[Białystok] Komunikacja miejska

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

[Białystok] Komunikacja miejska

Post autor: Marcin_558 »

KPKM: nowe autobusy i tańsze paliwo

Miejska spółka komunikacyjna sprowadziła właśnie zza wschodniej granicy dwa autobusy. Ich standard jest europejski, ale cena niższa. Jest też dobra wiadomość dla kierowców - na stacji KPKM znów spadła cena paliwa.
Autobusy - marki MAZ - kupowane w ramach wymiany taboru przechodziły już u nas testy. Dwa z nich - przegubowe - jeżdżą już po białostockich ulicach. Teraz spółka kupiła na Białorusi dwa krótkie niskopodłogowe pojazdy ze specjalnymi platformami dla niepełnosprawnych. Każdy kosztował 380 tys. zł (popularne MAN-y kosztują prawie dwa razy więcej). Wozy są tańsze w eksploatacji niż te sprowadzane z Zachodu. Wyposażone są w silniki mercedesa, ale mają mniej elektroniki.

KPKM wczoraj po raz drugi w tym miesiącu obniżyła cenę paliwa. W tej chwili litr oleju napędowego na stacji Paliwko przy ul. Składowej kosztuje 4,19 zł.

- Paliwo kupujemy taniej, bo hurtowo, także dla autobusów, więc skorzystać mogą też mieszkańcy - zapewnia Dariusz Ciszewski, prezes zarządu spółki KPKM.

¬ródło: Gazeta Wyborcza Białystok
link : http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,352 ... aliwo.html
Ostatnio zmieniony 2010-02-16, 18:48 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Współczucia dla biednych mieszkańców Białegostoku, że muszą jeździć tymi przegubowymi MAZami 105- przecież to taka przestarzała konstrukcja, że szkoda gadać, ale cóż tanie to jest, więc przewoźnicy kupują je...
Ich standard jest europejski
Chyba tylko ten silnik od Merca...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Współczucia dla biednych mieszkańców Białegostoku, że muszą jeździć tymi przegubowymi MAZami 105-
Mieli tylko 2, to dało się chyba wytrzymać — zawsze to jakaś odmiana. Szkoda tylko, że kupili więcej, no ale może się na tym przejadą i się skończy.
Ich standard jest europejski
Shadow238 pisze:Chyba tylko ten silnik od Merca...
Przecież Białoruś leży w Europie :D
Shadow238 pisze:przecież to taka przestarzała konstrukcja, że szkoda gadać
Aż tak źle nie jest, naprawdę przestarzała konstrukcja to jest większość wyrobów Jelcza. Chodzi tu raczej o użyte części i jakość montażu.
Marcin_3558 pisze:niskopodłogowe pojazdy ze specjalnymi platformami dla niepełnosprawnych.
Czyli z czym? Rzeźnią? Rampą? Może automatyczną?
Marcin_3558 pisze:Wozy są tańsze w eksploatacji niż te sprowadzane z Zachodu.
Teraz może i tak, bo są nowe, ale jakby po jakimś czasie zaczęły się sypać, to nie wiem, czy istotnie byłyby „tańsze”. No i jeszcze dochodzi do tego kwestia atrakcyjności dla pasażerów, a każdy chyba woli kilkunastoletni autobus wyprodukowany i użytkowany w Europie Zachodniej niż nowy autobus z Białorusi o kołchozowej jakości wykonania

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:No i jeszcze dochodzi do tego kwestia atrakcyjności dla pasażerów, a każdy chyba woli kilkunastoletni autobus wyprodukowany i użytkowany w Europie Zachodniej niż nowy autobus z Białorusi o kołchozowej jakości wykonania
Czy ja wiem - chyba dla mieszkańców Białegostoku to żadna różnica. Aczkolwiek dziwi mnie, że KPKM teraz przeskoczyło na MAZ-y. I co ciekawe Gazeta Wyborcza uważa, że MAZ jest lepszy od MAN-a.. bo jest tańszy :]

