Ikarus 405

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
MIG

Ikarus 405

Post autor: MIG »

Obrazek

Taka o to pszczółka. Ex.warszawska, obecnie czeka na kasacje... zartowałem bo wręcz przeciwnie, już sama się porusza po placu (info pewne bo od Taty który go widuje z okna w biurze :P) Jechał ktoś takim wynalazkiem? Miałem jechac sfocic Lion`sy s sfociłem coś ładniejszego :P (bez urazy Marcinie N. :P)

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

:P No dobra, dobra ;) Ale w miarę możliwości proszę o fotkę moich wozików ;)

MIG

Post autor: MIG »

Kiedyś zrobie, ale jset mozliwość ze nie wróce z tamtej zajezdni, bardzo szczególny establishment.

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

¯e jak? :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Marcin Nader pisze:¯e jak?
Mają takie hobby: strzelają do przypadkowych ludzi na terenie zajezdni

MIG

Post autor: MIG »

Na zajezdnie bym nie wchodził, i nie koneicznie strzelają(pistolety są drogie) raczej oskubują do gaci :P

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

No przy Twoim 12x zoom'ie, w sumie ;) Ale dobra, koniec off-topa :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MIG pisze:Jechał ktoś takim wynalazkiem?
Ja je doskonale pamiętam z czasów eksploatacji liniowej w W-wie. W latach 1994 - 1999 obsługiwały wyłącznie linię Airport City. A po jej likwidacji (wrzesień 1999) pojawiały się na kilku normalnych liniach ZTM-u (np. 307). :|

Widywałem je wielokrotnie. Prawie codziennie, ale nigdy nie miałem okazji przejechania się tym cudeńkiem. Jednakże znając 400-stki, pewnie 405 też ma twarde zawieszenie. :roll:

Janek1236

Post autor: Janek1236 »

Też je pamiętam. Odrzut z przystanku miały taki jak dzisiejsze Solarisy Alpino :diabeł:

Mibars

Post autor: Mibars »

Więc ten Ikarus 405 na fotce, to jaki będzie miał los? Remoncik i...?

OK, Gooogle prawdę ci powie...

...A dokladniej Przegubowiec - wyczytałem, że
We wrześniu 2002 r. pozostałe dwie Ikarusy 405 zostały przekazane Muzeum Motoryzacji w Otrębusach (6451) i kolekcji zabytkowych autobusów Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy (6454).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem jakie plany ma Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, względem tego #6454, ale zapewne postawią go gdzieś przy płocie, w charakterze eksponatu. I tyle. I będzie tak długo tam stał, aż go rdza nie dopadnie... :]

JacekM

Post autor: JacekM »

albo palnik albo złodzieje
J-31 pisze:A po jej likwidacji (wrzesień 1999) pojawiały się na kilku normalnych liniach ZTM-u (np. 307).
Jeździły np. na 308 - wyjazdy z Inflanckiej były jako 170 i jechały w godzinach porannego szczytu - chyba nie muszę Wam mówić, co się w nich działo :mruga:

tyrystor

Post autor: tyrystor »

Ok, knypek poruszał się w 2007 r. samodzielnie po placu... A teraz co się z nim dzieje? Są jakieś wieści "z frontu"?

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Obrazek
zadzior pisze:Knypek powrócił do Warszawy.
Więcej zdjęć:
:strzałka: http://www.przegubowiec.com/galeria/thu ... bum=lastup
kmkm pisze:Obrazek

Od wczoraj w naszej zajezdni zabytkowych pojazdów pojawił się kolejny eksponat. Jest nim unikatowy ikarus 405 - zaledwie siedmiometrowy autobusik, który w latach 1994-2002 eksploatowany był w Warszawie początkowo na linii AIRPORTCITY, a potem na liniach lokalnych typu 312 czy 308. Ikarusik jest protoplastą współczesnych autobusów małej pojemności (Autosan Solina, Jelcz Libero i Solaris Alpino), które obsługują liczne linie o niewielkich potokach, które masowo rozwinęły się w ostatnich trzech latach.
W ten sposób nasza kolekcja powiększyła się o interesujący pojazd dokumentujący okres transformacji warszawskiej komunikacji miejskiej, a jednocześnie ciekawy wyrób kultowej firmy Ikarus.
¬ródło:
:strzałka: http://www.kmkm.gwf.pl/index.php?option ... Itemid=121

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oglądałem wczoraj na Przegubowcu zdjęcia z zajezdni po rozładunku. W sumie fajny pojazd. One rzeczywiście przez wiele lat pojawiały się w Centrum Warszawy, obsługując linię Airport-City ;)

Paweł

Post autor: Paweł »

MZK w Bielsku-Białej wystawił na sprzedaż jednego ze swoich IK405. Przebieg zaledwie 219 tys km. http://mzkb-b.samorzady.pl/?a=488

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

A wiecie jak to jest dokładniej z tą niskopodłogowością tych 405-tek? W Bielsku Białej mają znak ''dla inwalidów'' a te warszawskie z tego co wiem miały schodek.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

K4016td pisze:A wiecie jak to jest dokładniej z tą niskopodłogowością tych 405-tek? W Bielsku Białej mają znak ''dla inwalidów'' a te warszawskie z tego co wiem miały schodek.
Dobrze Pamiętasz. Ikarusy 405 nie były niskopodłogowe. One zawsze charakteryzowały się bodajże jednym stopniem (zarówno w pierwszych, jak i w drugich drzwiach) ;)

Co do znaczku "dla inwalidów", to w Krakowie taki znaczek zauważyłem przy środkowych drzwiach Konstala 105Na... a ten typ tramwaju, nie jest niskopodłogowy. Tak więc nie przykładał bym do tego znaczku (naklejki) jakiejś większej uwagi :cool:

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

J-31 pisze:Co do znaczku "dla inwalidów", to w Krakowie taki znaczek zauważyłem przy środkowych drzwiach Konstala 105Na... a ten typ tramwaju, nie jest niskopodłogowy. Tak więc nie przykładał bym do tego znaczku (naklejki) jakiejś większej uwagi
Akurat krakowskie stopiątki w drugich drzwiach specjalny układ poręczy dla niepełnosprawnych, więc taki średni argument o niskopodłogowości.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wojtek-MKM pisze:Akurat krakowskie stopiątki w drugich drzwiach specjalny układ poręczy dla niepełnosprawnych, więc taki średni argument o niskopodłogowości.
Wszystko OK, ale nawet dzięki tym poręczom niepełnosprawny poruszający się na wózku inwalidzkim - samodzielnie nie wjedzie do 105-tki. :chytry:

Tak samo jest z Ikarusami 405. Ten schodek jest barierą. I niepełnosprawny poruszający się na wózku, chcący dostać się do autobusu - również musi zorganizować sobie pomoc, czyli ludzi, którzy go wniosą do środka ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”