H6

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Czy to jest do windy, czy do ewakuacji ?
Do windy na pewno nie. Autosany H6-10 wyposażone w windę miały z drzwi z tyłu i w dodatku były to drzwi a'la z M11 z wysuwaną platformą, wiec to raczej nie to. Do ewakuacji? hmmm, do tego również mogą służyć, ale to chyba są zwykłe drzwi pasażerskie, jak wspomniał plocmaster najpewniej przeszczepione z innego autobusu. Teraz takich tuningów jest w Polsce pełno :).

filimer

Post autor: filimer »

Może ktoś chce sobie kupić melonka? :P :
http://www.mpk.krakow.pl/default.aspx?d ... &newsId=72

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

filimer pisze:Może ktoś chce sobie kupić melonka? :P
Oczywiście uwzględniając wiek, jakość wykonania i kilometry, to MPK dbało jednak o te autobusiki. Zatem, ze znalezieniem chętnych nie powinno być problemów :)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

MZK Przemyśl się już chyba nie skusi choć pytałem. Spojrzano na mnie z wyrzutem :D. 13 Autosanów aż sprzedają :?: Co oni czystki robią :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ŁK-MZK pisze:13 Autosanów aż sprzedają Co oni czystki robią
Eee tam czystki, te Autosany to takie raczej nieudane wozy i nic dziwnego, że chcą je zastąpić czymś innym.

filimer

Post autor: filimer »

Jak się kupiło Vera i kupuje się obecnie 10 przegubowych merców i 35 U12 (o ile Solaris wygra przetarg na kolejne 20 sztuk dwunastometrowców), to można sobie kasować...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Co oni czystki robią :?:
Po prostu wymieniają tabor. MPK w Krakowie kupiło sporą ilość Jelczy M018MB - i to właśnie one zastępują "melony" ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

W Przemyślu już 3 melony kupili ostatnio :mruga: :
#428 rozebrany na części http://www.mzk123.pun.pl/gallery.php?pid=351
#429 przewóz więźniów galeria/details.php?image_id=11564
#430 robi za śmieciarkę galeria/details.php?image_id=11566
Jakby kupili coś z Krakowa jakieś zadanie by się dla nich znalazło :mruga: . Popytam jeszcze zarząd, mam nadzieję, że mnie nie uduszą za to, bo już z tamtego zakupu wszyscy się śmieją :rotfl:
Jedynie co #401 jeździ czasem kursowo, a #402 ma generalny remont.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

MZK ¯ywiec ma jednego H6 rok.prod 1999, nr.343. Jest używany głównie w weekendy na linii nr.7 i jako szkolny. Autobusik na podwoziu Stara 742, ale z angielskim silnikiem Perkins, więc komfort jazdy raczej słaby. Ot taki wyrób autobusopodobny zbudowani niskim kosztem.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Autosanami tymi się źle jeździ. Raz, że mało miejsca. Dwa, że czuć każdą dziurę właściwie w jaką się wjedzie dość mocno. Chyba w każdej H6 odczuwa się jazde podobnie :o:

Bartek

Post autor: Bartek »

W Mielcu melonów jest trzy ( 197, 198, 199) Zakupione w 1998 roku, z uwgi na zmniejszające się potoki pasażerskie. Obecie po 10 latach dwa z nich (197 i 199) przesżły gruntowny remont w PNT Wola Dalsza.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

W Przemyślu Autosany, które zostały sprowadzone z Forbusa, mają iść na odbudowę. Będzie to chyba pierwszy ich gruntowny remont, bo nie wiem czy za kadencji w innej firmie taki remont przechodziły, ale wątpie, bo nie wyglądały. Niestety dalej przemyskie Autosany robią zazwyczaj za śmieciarki i w tej kwestii niewiele się zmieniło :wall:

siekierowy

Post autor: siekierowy »

To dlaczego w tak głupi sposób je wykorzystują zamiast do transportu ludzi. Nie można kupić jakiegoś Stara do wywożenia śmieci? Jakoś nie mogę zrozumieć systemu zarządzania komunikacją miejską na wschodzie Polski.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Kupili je początkowo do obsługi lini po godzinie 17 i w weekendy. Wpuścili prywaciarzy po 17 na dwie linie i na dwie linie weekendowe. Stąd jeden jeździ jako śmieciarka, a drugi od czasu do czasu na linii nr 29.
siekierowy pisze:Jakoś nie mogę zrozumieć systemu zarządzania komunikacją miejską na wschodzie Polski.
Ja też czasem nie mogę zrozumieć.

BF201

Post autor: BF201 »

a Kraków pozbył się prawie wszystkich H6-06 (jeden został, trwa remont)

przypuszczam, że przyjazd pięciu aut 8,5 metra (przetarg ogłoszony) spowoduje kasację H6-20

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Obrazek

Tak prezentuje się H6 z KM Łomianki od strony drzwi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KM Łomianki - oni są pewnie zachwyceni tym H6 ;)

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Bardzo ciekawa i futurystyczna modernizacja. :retard: Dlaczego z dofinansowania nie kupili czegoś nowego?

@J-31: Czy to demotywator? :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wojtek-MKM pisze:@J-31: Czy to demotywator? :mruga:
Ależ wręcz przeciwnie. Byłem ostatnio u nich - właśnie w związku z zakupem nowych Solarisów Urbino 12 - i przy okazji trochę się nasłuchałem niektórych pracowników i mieszkańców Łomianek. Ogólnie rzecz biorąc im taki H6 nie przeszkadza - wręcz przeciwnie. :)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

http://otomoto.pl/autosan-h6-02-iveco-2 ... 33452.html

W ogłoszeniu o sprzedaży prototypowego (drugi wyprodukowany H6) pojawił się dopisek - na części. Może warto by zainteresować tym Autosana, żeby się nie zmarnował taki zabytek - wiadomo, że trzeba przód i tył przeszczepić, ale to jest do zrobienia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”