W każdym bądź razie, w Białymstoku robi się ciekawie :cool:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ciekawe co to za MAZy będą 103 czy 203?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:chyba dla mieszkańców Białegostoku to żadna różnica.
Wątpię
J-31 pisze:co ciekawe Gazeta Wyborcza uważa, że MAZ jest lepszy od MAN-a.. bo jest tańszy
Nic dziwnego, że się nie znają

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

W B-stoku niezły burdel się robi. Czy te wszystkie spółki nie mogą się zjednoczyc i zacząc kupowac Solarisów czy MANów?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Krzysztof II pisze:Czy te wszystkie spółki nie mogą się zjednoczyc
Prezydent o fajnym nazwisku nie pozwolił, i wątpię, czy wyszłoby im to na dobre.
Krzysztof II pisze:i zacząc kupowac Solarisów czy MANów?
Kupowali przecież, i może dalej będą kupować.
Ja osobiście załatwiłbym sprawę inaczej, ale nie będę się powtarzał

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

Wolałbym używańce z Niemiec, niż jeździc mazem, który defacto reprezentuje ten sam poziom technologiczny...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Krzysztof II pisze:defacto reprezentuje ten sam poziom technologiczny...
Ten sam :?: O wiele niższy, jego jedyna przewaga polega na tym, że jest o kilka-kilkanaście lat młodszy.
Ach, jakże chciałbym, żeby te cuda zabużańskiej myśli techniczej się zaczęły sypać jak choinka po Trzech Królach, to już nikt o tym nawet nie pomyśli

pesa120n

Post autor: pesa120n »

No przepraszam bardzo, ale MA3y 203 to dobre wozy, z dobrym wyposażeniem, na pewno lepsze od Irisbusa, Liaza. Brak trzasków, odpowiednia rzeżnia i mocny silnik, lecz trochę przygłośny ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

pesa120n pisze:Liaza
Laza, Liaz to ciężarówki były ;)
pesa120n pisze:No przepraszam bardzo, ale MA3y 203 to dobre wozy, z dobrym wyposażeniem, na pewno lepsze od Irisbus
Kwestia gustu, ale Irisbus na tle MAZa zdecydowanie lepszy.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze:
Laza, Liaz to ciężarówki były ;)

.
Mamy Cię! - w Rosji jest LiAZ i produkuje autobusy :P

Dodano przez użytkownika Shadow238:

Dzięki za oświecenie, bo nie wiedziałem ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

pesa120n pisze:No przepraszam bardzo, ale MA3y 203 to dobre wozy, z dobrym wyposażeniem, na pewno lepsze od Irisbusa, Liaza.
Nikt nie porównuje mazaków do tych autobusów. Chodzi o to, że jest to krok do tyłu w porównaniu z np. MAN-ami. Choć z tego, co pamiętam, to MAN-y kupowali tam wysokopodłogowe.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

pesa120n pisze:No przepraszam bardzo
Nie masz za co — to nie twoja wina
pesa120n pisze:ale MA3y 203 to dobre wozy
Taak, yhm, mów mi tak jeszcze
pesa120n pisze:z dobrym wyposażeniem
A jest w nim dobrego, pomarańczowe rurki dające wrażenia estetyczne porównywalne z jelczowskimi łączeniami poręcz, drewnopodobne laminaty a’la PR110, badziewne drzwi również porównywalne z jelczowskimi, jakość montażu czasem gorsza niż w w/w autobusach, a może rdza na prawie nowych autobusach?
pesa120n pisze:na pewno lepsze od Irisbusa
Oby tylko nikt sobie tego do serca nie wziął
pesa120n pisze:Brak trzasków
No, jak stoi z wyłączonym silnikiem
pesa120n pisze:odpowiednia rzeżnia
Można mieć w każdym autobusie
pesa120n pisze:mocny silnik, lecz trochę przygłośny
Mocny, bo zachodni, ale nawet go porządnie nie wyciszyli — jak kiedyś w gniotach

