Nowy elektryczny tabor kolejowy

Wieści z dolnośląskich szlaków kolejowych
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Nowy elektryczny tabor kolejowy

Post autor: Przemek »

PKP pisze:21 - 27 październik 2007r. - Pociąg papieski we Wrocławiu

Informujemy, że w dniach 21 - 27 pazdziernika b.r. Pociąg papieski przybędzie do Wrocławia.

W dniu 21 pazdziernika pociąg będzie gościł na swoim pokładzie uczestników obchodów XXVII Rocznicy Protestu Głodowego Kolejarzy, których zawiezie do hali wrocławskiej lokomotywowni. W godzinach popołudniowych (od 13.50 - do 16.00) zostanie zaprezentowany Wrocławianom na jednym z peronów Dworca Głównego.

Od poniedziałku do soboty (22 - 27 pazdziernika) pociąg będzie kursował na zamówienie parafii i szkół. Jedynie w dniu 27 pazdziernika uruchomiony zostanie jako pociąg ogólnodostępny w relacji Wrocław Gł. - ¯migród - Wrocław Gł. (Bilety do nabycia w kasie nr 5) wyjazd godz. 17.00.
¬ródło:
http://www.pociag-papieski.pl/aktualnosci.php


Nie wiem, jak wy, ale ja się wybieram na przejażdżkę tym "kaczokiblem" ;)
Dzisiaj widziałem go już na Dworcu PKP we Wrocławiu jak startował jako pociąg "SPECJALNY" do Kłodzka.

Ponieważ jest to cytat ze strony PKP, zatem zasadą jest iż używamy funcji "cytuj". Post Edytowany, mod J-31 ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Czyli teraz przyjechał do Wrocławia przynosić straty? SOKiści, którzy pilnowali "papieskiego" na rejsowych kursach mówili, że najlepiej jak w ogóle nie było pasażerów, bo można było puszczać filmy na DVD :D

Lopez

Post autor: Lopez »

Z takim marketingiem jaki ma PKP (jeśli można powiedzieć, że ma...) to nic dziwnego. W tym kraju żyje około 1,5 mln moherów (z całym szacunkiem), których życiowym marzeniem powinna być przejażdżka pociągiem papieskim. Byłaby, gdyby ktoś się o to odpowiednio postarał ;)
Ostatnio zmieniony 2007-10-25, 20:03 przez Lopez, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Lopez pisze:Z takim marketingiem jaki ma PKP (jeśli można powiedzieć, że ma...) to nic dziwnego.
Moim zdaniem to był po prostu niewypał. Nawet najlepszy marketing by tego nie tego nie sprzedał.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Lopez pisze:W tym kraju żyje około 1,5 mln mocherów (z całym szacunkiem), których życiowym marzeniem powinna być przejażdżka pociągiem papieskim.
Ale ja nie jestem moherem ! Ja chcę się tą jednostką przejechać właściwie tylko dlatego, że jest to 14WE - EZeT którego nigdy nie było wcześniej w moim mieście :P I chyba raczej szybko nie przybędzie znów. ;)
Ostatnio zmieniony 2007-10-25, 19:59 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Lopez pisze:Z takim marketingiem jaki ma PKP (jeśli można powiedzieć, że ma...) to nic dziwnego.
Moim zdaniem to był po prostu niewypał. Nawet najlepszy marketing by tego nie tego nie sprzedał.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Nie bardzo rozumiem, czy ten ex papieski EN61 to teraz będzie się "błąkać" po całej Polsce, czy jak ? Czy może stanie się teraz jeżdżącym muzeum JPII ? :roll:
Ostatnio zmieniony 2007-10-26, 13:13 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

kombino

Post autor: kombino »

Przemalować,usunąć zbędne bajery,sprzedać do SKM Warszawa :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

kombino pisze:Przemalować,usunąć zbędne bajery,sprzedać do SKM Warszawa :lol:
Słuszna koncepcja. Nam w sumie brakuje 14WE :razz:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl ... a-material
Oto nowe dolnośląskie pociągi (ZDJęCIA)
Klimatyzowane przedziały, podjazdy dla osób niepełnosprawnych, system informacji pasażerskiej, monitoring, stojaki rowerowe, internet Wi-Fi, wyciszone wnętrza. Takimi udogodnieniami będą mogli cieszyć się pasażerowie Kolei Dolnośląskich. Wszystko dzięki nowoczesnym pociągom, które kupiła właśnie spółka. Pojadą z Wrocławia do Oleśnicy, ¯migrodu i Legnicy.
Obrazek
Umowę w tej sprawie podpisano dziś we Wrocławiu. Zakup kosztował blisko 100 mln złotych. 82 procent tej kwoty będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Pozostałe 18 proc. sfinansują Koleje Dolnośląskie.

