jeżeli kierowca ma ograniczoną widoczność a to się też zdarza. :]

MIG

Post autor: MIG »

Lopez pisze:Nie muszę chyba dodawać, gdzie wtedy są już sprawcy...
Zazwyczaj wysiadają przez zamknięte drzwi i s.. uciakąja czym prędzej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”