Złodziejstwo w Internecie.

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

W takim przypadku klika się na zdjecię i wkleja właściwości -> adres zdjęcia.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie, bo wtedy nie wiedziałbyś, kto to zdjęcie wrzucił. I ważny jest też podpis, bo czasem ktoś sugeruje, że to "jego zdjęcie".

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »


Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Tym ostatnim bym się nie przejmował. Wszak Protram specjalnie dał go w dziale prasowym. Nawet w kilku artykułach też był i jakoś nikt nie narzekał.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Zastanawia mnie jakim prawem ktoś prezentuje moje rysunki na swoim koncie NK. Nikt mnie nie pytał o zgodę. Facet po prostu skopiował (zapisał) rysunki tak jak są... tylko po co ? Skoro sa one dostępne u mnie na stronie :nuts:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nasza Klasa

Post autor: J-31 »

Do tej pory w tym temacie pisaliśmy o plagiatach - głównie na portalu społecznościowy Nasza-Klasa.

A tym razem niespodzianka :mruga:

W dzisiejszym wydaniu dziennika Metro na stronie 6-stej można odnaleźć malutki artykulik z którego można wyczytać, iż ...

... pewnemu nastolatkowi grozi właśnie 8 lat więzienia za podrobienie Naszej-Klasy. :retard:
PAP w Metrze pisze:(...) 18-latek uwtorzył fałszywą stronę oraz szereg powiązanych z nią odnośników.

- Za pomocą komunikatorów internetowych wysyłał linki kierujące do fałszywej strony, na której internauci wprowadzali loginy i hasła do własnych profili w oryginalnym serwisie. (...)

(...) Fałszywa strona funkcjonowała ok. miesiąca.
Facetowi chyba się nudziło :rotfl:

ppln

Post autor: ppln »

Tu nie o plagiat chodziło ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Przecież taka lewa strona to numer stary prawie jak internet

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »


ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Gość ma 11 lat, to ciężko wymagać od niego żeby wiedział co to plagiat itd. Wstawił sobie zdjęcia na profil czego nie powinien robić.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »


PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kto wie, może ten sprzedający ma zgodę na wykorzystanie tych zdjęć?...

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Mojej nie ma (Otoyol M29 #080 na linii 74)... zgłosiłem nadużycie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Skoda 16T pisze:Nie ładnie, bardzo nie ładnie :confused:
irisbus pisze:Mojej nie ma (Otoyol M29 #080 na linii 74)... zgłosiłem nadużycie.
Chyba mam co pasowało by do tematu. Otóż w dzisiejszym wydaniu dziennika "Metro" (nr. 1715 z dnia 26.11.2009 r.) na stronie 5-tej znalazłem krótki artykulik pt. "Internetowi motooszuści" (autor pap).

A w nim czytamy:
pap pisze:Prawie milion złotych od kilkuset osób z całej Polski wyłudziła grupa oszustów działających na motoryzacyjnych portalach ogłoszeniowych. Dotychczas zatrzymano 16 podejrzanych.

- Oszuści umieszczali w serwisach ogłoszeniowych oferty sprzedazy samochodów osobowych, ciągników rolniczych lub maszyn budowlanych. W rzeczywistości te przedmioty nigdy nie istniały, a zdjęcia były przypadkowo ściągane z internetu. Kiedy zainteresowani odpowiadali na ogłoszenia, podejrzani prowadzili rozmowy w taki sposób, żeby potencjalnych klientów nakłonić do wpłaty zaliczki w wysokości od 10 do 20 procent wartości oferowanego pojazdu. Wysokość wpłaconych zaliczek wynosiła od 1 do 8 tys zł. Po wpłacie konktakt ze sprzedającym się urywał.
W artykule jest mowa o samochodach osobowych, ale nie jest wykluczone, że takich przestępców-cwaniaczków jest więcej. I po prostu oferują oni fikcyjne autobusy do sprzedaży... ściągając zdjęcia z TWB. A potem wyłudzają kasę i znikają :confused:

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Obrazek

:strzałka: http://nasza-klasa.pl/#profile/28697777/gallery/125

Czy oryginał powyższej fotografii nie należy przypadkiem do kogoś z naszego forum :?:

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Najlepszy jest ten, jak że nowy wyświetlacz takiego to nigdzie nie znajdziemy...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Trochę z innej "mańki", ale chciałbym zapytać większości, jak to się widzi w praktyce.
Na paru aukcjach kiedyś były oferty ze zdjęciami pojazdów różnych przewoźników, te zdjęcia gdzieś tam się znalazły u mnie na dysku.

Teraz już co niektórych z nich nie sposób odnaleźć w internecie, a chciałbym powiększyć bazę zdjęć wnętrz dawnych pojazdów danego przewoźnika na swojej stronie. Czy wystarczy tylko dopisać pod spodem, że zdjęcie znalezione na aukcji internetowej nazwy takiej i takiej (większość tych zdjęć ma sygnaturkę motoryzacyjnego portalu aukcyjnego), czy to już podlega pod paragraf?

Z góry informuję, iż nie jest to strona na której chcę się w jakikolwiek sposób wzbogadzić, a analogiczna do Przegubowca.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Z tego co wiem, to "domyślną licencją" jest Copyright - która to zabrania takiego postępowania. Gdyby było zaznaczone przy zdjęciu wykorzystanie Creative Commons z uznaniem autorstwa (i Użycie Niekomercyjne - opcjonalnie) (CC-BY(-NC)) można by było tak zrobić. Jeżeli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

To co w takim razie ze zdjęciami pochodzącymi z różnych źródeł (na TWB, czy Przegubowcu takich zdjęć jest od groma), do których autorów często: raz, że trudno się skontaktować, linki dawno wygasły ?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A kto by się tym przejmował? Jak komuś nie będzie pasowało, to się najwyżej usunie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”