Umowa dotyczy dostawy 5 pojazdów, z których dwa pierwsze będą oddane do dyspozycji Dolnoślązaków już za 18 miesięcy. Pozostałe pociągi zostaną dostarczone do końca 2013 roku.
- Ale myślę, że uda mi się je przekazać Kolejom Dolnośląskim pod koniec przyszłego roku-zapowiada Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag S.A.

Nowe pociągi będą miały 212 miejsc siedzących. Maksymalna prędkość, z jaką pojadą, to 160 km/h.
Ten nowoczesny tabor pojedzie w relacjach: Wrocław Główny- Oleśnica, Wrocław Główny- ¯migród, Wrocław Główny- Legnica.
Mi się podoba.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Robią wrażenie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wizualka NEWAG-u jest bardzo podobna do tej dotyczącej nowych ezt-ów dla SKM Warszawa. Oni tylko kolorystykę zmienili, pod kątem Kolei Dolnośląskich ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

"Studiując" tę jednostkę na papierze wyszło mi, że przede wszystkim mało fartowna jest perspektywa, w której autor ujął ten pociąg, w innych widokach wygląda bardzo elegancko.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

Jak nieraz wrzucą to na trasę Wrocław<->Trzebnica to będę ucieszony :D A malowanie nawet ujdzie.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Rudy pisze:Jak nieraz wrzucą to na trasę Wrocław<->Trzebnica
Jak stonkę podczepia, albo będziesz pchać :P Toć tam druta niema.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Rudy pisze:Jak nieraz wrzucą to na trasę Wrocław<->Trzebnica to będę ucieszony :D
To nie jest szynobus, a EZT. A Urząd Marszałkowski na szczęście nie myśli o elektryfikacji tej linii.
J-31 pisze:Wizualka NEWAG-u jest bardzo podobna do tej dotyczącej nowych ezt-ów dla SKM Warszawa. Oni tylko kolorystykę zmienili, pod kątem Kolei Dolnośląskich ;)
Bo to i SKM Warszawa i KD dostaną ten sam model ;) 35WE.

I jeszcze taka informacja dla misz-maszowców z działu Rysunki ;) Jedna sztuka dla KD będzie kosztować w przeliczeniu 19 999 800 złotych brutto.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Kędzior pisze:SKM Warszawa
Warszawskie mają być sześcioczłonowe.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

irisbus pisze: "Nowy" dolnośląski klop już w ruchu w pełniej krasie, fajnie wygląda
Nie pilnują chyba, gdzie to jeździ - wczoraj widziałem takiego klopa na odcinku Poznań Garbary - Poznań Główny, dziś widziałem dwuskład SPOT-ów w takim malowaniu w tym samym miejscu. Później pojechał do Wrocławia.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

TLG pisze:Warszawskie mają być sześcioczłonowe.
Te dla KD chyba też?
KKS pisze:Nie pilnują chyba, gdzie to jeździ - wczoraj widziałem takiego klopa na odcinku Poznań Garbary - Poznań Główny, dziś widziałem dwuskład SPOT-ów w takim malowaniu w tym samym miejscu. Później pojechał do Wrocławia.
Normalne obiegi dolnośląskich jednostek. Zresztą taka wymiana międzywojewódzkich zespołów trakcyjnych jest bardzo powszechna.

Ileż ja już razy widziałem kible malowane na modłę wielkopolską, albo jednostki katowickie (stare malowanie PR, błękitno-żółte i czerwono-zółte) na połączeniach Wrocław - Oleśnica/Ol. Rataje - Kluczbork/Ostrów Wlkp. ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Newag 31WE - Koleje Dolnośląskie

Post autor: Przemek »

Co prawda, pierwsza taka jednostka pojawi się dopiero za rok, ale myślę że za wczasu można założyć odpowiedni temat.

31WE w porównaniu do podobnych jednostek, jakie już jeżdżą w Warszawie, będą krótsze, bo czteroczłonowe. Także wyglądem mają być podobne do tych jednostek. Na pokładzie będzie sieć WiFi, monitoring.
Obrazek Obrazek

Więcej: http://transportnews.tk/komunikacja-mie ... newag-31we

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje na Dolnym Śląsku”