Tramwaje historyczne w Polsce

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

(Zapytałbym się na lokalnym forum, ale niestety skleroza nie boli i hasło mi wcięło, a na szukanie go nie mam na razie czasu)
Czy wrocławskie Beroliny miewały oszklone boczne okna (np. w końcowym czasie eksploatacji czy w służbie technicznej)?

piotram

Post autor: piotram »

PAFAWAG pisze: Czy wrocławskie Beroliny miewały oszklone boczne okna (np. w końcowym czasie eksploatacji czy w służbie technicznej)?
Beroliny zawsze miały szyby w oknach. Nie wiem, kto taki mądry wymyślił te otwarte okna, do tego z "łukowym" zwieńczeniem (oryginalnie były proste). Pewnie chcieli zrobić "tak jakoś po staremu", a że pewnie nie było nikogo, kto byłby w stanie odtworzyć oryginalny wygląd, to tak wyszło...

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Magdalena Kozioł pisze:RUSZYŁ WRESZCIE REMONT JASIA I MAŁGOSI (ZDJęCIA)

W zajezdni na Dąbiu zaczęła się już naprawa zniszczonego w 2009 r. tramwaju Jaś i Małgosia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Towarzystwo Miłośników Wrocławia otrzymało wreszcie pieniądze na remont. Walka o nie trwała niemal dwa lata. W lipcu 2009 r. Jaś i Małgosia wpadł przy pl. Grunwaldzkim na stojący przed nim tramwaj. Rannych zostało 9 osób. ZDiUM uznał, że wina była po stronie firmy remontującej tory, bo to za jej sprawą na szynach znalazła się smoła. Sprawa trafiła do sądu i komornika.
¬ródło:
:strzałka: http://wroclawskiautobus.pl/ruszyl-wres ... 034c000000

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Najważniejsze, że Jaś i Małgosia są remontowane. Mam nadzieję, że za jakiś czas zobaczymy ten skład w ruchu ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”