Dolnośląskie Linie Autobusowe

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

To się nie zrozumieliśmy. Ja interpretowałem SIWZ z przetargu na obsługę komunikacji w Rybniku... Mea Culpa.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

mars84 pisze:To się nie zrozumieliśmy. Ja interpretowałem SIWZ z przetargu na obsługę komunikacji w Rybniku... Mea Culpa.
Tam z resztą też był zapis, że do 12m także musiałeś coś źle przeczytać ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KB pisze:Tam z resztą też był zapis, że do 12m także musiałeś coś źle przeczytać ;)
Ja tam nie czytałem szczegółów przetargu ZTZ ale jeśli pisało rzeczywiście "do 12m" to nie jest to wcale tak precyzyjne jak "do 12000mm".
Swoją drogą dziwne to jest moim zdaniem jeśli organizator określa maksymalną długość autobusu. Ich raczej powinna interesować wyłącznie ta minimalna wartość. Co komu szkodzi by przewoźnik kupił sobie przeguby (oczywiście pod warunkiem, że nie ma technicznych przeszkód na trasie dla wprowadzania takich pojazdów) :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Może dlatego, że przegub więcej pali?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pmaster pisze:Może dlatego, że przegub więcej pali?
A co to ma do tego? Przecież to sprawa przewoźnika czy się wyrobi w kosztach. A organizatora interesuje wyłącznie najniższa stawka zaproponowana w postępowaniu przetargowym. Więc jeżeliby taka firma zaproponowała najlepszą stawkę zgłaszając do obsługi autobusy przegubowe, to co komu szkodzi by takie jeździły jeżeli inni zgłaszający zwykłe dwunastki byliby drożsi?
To oczywiście czysto hipotetyczna i mało realna sytuacja ale jakby na to nie patrzeć zapis jest głupi i w sumie na szkodę pasażera.
Jest przetargowe minimum który każdy spełnić musi ale nie rozumiem czemu wzbraniać przewoźnikowi wprowadzić coś ponad wymagany standard.

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

Wpłynęły zapytania od wykonawców: http://dla.com.pl/news.php?id=71

galant7

Post autor: galant7 »

alojz pisze:Wpłynęły zapytania od wykonawców: http://dla.com.pl/news.php?id=71

Kod: Zaznacz cały

Not Found
The requested URL /upload/doc/Wyjasnienia treści zaproszenia-.pdf was not found on this server.
Not Found
The requested URL /upload/doc/Wyjasnienia treści zaproszenia_2-.pdf was not found on this server.
Wróżką nie jestem ale wnioskuję, że jednym z pytających jest SOR, w kwestii podniesionej przez Amalio ;)

Edit - coś poprawili w linkach

Kod: Zaznacz cały

Pytanie 1: „Czy Zamawiający dopuści autobus o długości 12.180 mm?”
Odpowiedz: Zamawiający informuje, iż dopuści autobus o długości 12.180 mm.
Wypisz, wymaluj SOR NB 12 City się zakwalifikował;)

Kod: Zaznacz cały

Pytanie 2: „Czy Zamawiający uzna za spełnienie warunku posiadanego doświadczenia przez
Dostawcę jeżeli oferent przedstawi podpisaną Umowę na dostawę autobusów miejskich
niskopodłogowych oferowanego modelu i wersji w ilości 53 szt?”
Odpowiedz: Zamawiający informuje, iż dopuści do udziału w postępowaniu Wykonawcę, który przedstawi podpisaną umowę na dostawę autobusów miejskich niskopodłogowych oferowanego modelu i wersji w ilości 53 szt.
Witamy w grze Autosana Sancity 12LF;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Malina :) Liczę na M12LF :)

lukmek

Post autor: lukmek »

Skoro został dopuszczony SOR, to Solbus również może brać udział w postępowaniu :)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

lukmek pisze:Skoro został dopuszczony SOR, to Solbus również może brać udział w postępowaniu :)
Coraz ciekawiej się robi, byle do 16 maja :)

galant7

Post autor: galant7 »

lukmek pisze:Skoro został dopuszczony SOR, to Solbus również może brać udział w postępowaniu :)
Szczerze wątpię, żeby wybrali Solbusa...
Wątpię też w zwycięstwo Autosana... To nie zamówienia publiczne, gdzie liczy się wyłącznie cena.
Firma z kapitałem prywatnym w ogóle nie jest zobligowana do przeprowadzania postępowań przetargowych. Mogą złożyć zamówienie na dowolną, wybraną przez siebie markę. W tym przypadku (jak w poprzednich, życzeniem Zamawiającego jest, by producent dostarczył autobus spełniający wszystkie wymogi określone w siwz konkretnego przetargu (tu akurat Rybnik). Pewnikiem nie chcą się "bawić" w "uzbrajanie" autobusów - wolą to zlecić producentowi...
Biorąc pod uwagę ostatnie i przedostatnie zakupy... skłaniałbym się ku marce na "S" i bynajmniej nie byłby to Solbus :-P

