Tramwaj przez Most św. Rocha w Poznaniu

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No, trasa otwarta ;)
Pomysł z tramwajem konnym nie wypalił, pasażerowie irytowali się, że piesi wyprzedzają tramwaje :P
Trasa nieźle się prezentuje, ale zobaczymy, co będzie jutro, gdy tramwaje będą już jeździć po nowej trasie liniowo.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

KKS pisze:Trasa nieźle się prezentuje, ale zobaczymy, co będzie jutro, gdy tramwaje będą już jeździć po nowej trasie liniowo.
Dobrym pomysłem było otwarcie trasy przed końcem wakacji. Pasażerowie mają chwilę czasu na przyzwyczajenie się do nowego układu tras.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Odnośnie samej trasy: jeździ sie nia bardzo sympatycznie, ale niestety co było do przewidzenia efekt szybkiej jazdy psują sygnalizacje świetlne...

Tak dodatkowo

W niedziele 26.08.07r przez nową trasę przez Rocha do osiedla Lecha kursować będzie linia turystyczna "0". Odjazdy od 13.00-18.00 co godzinę. Chetnych zapraszam

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Poznaniak pisze:efekt szybkiej jazdy psują sygnalizacje świetlne...
Powiem krótko: typowe. Ten sam syndrom znamy z linii warszawskich jak Nowe Bemowo - Piaski czy wyremontowanego torowiska na Marszałkowskiej. Zapewne tak samo tramwaje zostaną "uhonorowane" na zmodernizowanym ciągu Alej Jerozolimskich.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Powiem tak: pierwszego dnia działała jeszcze w miarę, ale teraz to na przystanku "Wrocławska" trzeba sie modlić o światło, które powinno zapalić sie chwile po przyjeździe tramwaju na przystanek. Na Placu Bernardyńskim światła w miares prawnie (od Rocha bez zarzutu praktycznie). Muśnickiego/Mostowa zdarza sie, ze jest zielone na wjazd a na zjazd pali sie czerwone- żenada, Most Św Rocha- tutaj tez czasami na wjazd na przystanek i wjazd na Mostową trzeba sie modlić..

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Więc może to np. problem wzbudzania sygnalizacji? Sygnalizacja jest wzbudzana przez Track200 czy przez zwykłe pętle indukcyjne?
Na wymienionych przeze mnie warszawskich odcinkach są wzbudzane przez pętle toteż reakcja następuje dopiero po najechaniu na pętle przez tramwaj i po krótkiej chwili na zmianę sygnału pojawia się pionowa kreska.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Na wszystkich skrzyżowaniach oprócz Wrocławskiej są pętle, na Wrocławskiej mamy Track. A tak w ogóle, to Tatr na 16 nie ma i wszystko wskazuje na to, że ich nie będzie ze względu na umowę słowną z FPS-em nt. serwisowania. Chyba, że kolega Poznaniak ma inne informacje ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

KKS pisze:Na wszystkich skrzyżowaniach oprócz Wrocławskiej są pętle, na Wrocławskiej mamy Track. A tak w ogóle, to Tatr na 16 nie ma i wszystko wskazuje na to, że ich nie będzie ze względu na umowę słowną z FPS-em nt. serwisowania. Chyba, że kolega Poznaniak ma inne informacje ;)
Się zobaczy jak będzie. Ja tylko dodam, ze w "Przystanku" zostało podane uruchomienie od 1 września a nie od 15 sierpnia

