Kompromitacja TW

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Robson pisze:Nie wiem jak nawet prototypu nie ma to <b>napewno</b> na początku bedzie tyle usterek jak tatry.
Przedstawiciele firmy zapewniają, że nie będzie aż tylu usterek i wszystko będzie dobrze. Tramwaje, które dotrą do Warszawy mają zostać - podobno - dokładnie sprawdzone na miejscu, czyli w Poznaniu.
Tak więc, nie wykluczone, że np. kol. Poznaniak, pojeździ sobie warszawskimi wagonami. I nie byłbym ździwiony, ponieważ firma chce wyprodukować takie tramwaje również dla MPK Poznań. Stąd myślę, że te "testy" mogły by być, przy okazji, zachętą dla MPK... :lol:

voy

Post autor: voy »

Ale w MPK Poznań zadeklarowano, że zakupów takich tramwajów nie będzie, tylko niskie i przegubowe.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Uuuups. To mają problem, bo coś na niskie przegubowe, to też im brakuje kasy. Kupują zaledwie po kilka sztuk...W takim tempie prędko nie unowocześnią taboru... ;)

voy

Post autor: voy »

A Warszawa kupuje 30 składów, ale kilka lat i to na papierze. Poza tym Poznań jednorazowo kupił najdroższe tramwaje w Polsce, w liczbie 14 sztuk, a jeszcze wcześniej 10 Tatr. Swoją drogą zakup Combino był kiepskim pomysłem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:A Warszawa kupuje 30 składów, ale kilka lat i to na papierze. Poza tym Poznań jednorazowo kupił najdroższe tramwaje w Polsce, w liczbie 14 sztuk, a jeszcze wcześniej 10 Tatr. Swoją drogą zakup Combino był kiepskim pomysłem.
No cóż, ale Combino jednak jeżdżą po Poznaniu. A w TW dalej kupują tramwaje na papierze... :retard:

voy

Post autor: voy »

Ale sobie Combino nie pojeżdżą, bo są wadliwe.

[ Dodano: 2005-02-24, 13:19 ]
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2569287.html
Hahahaha! :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie ma się z czego śmiać, z tego należy płakać :cry:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Naprawdę Wam współczuje...i jeszcze te wysokopodlogowe tramwaje...eh,szkoda gadać :|

voy

Post autor: voy »

Ja też współczuje, ale to wszystko co się dzieje w Warszawie z tramwajami piąty rok to jest już śmieszne.
Ostatnio zmieniony 2005-02-24, 16:10 przez voy, łącznie zmieniany 1 raz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wrocław,Poznań,Łodź,Kraków wszystkie te miata mieć będa albo i mają już niskopodłogowy tabor.A Warszawa,stolica Polski ma problemy z zamówieniem wysokopodlogowych tramwajów...coś tu chyba nie pasuje...

voy

Post autor: voy »

Zresztą nie tylko w zakupie tramwajów. A Wrocław jeszcze nie ma tramwajów niskich, a czy mieć będzie to też nie na 100%...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

voy pisze:Ja też współczuje, ale to wszystko co się dzieje z w Warszawie tramwajami piąty rok to jest już śmieszne.
To jest żenujące. "Wybitni" włodarze miasta rzucają co jakiś czas hasła szybkiego tramwaju, szybkiej kolei miejskiej, a jak przyjdzie co do czego, to nawet nie umieją kupić tramwaju.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No dobra. Spoko. Poczekajmy aż się temat wyjaśni. A to już niedługo. UZP, odpowie na zażalenie MPK. To akurat jest wina MPK Łódź. Oni koniecznie chcą wygrać.... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:No dobra. Spoko. Poczekajmy aż się temat wyjaśni. A to już niedługo. UZP, odpowie na zażalenie MPK. To akurat jest wina MPK Łódź. Oni koniecznie chcą wygrać.... ;)
Trudno im się dziwić...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:Zresztą nie tylko w zakupie tramwajów. A Wrocław jeszcze nie ma tramwajów niskich, a czy mieć będzie to też nie na 100%...
Napisałem że które maja albo mieć będa...voy-u,czytaj uważniej :)

voy

Post autor: voy »

Wiem, ale to nie jest jeszcze przesądzone.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:
J-31 pisze:No dobra. Spoko. Poczekajmy aż się temat wyjaśni. A to już niedługo. UZP, odpowie na zażalenie MPK. To akurat jest wina MPK Łódź. Oni koniecznie chcą wygrać.... ;)
Trudno im się dziwić...
Ja się zawsze zastanawiam. Ile razy jakaś firma "stawia" się, kiedy przegra przetarg - np. w Warszawie. Czy tu nie odbył się jakiś cichy interes, typu "koperta pod stołem". :|

Przecież gdyby wszystko było w porządu, a pozostali uczestnicy konkursu dowiedzieli by się jakie były oferty konkurentów, to zrobili by to co np. Evobus ostatnio. Oni powiedzieli: "Tak przegaliśmy ponieważ nasza oferta nie była konkurencyjna. Pogodziliśmy się z tym".

A co My tutaj mamy ? MPK Łódź - jest jakieś dziwne zacietrzewienie. Albo oni mają rację, a konkurencja oszukuje, albo... :mruga:

Nie ździwiłbym się. W historii KM w Warszawie, organizowane największe przetargi zawsze były ustawione i kończyły się skandalami. Np. nowy system biletowy... :nuts:

Tak więc, ciekawy jestem czy tutaj również dopuszczono się przekrętów ? :(

voy

Post autor: voy »

Łapa działa niestety i trudno tak naprawdę rozstrzygnąć jak to wszystko było w danym przetargu.
Nie dziwi mnie wypowiedź kogoś z EvoBusa, coś trzeba było powiedzieć żeby zataić błędy w złożonej ofercie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”