SGP/Lohner E1/C3 -"Wiedeńczyk"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Niedawno będąc w Krakowie miałem okazję przyjrzeć się GT6+B4 alias E1+c3. Sprawiają ogólnie bardzo przyzwoite wrażenie. Na plus, tak, jak pisał J-31:
J-31 pisze:- nowe wyświetlacze
- nowe fotele
W krakowskich barwach wyglądają całkiem przyzwoicie, zdjęcie osłon wózków nie było też złym pomysłem. Wady - wagon rusza jak czterdzieści lat od niego młodszy wrocławski Linke-Hoffman - dość gwałtownie, poza tym hałaśliwy jest umieszczony w podłużnej skrzyni przy lewej burcie nastawnik, a ścianka oddzielająca kabinę motorniczego od części pasażerskiej wygląda trochę na niedopasowaną.
Wiem, że odgrzewam starocia, ale mam małe pytanie - w czasie rozpędzania się wagonu, zwykle kilka do może kilkunastu sekund po ruszeniu, da się słyszeć charakterystyczne piiip, dochodzące gdzieś z przodu. Czego jest to sygnał?

spex

Post autor: spex »

Przeskakujące nastawy?

ppln

Post autor: ppln »

PAFAWAG pisze:Wiem, że odgrzewam starocia, ale mam małe pytanie - w czasie rozpędzania się wagonu, zwykle kilka do może kilkunastu sekund po ruszeniu, da się słyszeć charakterystyczne piiip, dochodzące gdzieś z przodu. Czego jest to sygnał?
Jak głośne? Bo to może być nieodłączony czuwak aktywny (czyli piszczy, a motorniczy musi zbić czuwak, zamiast trzymać cały czas nogę na pedale)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

ppln pisze:
PAFAWAG pisze:Wiem, że odgrzewam starocia, ale mam małe pytanie - w czasie rozpędzania się wagonu, zwykle kilka do może kilkunastu sekund po ruszeniu, da się słyszeć charakterystyczne piiip, dochodzące gdzieś z przodu. Czego jest to sygnał?
Jak głośne? Bo to może być nieodłączony czuwak aktywny (czyli piszczy, a motorniczy musi zbić czuwak, zamiast trzymać cały czas nogę na pedale)
To "pip" to rejestrator jazdy. Ewentualnie jeżeli puści się nastawnik (w którym jest czuwak we wszystkich E1) tak piszczy.

N8S

Post autor: N8S »

Druga "solówka" pomalowana w barwy a'la GT8S miała dziś diebiut na linii http://fotozajezdnia.pl/details.php?image_id=28763 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”