Solaris Urbino 18 MetroStyle

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Wychodzi 50% pasażerów więcej drogi Ploc-u :rotfl:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Możliwe, doszedłem do wniosku, że liczenie takich rzeczy to nie jest odpowiednie zajęcie dla mnie.

nevander13

Post autor: nevander13 »

Salzburg: kolejnych 26 Trollino MetroStyle
http://www.solarisbus.pl/busmania,aktua ... 0,787.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No proszę, wszyscy tak krytykują Solarisy za złą jakość wykonania. A tymczasem w Salzburgu chwalą sobie jakość i niezawodność Trollino. :cool:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

No bo w Polsce wybiera się autobusy w przetargach, gdzie głównym kryterium wyboru jest cena.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:No proszę, wszyscy tak krytykują Solarisy za złą jakość wykonania. A tymczasem w Salzburgu chwalą sobie jakość i niezawodność Trollino.
Taa, a co mieli napisać w prospekcie Solarisa? Cieszymy się, że mimo tego, że to taki szajs ktoś to kupił?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dobra, dobra, ale pomijając już piękne słowa, Salzburg jednak zamówił kolejne Solarisy. A to w sumie też o czymś świadczy :mruga:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: [Kraków] Przetargi

Post autor: Marcin_558 »


Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: [Kraków] Przetargi

Post autor: Amalio »

LOL Taki MetroStyle, że tyłek ma standardowy. A tak w ogóle, to wygląda w tym malowaniu fatalnie. Z resztą już am schemat jest fatalny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Kraków] Przetargi

Post autor: J-31 »

Ja myślałem, że chociaż te "metrostyle" będą jakieś wyjątkowe np. pod względem napędu. Ciekawi mnie jeszcze czy te pierwsze drzwi połówkowe są tylko dla kierowcy, czy również dla pasażerów ? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: [Kraków] Przetargi

Post autor: pmaster »

Ach, odpuśćmy już to malowanie, przecież to tylko farba. Ja bym raczej zwrócił uwagę na pojazd sam w sobie — i przyznam, że ogólna koncepcja „metroprzodu” mi się podoba (choć umiejscowienie przedniej osi kojarzy mi się z autobusami przedniosilnikowymi, ale to chyba na jedno wychodzi), jakby kierowcę wcisnąć trochę w przód, to byłoby trochę więcej miejsca dla pasażerów, bo teraz to jedno przeszkadza trochę drugiemu. Do tego jeszcze zrobiłbym 2x szersze drugie drzwi — coś jak SU dla Berlina niegdyś, tylko żeby miało to 2 płaty, a nie jeden.
A klasyczny tył pasuje moim (skromnym) zdaniem do przodu, tj. nie nie pasuje aż tak żeby to przeszkadzało

ppln

Re: [Kraków] Przetargi

Post autor: ppln »

oraz minimum informacji pasażerskiej wraz z poprawą zapowiedzi głosowych
Mogliby jeszcze wynegocjować żeby R&G i Novamedia wgrały normalne choinki zamiast tego antyfunkcjonalnego paskudztwa, które jest teraz.
i przystosowanie autobusów pod montaż GPS-a (Mobilisowe autobusy jeszcze w tym roku mają się wyświetlać na tablicach przystankowych).
Wsadzą im te IBISplusy z tramwajów czy jakoś połączą to z polskim systemem? (któregokolwiek by nie zamówili, chyba każdy ma już opcję współpracy z centralą)
Ostatnio zmieniony 2014-07-08, 21:17 przez ppln, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Urbino 18 MetroStyle

Post autor: Marcin N »

Do tego śmieszne nadkola przypominające te z Jelcza...

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Urbino 18 MetroStyle

Post autor: NEO »

Marcin N pisze:Do tego śmieszne nadkola przypominające te z Jelcza...
W nadkolach są szczotki montowane na zamówienie klienta. MetroStyle w krakowskim malowaniu wygląda według mnie paskudnie.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Urbino 18 MetroStyle

Post autor: Marcin N »

I ciekawe czemu nie ma tego nowego schematu którego określiła jakaś tam księga wizualnej identyfikacji pojazdów czy coś w ten deseń. Ehh takie duże miasto a nie potrafią jednego schematu ustalić...

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Urbino 18 MetroStyle

Post autor: Przemek »

Przecież są tam ustalone szczegóły dotyczące schematu barw. Nie sugeruj się brakiem wizualizacji konkretnego pojazdu.
A tak nawiasem mówiąc - zdecydujcie się w którym temacie chcecie pisać o Urbino 18 Metrostyle, bo to już chyba drugi wątek w którym o nim wspominacie. Z tego miejsca apeluję też do pozostałych moderatorów o pilniejsze podejście do kwestii utrzymania porządku na forum.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Re: Urbino 18 MetroStyle

Post autor: OPi »

Ten krakowski Solaris przypomina mi kolejkę turystyczną, jakie jeżdżą nad morzem... :roll: Okropieństwo. Lepiej zamiast eksperymentować poczekać do tej IV generacji.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Urbino 18 MetroStyle

Post autor: NEO »

Marcin N pisze:I ciekawe czemu nie ma tego nowego schematu którego określiła jakaś tam księga wizualnej identyfikacji pojazdów czy coś w ten deseń. Ehh takie duże miasto a nie potrafią jednego schematu ustalić...
Zapewne dlatego, ze to było domówienie do przetargu gdzie były zamówione wozy ze starym schematem i dlatego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”