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

I co słychać z taborem na moście św. Rocha w Poznaniu. Czy Tatry pojawiają się na linii 16 ? ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Z Tatrami jest w tej chwili inna sprawa, bo zostały (miejmy nadzieję) chwilowo wycofane z ruchu i na razie po mieście jeżdżą tylko trzy sztuki :/ Oczywiście wszystkie na linii 12. Jak wszystkie będą jeździć to dopiero zobaczymy, czy będą się pojawiać na linii 16 :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak jak sobie obiecałem - przy okazji Katarzynki - planuję się wybrać na most Św. Rocha i nowe torowisko. Czy coś się zmieniło w między czasie. Czy też nadal przejeżdżają tamtędy tramwaje linii 5, 13 i 16 ? ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Na ten weekend nie jest planowany żaden remont, więc żadnych problemów być nie powinno. Linią 5 dojedziesz na trasę spod dworca kolejowego, a linią 13 spod "imprezowej" zajezdni Forteczna ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Na ten weekend nie jest planowany żaden remont, więc żadnych problemów być nie powinno. Linią 5 dojedziesz na trasę spod dworca kolejowego, a linią 13 spod "imprezowej" zajezdni Forteczna ;)
W zasadzie - mea culpa - moje pytanie było głupie, bo wystarczyło zajrzeć na stronę MPK, by dowiedzieć się wszystkiego. Tak też uczyniłem. Chwała MPK za mapkę sieci tramwajowej... :) ... no, ale wróćmy do tematu. :mruga:

Nim rozpoczęła się impreza na Gajowej (g. 12) obowiązkowo i "z kopyta" pognałem z Dworca Głównego na ul. Mostową, by obejrzeć nową trasę tramwajową.

Dojechałem tramwajem do mostu św. Rocha i od tego miejsca postanowiłem szybkim krokiem wrócić do Podgórnej - przy okazji robiąc zdjęcia.

Nie wiem - czy Chcielibyście foto relację - jeśli tak - to Napiszcie, podrzucę kilka fotek.

Moje wrażenia są pozytywne. Torowisko ładnie wkomponowano w ciąg ulic Podgórna - J. Dowbora-Muśnickiego - Mostowa. A także po drugiej stronie mostu św. Rocha, czyli Kórnicką.

Nie wiem, jaki jest ruch kołowy na tym odcinku, ale jest tam dosyć wąsko.

Dodatkowo na Podgórnej ulica jest brukowana, co dodaje jej uroku. Po za tym o ile w rejonie ul. Mostowej spotkamy współczesne budownictwo, o tyle w rejonie ul. Podgórnej otoczenie jest już bardziej historyczne - no, a dawne Kolegium Jezuickie, wraz z parkiem dodaje wspaniałej atmosfery tego miejsca ;)

A propo fotek. Czy koledzy z Poznania orientują się, do czego służą te słupki ? Jaka jest ich funkcja. Ustawiono je na przystankach, pomiędzy torowiskami :roll:
Obrazek

JacekM

Post autor: JacekM »

Mi to wygląda na zwyczajny odblask, który ma być widoczny w ciemnościach - stosowany na drogach :razz:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Tylko po co tramwajowi coś takiego? Przecież on jedzie po stałej drodze, więc nie potrzebuje sygnałów, by idealnie prosto jechać ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

JacekM pisze:Mi to wygląda na zwyczajny odblask, który ma być widoczny w ciemnościach - stosowany na drogach :razz:
Nie. To jest słupek ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:Nie wiem, jaki jest ruch kołowy na tym odcinku, ale jest tam dosyć wąsko.
Na prawie całej trasie mamy wydzielone torowisko - samochody jeżdżą jedynie na ulicy Podgórnej do parkingu przy Kupcu Poznańskim. A te słupki też mnie zastanawiają :P

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:
A propo fotek. Czy koledzy z Poznania orientują się, do czego służą te słupki ? Jaka jest ich funkcja. Ustawiono je na przystankach, pomiędzy torowiskami :roll:
Obrazek
Owe słupki oznaczają linie zatrzymania sie tramwaju przy jednoczesnym wzbudzaniu sygnalizacji swietlnej za pomocą TRACKa

Lopez

Post autor: Lopez »

Poznaniak pisze:Owe słupki oznaczają linie zatrzymania sie tramwaju przy jednoczesnym wzbudzaniu sygnalizacji swietlnej za pomocą TRACKa
Fajny pomysł. A co to tak dokładnie jest ten TRACK?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

System do bezprzewodowego przestawiania zwrotnic, sterowania środkami KM sygnalizacją świetlną, etc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”