FPS 118N -"Puma"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...

Co sądzisz o nowym tramwaju z FPS?

Jest to niewątpliwie rewolucja na rynku!
12
19%
"Ceglorz" zostawił konkurencję lata świetlne w tyle!
8
13%
Ta nowa jakość, ech, nie mogę się wręcz doczekać, kiedy się tym przejadę!
28
44%
Aż brak mi słów, tylko piać z zachwytu!
16
25%
 
Liczba głosów: 64

Lopez

Post autor: Lopez »

Wąskie przejścia, mało drzwi. Wystarczy? W polskich warunkach to ją wszędzie dyskfalifikuje. No chyba, że na "2" albo "11" w Krakowie ;) ale nie traktujcie tego jako zaproszenie dla pumy :diabeł:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No właśnie mnie się obiło o uszy, że Puma ma jeździć na liniach jak 4 lub 17, czyli nie aż tak obłożonych i do tego z mniejszą wymianą pasażerów, no ale hm... 5 i 13? Może chcą najpierw zlecić "lodówce" cięższe zadania, biorąc pod uwagę, że na PST nie ma już szans.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS, a czy wiadomo kiedy Puma wyjedzie na ulice ? Czy to się stanie w tym tygodniu, czy później ? ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Na 4 i 17 na pewno sie nie pojawi. Na potrzeby Pumy zaprogramowane zapowiedzi przystanków dla linii 5 i 13.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:Na potrzeby Pumy zaprogramowane zapowiedzi przystanków dla linii 5 i 13.
Oo, czyli Puma pojawi się między innymi na bardzo malowniczym odcinku ulicy Podgórnej i moście św. Rocha :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Wąskie przejścia, mało drzwi. Wystarczy? W polskich warunkach to ją wszędzie dyskfalifikuje. No chyba, że na "2" albo "11" w Krakowie ale nie traktujcie tego jako zaproszenie dla pumy
Ta, a wrocławskie 0L/P? Taki tramwaj jest idealny na takie linie ;)

filimer

Post autor: filimer »

Na poznańskich forach jest informacja o wydzierżawieniu PUMY na 3 lata, więc chyba można już uznać tę informację za potwierdzoną. No cóż, zobaczymy jak się będzie sprawować, byle by nie wygrała tam przetargu... :diabeł:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Już się nie bój, nie wygra.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zatem czekamy aż 118N wyjedzie na poznańskie torowiska. :)

Aż ciekawy jestem jak Puma będzie się sprawować w normalnej eksploatacji liniowej. :mruga:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Na Fortecznej odbywa się szkolenie dla motorniczych na Pumę :). Co za tym idzie mozna się w najblizszym czasie spodziewać liniowej premiery :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super wiadomość. A czy jest szansa, że Puma wyjedzie na ulice Poznania jeszcze przed Świętami albo do końca tego roku ? ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ja bym raczej zapytał jak szybko po wyjeździe to ścierwo się posypie. Bo mogę obstawiać, że już pierwszego dnia nie dojeździ do końca zmiany

Lopez

Post autor: Lopez »

Poznaniak pisze:Co za tym idzie mozna się w najblizszym czasie spodziewać liniowej premiery
No to ciekawe. Prawda o PUMIE przybliża się coraz bardziej.
TLG pisze:Bo mogę obstawiać, że już pierwszego dnia nie dojeździ do końca zmiany
Z pewnością są na to duże szanse.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Ja bym raczej zapytał jak szybko po wyjeździe to ścierwo się posypie. Bo mogę obstawiać, że już pierwszego dnia nie dojeździ do końca zmiany
Spoko wodzu. Niech najpierw wyjedzie... a potem sie zobaczy :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Możliwe, że przed swiętami wyjedzie. Ponadto S-3 musi szybko łatać braki taborowe spowodowane wycofaniem Tatr..

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Puma juz jezdzi :) dostala w mpk numer #450 i wyjechala dzis na 13. Zaliczylem przejazdzke tym cudem i wrazenia sa zgodne z przewidywaniami :P w okolicach godziny 12:30 w tramwaju panowal nieziemski tlok, az strach pomyslec, co bedzie w godzinach szczytu. Podczas jazdy produkt fpsu wydaje dzwieki niczym tramwaj z poprzedniej epoki, rowniez mozna odczuc niezbyt przyjemne wibracje. Na plus - wbrew pozorom z zewnatrz prezentuje sie na zywo calkiem niezle. Przystanki zapowiadane sa dwukrotnie - najpierw przy ruszeniu slyszymy "nastepny przystanek x", a potem przy otwieraniu drzwi "przystanek x" (nie wiem, moze w Warszawie to standart?). Zapowiedzi glosowe oczywiscie wgrane, choc nie za kazdym razem sie uruchamialy. No coz, czekamy do konca zmiany, mam nadzieje, ze nie padnie :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Przystanki zapowiadane sa dwukrotnie - najpierw przy ruszeniu slyszymy "nastepny przystanek x", a potem przy otwieraniu drzwi "przystanek x" (nie wiem, moze w Warszawie to standart?).
Tak. U nas jest to standard, że dwa razy słychać zapowiedź przystanku... a przypadku, gdy motorniczy zamknie drzwi by ruszyć z przystanku, ale z jakiegoś powodu nie ruszy z przystanku... to tą zapowiedź można usłyszec nawet więcej niż dwa razy :mruga:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Przemalowali ją czy nadal jeździ w malowaniu "pod Warszawę"? :)

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Przemalowali ją czy nadal jeździ w malowaniu "pod Warszawę"?
Stronę wcześniej:
AMD Fan pisze:Szykuje się debiut Pumy w Poznaniu - jej nowe "malowanie"
http://www.galeriapgk.com/galeria/detai ... ge_id=8655

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

KKS pisze:Przystanki zapowiadane sa dwukrotnie - najpierw przy ruszeniu slyszymy "nastepny przystanek x", a potem przy otwieraniu drzwi "przystanek x" (nie wiem, moze w Warszawie to standart?)
Owszem. System informacji BUSE tak właśnie działa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”