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Toteż właśnie na początku o tym pisałem. Tam nie ma żadnych punktów, więc bez względu na to czy autobus będzie spełniał poszczególne wymagania, to DL to prywatna firma wybierze co im pasuje, parametry czy nawet cena nie muszą mieć jakiegokolwiek znaczenia. Toteż nawet pytanie SORa to wręcz jedynie grzeczność/formalność, wcale nie musieli tego robić, a i tak stawiam, że ta firma wygra.

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Amalio pisze: Toteż nawet pytanie SORa to wręcz jedynie grzeczność/formalność, wcale nie musieli tego robić, a i tak stawiam, że ta firma wygra.
Ja osobiście nie życzę rybniczanom przesiadki z Mercedesów na SORa, ale jak kolega zauważył .. to wszystko jest możliwe

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »


Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

SOR? Bo jakoś mi ten link nie działa.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Zamawiający informuje, że na podstawie kryteriów opisanych w zaproszeniu do składania ofert i
negocjacji dokonał wyboru następujących ofert do etapu negocjacji:
Oferta nr 2
SOR Poland Sp. z o.o.
ul. Polna 40
00-635 Warszawa
Oferta nr 3
EvoBus Polska Sp. z o.o.
Al. Katowicka 46
05-830 Wolica
Zamawiający pisemnie powiadomi Wykonawców których oferty zostały wybrane o terminie i
miejscu negocjacji.
Zamawiający informuje, że w postępowaniu złożono następujące oferty:
– Oferta nr 1
AUTOSAN S.A.
ul. Lipińskiego 109
38-500 Sanok
– Oferta nr 2
SOR Poland Sp. z o.o.
ul. Polna 40
00-635 Warszawa
– Oferta nr 3
EvoBus Polska Sp. z o.o.
Al. Katowicka 46
05-830 Wolica

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

Sprostowanie:
DLA pisze:Zamawiający informuje, że na podstawie kryteriów opisanych w zaproszeniu do składania ofert i negocjacji dokonał wyboru następujących ofert do etapu negocjacji:

Oferta nr 1
AUTOSAN S.A.
ul. Lipińskiego 109
38-500 Sanok

Oferta nr 2
SOR Poland Sp. z o.o.
ul. Polna 40
00-635 Warszawa

Oferta nr 3
EvoBus Polska Sp. z o.o.
Al. Katowicka 46
05-830 Wolica

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

mrozard pisze: Cytat:
Zamawiający informuje, że na podstawie kryteriów opisanych w zaproszeniu do składania ofert i
negocjacji dokonał wyboru następujących ofert do etapu negocjacji:
Oferta nr 2
SOR Poland Sp. z o.o.
ul. Polna 40
00-635 Warszawa
Oferta nr 3
EvoBus Polska Sp. z o.o.
Al. Katowicka 46
05-830 Wolica
Zamawiający pisemnie powiadomi Wykonawców których oferty zostały wybrane o terminie i
miejscu negocjacji.
Zamawiający informuje, że w postępowaniu złożono następujące oferty:
– Oferta nr 1
AUTOSAN S.A.
ul. Lipińskiego 109
38-500 Sanok
– Oferta nr 2
SOR Poland Sp. z o.o.
ul. Polna 40
00-635 Warszawa
– Oferta nr 3
EvoBus Polska Sp. z o.o.
Al. Katowicka 46
05-830 Wolica
Jeżeli zaważy cena to tylko można rybniczanom "pogratulować" nowych SoRów - i mam nadzieję, że mówimy o SORach BN12 :diabeł:

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

O NB12 :P Ma być niskopodłogowe ZTCW.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Janusz_K pisze:Jeżeli zaważy cena to tylko można rybniczanom "pogratulować" nowych SoRów - i mam nadzieję, że mówimy o SORach BN12 :diabeł:
Napisali, że jeżeli już to NB lub Conecto LF ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje”