N4021

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ja też widziałem na stronie, NOMA2 Jelcza m11 ikarusa 280 i neoplana.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Zastanawia mnie tylko jedno. Już pisałem raz o tym na forum, ale nikt nie zareagował. Z zajezdni zniknął Neoplan N4014 #7901. Widziałem go w środę w Bytomiu (ok. godz. 14.) u zbiegu ulic Strz. Bytomskich i Fałata. Kierował się DK11 do Tarnowskich Gór. Wątpie żeby PKM Św. połakomił się na coś takiego, chyba że jakiś z okolicznych przewoźników z powiatu T.G.. Czy ktoś wie więcej na ten temat?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

I znów odświeżam temat ze względu na to, iż na trasę wyruszył kolejny Neoplan N4021NF z PKM-u Jaworzno odkupiony od PKM-u Bytom. Autobus ten posiada nr. taborowy 234 (ex. PKM Bytom 7709) i w dniu dzisiejszym zadebiutował na linii A/3. W kolejce do wyjazdu na linię czekają jeszcze 3 Neoplany N4021NF, które za jakiś czas również pojawią się na liniach miejskich (i nie tylko) obsługiwanych przez PKM Jaworzno :).

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Shadow238 w innym temacie pisze:N4021 też wiele od niego nie jest lepszy
W Poznaniu mamy parę sztuk tego cusia z silnikiem wieżowym i mnie przynajmniej jeździ się tym dużo lepiej, niż deską. Jak stoisz w desce, to podłoga się telepie, jakby miała się zapaść, w przegubowym tego wrażenia nie mam.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

KKS pisze:
Shadow238 w innym temacie pisze:N4021 też wiele od niego nie jest lepszy
W Poznaniu mamy parę sztuk tego cusia z silnikiem wieżowym i mnie przynajmniej jeździ się tym dużo lepiej, niż deską. Jak stoisz w desce, to podłoga się telepie, jakby miała się zapaść, w przegubowym tego wrażenia nie mam.
Dokładnie to w Poznaniu jest 5 sztuk Neoplanów N4021td. Jedyna wadą jest słaba moc silnika a co za tym idzie autobus dosyc wolno się rozpędza. Komfort jazdy również bardz przyjamny :)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Poznaniak pisze:Jedyna wadą jest słaba moc silnika a co za tym idzie autobus dosyc wolno się rozpędza.
Taki jak w gdyńskich Neoplanach? Gdyż jakoś nie widziałem żeby miały słabe przyspieszenie (na pewno lepsze niż V7000A).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ep40 pisze:Taki jak w gdyńskich Neoplanach? Gdyż jakoś nie widziałem żeby miały słabe przyspieszenie (na pewno lepsze niż V7000A).
No tak, ale poznańskie i gdyńskie N4021td mogą różnić się przecież silnikami (producent, albo moc) ;)

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

J-31 pisze:No tak, ale poznańskie i gdyńskie N4021td mogą różnić się przecież silnikami (producent, albo moc)
Dlatego się pytam ;) .
Poza tym jest to ogólny temat o 4021.
Ogólnie mówiąc gdyńskie Neoplany są w całkiem dobrym stanie i choć nie są najlepszymi gdyńskimi pojazdami to jednak są ważnym składnikiem komunikacji miejskiej

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

:strzałka: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1629977

Obrazek

MPK Kielce wreszcie pozbyło się swojego przegubowego Neoplana :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ooops. Długo nim nie pojeździli, a czy czasami to nie jest efekt zakupu SU18 III ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”