[ Dodano: 27 Sie 2008 19:07 ]
Choć z tego, co pamiętam, to MAN-y kupowali tam wysokopodłogowe.
Nie wiem czy konkretnie ta spółka, ale ogólnie kupowali nówki LC G

pesa120n

Post autor: pesa120n »

plocmaster pisze:A jest w nim dobrego, pomarańczowe rurki dające wrażenia estetyczne porównywalne z jelczowskimi łączeniami poręcz, drewnopodobne laminaty a’la PR110, badziewne drzwi również porównywalne z jelczowskimi, jakość montażu czasem gorsza niż w w/w autobusach, a może rdza na prawie nowych autobusach?
A Ty skąd to wiesz ? Jakaś telepatia, jak mi wiadomo w Płocku nie ma MA3ów więc chyba Ty najmniej o nich wiesz, bo to co Ty piszesz mija się daleko z prawdą.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

pesa120n pisze:A Ty skąd to wiesz ?
Zdjęcia, opinie na forach… Np. to o tej rdzy to było na kieleckim.
pesa120n pisze:jak mi wiadomo w Płocku nie ma MA3ów
Za to w Toruniu można się o nie potknąć na każdej ulicy
pesa120n pisze:to co Ty piszesz mija się daleko z prawdą.
Pokaż mi dokładnie jak sołtys krowie na miedzy, gdzie się minąłem z ową prawdą, bo tak ogólnie to też mogę sobie napisać, że są złe do granic możliwości, a ty głupi i tyle

pesa120n

Post autor: pesa120n »

Za to w Toruniu można się o nie potknąć na każdej ulicy
Bliżej Toruń Bydgoszczy niż Płock Bydgoszczy, a o rdzy można mówić na setkach innych nowych wozów z fatalnych partii, bo jak wiem to kielecki MA3 z rdzą to jedyny przypadek. A poza tym, sporo osób zaczyna mieć uprzedzenia do MA3a takie same jak do Jelcza, nie jechali ale wiedzą najlepiej, bo to przecie Jelcz czy MA3. Jadąc 203 po Bydgoszczy nie zgodzę się z Waszymi pisanymi tu opiniami.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pesa120n pisze: jechali ale wiedzą najlepiej, bo to przecie Jelcz czy MA3.
Ja LAZem nigdy nie jechałem i od początku twierdziłem, że to szajs ( wystarczyło na zdjęcia spojrzeć ). Pewien użytkownik ( który się tu już nie udziela ) zarzekał się, że to świetny autobus - nawet chyba nim jechał. Zgadnij na czyje wyszło :?:
pesa120n pisze:Bliżej Toruń Bydgoszczy niż Płock Bydgoszczy
No i co z tego :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

pesa120n pisze:A poza tym, sporo osób zaczyna mieć uprzedzenia do MA3a
Uzasadnione
pesa120n pisze:takie same jak do Jelcza, nie jechali ale wiedzą najlepiej, bo to przecie Jelcz czy MA3.
Wg ciebie uprzedzeń co do Jelcza nie powinni mieć?
pesa120n pisze:Jadąc 203 po Bydgoszczy nie zgodzę się z Waszymi pisanymi tu opiniami.
Proszę bardzo, opinię można mieć.
pesa120n pisze:MA3, MA3, MA3
Tak przy okazji — MAZ to nie „MA-trzy”, jak już chcesz pisać nazwę cyrylicą to pisz prawdziwymi literami, a nie podobnymi cyframi — МAЗ

[ Dodano: 27 Sie 2008 19:30 ]
Amalio pisze:zarzekał się, że to świetny autobus - nawet chyba nim jechał
Jechał na pewno i to wiele razy. No, ale on to miał motyw, żeby tak pisać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”