Ikarus 417

Jessi

Post autor: Jessi »

J pamiętam czasy, jak jeździło się tylko ikarusami po Wrocławiu i M11. wtedy dla mnie podjeżdżalo na przystanek 135, a nie tak jak teraz podjeżdża Volvo 7000A #8080 na linii 135 na Kozanów. Nie byłem wtedy jeszcze MKM, więc nie robiło mi różnicy czy jadę Volvo, czy Ikarem.

Inspektor: To nie mogło być 10 lat temu. Maksymalnie 9. On jest z 1996 roku.
Ostatnio zmieniony 2005-12-05, 14:59 przez Jessi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Jechałam nim na linii 327. Dokładnie 22 września w Ogólnopolski Dzień Bez Samochodu. Pamiętam, bo przejechałam całą linię...
Jessi pisze:Nie byłem wtedy jeszcze MKM, więc nie robiło mi różnicy czy jadę Volvo, czy Ikarem.
Mi szczerze mówiąc też, ale moja mama cieszyła się zawsze jak podjeżdżał nowy Volvo i mówiła: "O pojedziemy nowym! Pojedziemy nowym!"

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jessi pisze:Inspektor: To nie mogło być 10 lat temu. Maksymalnie 9. On jest z 1996 roku.
Wiem, dla tego napisałem ok. 10 lat temu :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No dobrze, ale czy Wasz - wrocławski - IK417 zmienił makijaż, czy po prostu jest on zaklejony reklamą ? ;)

Jessi

Post autor: Jessi »

Chyba zmienił makijaż.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Też mi się tak wydaje...

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

A ja nie mam zielonego pojęcia... nie próbowałam go skrobać żeby sprawdzić :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Może ja uściślę: jego poprzednie, pierwotne malowanie jest zakryte przez obecną reklamę (to tak na wszelki wypadek, jak by ktoś zamierzał sprawdzać) :P

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Inspektor pisze:(to tak na wszelki wypadek, jak by ktoś zamierzał sprawdzać)
Spokojnie... Nie zamierzam :) W życiu nie uszkodziłabym autobusu! (nie skrobnęłabym! :D ) I jak nim jechałam pierwszy raz to się zdziwiłam, bo nie ma siedzenia za pierwszymi drzwiami. A tak bardzo chciałam tam usiąść.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Może ja uściślę: jego poprzednie, pierwotne malowanie jest zakryte przez obecną reklamę (to tak na wszelki wypadek, jak by ktoś zamierzał sprawdzać) :P
Wielkie dzięki Inspektorze. Czyli teraz już wiem, że to co widzicie to tylko reklama. :) A pod spodem jest nadal czerwony lakier ;)

[ Dodano: 2005-12-06, 10:39 ]
ikarus9587 pisze:(...) I jak nim jechałam pierwszy raz to się zdziwiłam, bo nie ma siedzenia za pierwszymi drzwiami. A tak bardzo chciałam tam usiąść.
To fakt. One nie mają pierwszych rzędów foteli (za pierwszymi drzwiami), mnie też strasznie to wkurzało, bo chciałbym tam usiąść. :D

I co ciekawe nie tylko IK417. Tak samo miały IK405 oraz mają IK 411. Natomiast K435 ma pojedynczy fotel za pierwszymi drzwiami. ;)

Co mnie jeszcze denerwuje w IK417 - to strasznie twarde zawieszenie. Zupełnie nie przystosowane do naszych warunków drogowych. Efekt tego jest taki, że autobus się telepie. ;)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

J-31 pisze:Tak samo miały IK405 oraz mają IK 411. Natomiast K435 ma pojedynczy fotel za pierwszymi drzwiami.
Tego doświadczyć nie mogę, bo we Wrocławiu jest tylko ten jeden 417, i to jedyny z serii 4xx we Wrocławiu. :shocked:

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Wasze MPK nie ma problemów z częściami do niego? Bo pomimo tego że MZA ma nieco więcej 4xx to częściej stoją one w zajezdni niż pojawiają się na liniach.

Jessi

Post autor: Jessi »

No a ten nasz wogle też nie pojawia się na liniach. wyjątkiem jest 327 i awaryjnie na innych.
Jest to chyba jeden z droższych autobusów w utrzymaniu, oprócz Mana NG 313. On też jest ponoć drogi.

Podi

Post autor: Podi »

Jessi pisze:oprócz Mana NG 313. On też jest ponoć drogi.
Tego też macie tylko jednego? Dziwny ten Wrocław...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Zarówno ten Man jak i Ikarus pełniły w owym czasię rolę testera, a nie zostały zakupione do seryjnej eksploatacji. Nie wiedzieć czemu, testery zostały już tu na stałe, i taka jest ich historia, krótka lecz prawdziwa.

Stefko

Post autor: Stefko »

Historia wrocławskiego MANa jest taka, że MPK oglosilo przetarg na wóz przegubowy. Wystartowało Volvo, Jelcz i Man. Testerzy to obecni: Volvo - 8046, MAN - 8600, Jelcz - 8502. Przetarg wygrało Volvo, ale testowe "przegrańce" zostały.
A co do Ikarusa. Nie gadajcie ze on jest testerem, bo nie jest i nigdy nie był. Został dorzucony do ostatniej dostawy Ikarusów 280.70E, i był to pierwszy całkowicie niskopodłgowy autobus w MPK Wrocław.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Wrocławski rodzynek 417 #5000 otrzymał barwy zakładowe :!:

:strzałka: http://wrockm.pl/media/original_temp.jpg?1862985750

¬ródło:
:strzałka: http://wrockm.pl/tabor/ikarus-jak-nowy.html

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

...zajezdni Grabiszyńskiej ;)

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

Pięknie zrobiony :) Oby go tam szanowali :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mam nadzieję, że nie tylko go polakierowano, ale również wyremontowano. ;)

To jest naprawdę przepiękny autobus, szkoda, że warszawskie MZA skasowało swoje 417-stki :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”