Bilety wolnej jazdy

Dyskusje na temat pracy kierowców i motorniczych (przepisy, zatrudnienie itp.)
Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Bilety wolnej jazdy

Post autor: irisbus »

Chciałbym poruszyć pewną kwestię, mianowicie czy kierowcy i ich rodziny w Waszych miastach posiadają uprawnienia do korzystania z darmowych przejazdów autobusami przewoźnika, który ich zatrudnia? W Wałbrzychu kiedyś kierowcy a nawet członkowie ich rodzin takowe uprawnienia posiadali, na chwilę obecną, prezes postanowił zabrać takowe co nie spodobało się związkom zawodowym i pracownikom, sprawa trafiła do sądu pracy, ale mniejsza o to, pytanie brzmi, czy u Was w miastach takowe darmowe przejazdy istnieją?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie do niedawna istniało i chyba nadal takie uprawnienia są ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

W Przemyślu kierowcy i ich rodziny posiadają uprawnienia do korzystania z darmowych przejazdów autobusami przewoźnika, który ich zatrudnia i raczej taki stan rzeczy nie ulegnie szybko zmianie ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

U nas kierowcy mają wykupowane (oczywiście częściowo za swoją kasę) przez przewoźnika (MPK) bilety okresowe. Rodziny płacą normalnie. Jeśli coś pokręciłem, to proszę o sprostowanie ;)

spooney

Post autor: spooney »

W Bydgoszczy kiedyś były bilety wolnej jazdy, obecnie ma zastosowanie ulga w wysokości 70%.
Cena biletu (sieć na wszystkie linie) to 36,00 zł.

Do uprawnionych do ulgi zaliczają się:

1.Współmałżonkowie pracowników Miejskich Zakładów Komunikacyjnych Spółka z o.o. w Bydgoszczy.

2. Emeryci i renciści oraz osoby otrzymujące świadczenie przedemerytalne, których ostatnim miejscem pracy były Miejskie Zakłady Komunikacyjne Spółka z o.o. w Bydgoszczy.

3. Dzieci własne i przysposobione na podstawie orzeczenia sądu, osób wymienionych w pkt. 1 i 2 do ukończenia nauki w systemie dziennym w szkołach ponadgimnazjalnych nie dłużej niż do ukończenia 23 roku życia oraz w szkołach wyższych, jednak nie dłużej niż do ukończenia 25 roku życia.

Dokumentem poświadczającym uprawnienie do korzystania z ulgi jest:

Roczna legitymacja osoby uprawnionej wydana wspólnie przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne Spółka z o.o. w Bydgoszczy i Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

W Bolcu jest, płaci się daną sumę i na wszystkie linie jezdzi się za darmo, bilet jest bodaj roczny :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

W Płocku kierowcy i ich rodziny jeżdżą za darmo

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

W Katowicach również kierowca i jego rodzina mają darmowe przejazdy.

B@rteK

Post autor: B@rteK »

A jak się sprawa ma u prywatnych przewoźników jeżdżących na zlecenie KZK GOP?

W Kielcach z tego co wiem kierowcy mają darmowe przejazdy. Rodziny od kilku dobrych lat chyba już straciły ten przywilej, ale była kiedyś (może nadal jest) opcja przeniesienia darmowych przejazdów na członka rodziny. Nie jestem zbytnio zorientowany w temacie, a opieram się jedynie na doniesieniach prasowych ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

W Jastrzębiu kierowcy jeżdżą za darmo. Z tym, że:
TARYFA PRZEWOZU MZK JASTRZęBIE (§3 h) pisze:pracownicy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej z miejsca zamieszkania do miejsca pracy i z powrotem - na podstawie biletów wolnej jazdy wydanych przez Związek
Więc wychodzi na to że tylko kierowcy PKM są do tego uprawnieni. A u prywaciarzy typu Kłosok, V-BUS itp. pewnie kierowca musi płacić. Aczkolwiek nie wiem, nie pytałem się, ale tak wynika z powyższego cytatu.

pesa120n

Post autor: pesa120n »

W Toruniu rodziny muszą płacić za bilet roczny równowartością jednego biletu sieciowego ( 40 zł ) natomiast kierowcy nie, choć to tylko do końca roku, gdyż od 2011 też będą musieli uiszczać opłatę.

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

MZK Bielsko-Biała
MZK Bielsko-Biała pisze:§ 4.
1. Do korzystania z bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach są uprawnieni:
g) pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego zatrudnieni w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy, małżonkowie pracowników i ich dzieci do lat 18, a dzieci uczące się i niepracujące do 25 lat, emeryci i renciści oraz osoby korzystające ze świadczeń rehabilitacyjnych, którzy bezpośrednio przed przejściem na emeryturę, rentę lub do korzystania ze świadczeń rehabilitacyjnych byli zatrudnieni w zakładzie oraz współmałżonkowie emerytów, rencistów i osób korzystających ze świadczeń rehabilitacyjnych - na podstawie biletu wydanego przez MZK

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

W MZK w Jeleniej Górze uprawnionymi do korzystania z przejazdów bezpłatnych na liniach: normalnych i nocnych, są pracownicy MZK w Jeleniej Górze na podstawie ważnego biletu wolnej jazdy - uprawniającego do bezpłatnych przejazdów w miejscowości zamieszkania, a jeżeli uprawniony pracuje poza miejscem zamieszkania, w miejscowości zamieszkania i miejscowości pracy - wydanego przez MZK w Jeleniej Górze. Natomiast rodziny pracowników już tych przywilejów nie mają.

A mój bilet wolnej jazdy wygląda tak :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d3f ... cbffd.html

Co najlepsze przy jego wyrabianiu pobierana jest opłata w wysokości 5 zł ;)

ppln

Post autor: ppln »

On ma jakiś hologram czy każdy sobie może we własnym zakresie taki zrobić?

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

W naszym MPK pracownicy i ich najbliższe rodziny (małżonkowie, dzieci) są uprawnieni do darmowego przejazdu wszystkimi liniami.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:On ma jakiś hologram czy każdy sobie może we własnym zakresie taki zrobić?
To pewnie plastikowa karta, czyli nie byłoby tak łatwo

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

ppln pisze:On ma jakiś hologram czy każdy sobie może we własnym zakresie taki zrobić?
Szczerze mówiąc nie sprawdzałem. Ale jak wyrabiasz ten bilet to dajesz zdjęcie i po godzinie odbierasz gotowca. Nie widziałem jak ten bilet jest robiony. Ten bilet jest tylko dla pracowników MZK :D

ppln

Post autor: ppln »

pmaster pisze:To pewnie plastikowa karta, czyli nie byłoby tak łatwo
Nie mów mi, że wydrukowanie na plastiku swojego projektu karty jest w jakiś sposób problematyczne. Na pewno na kilka punktów poligraficznych, któryś ma drukarkę do kart. Pewnie cena nie przekroczyłaby 10 zł ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie spokojnie można zamówić sobie kartę ze swoim indywidualnym projektem graficznym. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie o to chodzi. Ale podsunąłeś mi świetny pomysł — zamówić sobie WKM z napisami typu ,,Bilet wolnej jazdy dla pracowników" :retard:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek pracy”