MPK/KASP Kielce

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Jako iż dzielimy z Kielcami wspólne media jakimi jest gazeta Echo Dnia z kronikarskiego obowiązku zamieszczam zdjęcie kieleckiego MAZaka z w.w. gazety
O! Na to czekałem :) . Jest dobrze, przynajmniej ma cywilizowane plastiki we wnętrzu (takie jak te z Transexpo) a nie taką chałę jak kieleckie 203-ki i mają dla odmiany te standardowe siedzenia Maza, a nie Stery jak ich 12-metrowi starsi bracia :) .

Ciekawi mnie ich kabina. ZTM wymaga kabiny całkowicie zabudowanej, odgradzającej kierowcę od przedziału pasażerskiego a taka kabina jak w 203-kach (a'la Ik280.26) może się nie zmieścić. Z drugiej jednak strony ZTM nie do końca tego pilnuje (w Manach oraz SU15 kazali dorabiać kabiny, zaś w Conecto nie).

Arbeiterus

Post autor: Arbeiterus »

Jak patrze na te drzwi ala MIG to śmiać mi się chce...

Tigin

Post autor: Tigin »

Arbeiterus pisze:Jak patrze na te drzwi ala MIG to śmiać mi się chce...
Patrze i patrze na te drzwi, ale ani jelczowych ani samolotowych drzwi mi one nie przypominają. Ale co ja tam się znam na "dziadostwie" MAZa.

Arbeiterus

Post autor: Arbeiterus »

Tigin pisze:
Arbeiterus pisze:Jak patrze na te drzwi ala MIG to śmiać mi się chce...
Patrze i patrze na te drzwi, ale ani jelczowych ani samolotowych drzwi mi one nie przypominają. Ale co ja tam się znam na "dziadostwie" MAZa.
W ogóle nie podobne nie....
Ostatnio zmieniony 2013-01-29, 12:15 przez Arbeiterus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

W ogóle, to zupełnie inne drzwi i popraw linkowanie bo to wyżej zaprezentowane można podpiąć pod kradzież zdjęcia - a na zdjęciu nie ma żadnego Miga.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Wczoraj około godziny 22 na bazie kieleckiego MPK pojawiło się 6 szt. SU 18.
W marcu mają przyjechać 2 szt. SU12 i w maju 1 szt. MB Conecto.

Odnośnie MAZów 206. Zostały one zakupione z myślą o linii 0, którą ZTM uruchomi 1 marca br. Kursować będzie wokół strefy płatnego parkowania. Prawdziwym rarytasem w tej linii jest to, że będzie zaczynała i kończyła na Rynku :)
Więcej tutaj: Gazeta Kielce

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

http://kielce.gazeta.pl/kielce/51,47262 ... 5.html?i=3
"Kabina" świetna po prostu. MPK zapewne będzie musiało zrobić jakieś samoróbki. No i ciekawe po kiego grzyba ten klamot na kasę fiskalną potrzebny.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

BarteG pisze:No i ciekawe po kiego grzyba ten klamot na kasę fiskalną potrzebny.
Może wykorzystają je też na liniach komercyjnych? Sam z siebie MAZ na pewno tego nie zamontował ;)

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Na komercyjnych są takie małe biletierki:
Obrazek

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Ej, czego checie - nie takie złe te MA3-y. Spodziewałem się czegoś gorszego po tym wynalazku ;) Kabinka może rzeczywiście nie powala, ale spoko autobus w sumie ;) Na pewno lepszy od M081MB.

Wracając do artykułu który podlinkował BarteG, nadal nie mogę pojąć dlaczego w polskich miastach, i to wcale nie małych jak Radom czy Kielce nadal święci się autobusy. Albo to jest nasza polska mentalność że ksiądz musi wszystko poświęcić począwszy od mieszkania po autobus, albo oznaka zacofania na tle innych krajów.

Może jeszcze zacznijmy robić pielgrzymki na zajezdnie z hasłem ''Bądźże pozdrowiony Jelczu, Autosanie - z tobą nic nam się nie stanie'' :P

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Swoją drogą: ciekawe, ile wziął biskup za udział w tej imprezie. I kto za to płacił

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

K4016td pisze:Albo to jest nasza polska mentalność że ksiądz musi wszystko poświęcić począwszy od mieszkania po autobus, albo oznaka zacofania na tle innych krajów.
Nazywaj to sobie jak chcesz :P
K4016td pisze:Może jeszcze zacznijmy robić pielgrzymki na zajezdnie
Każdy autobus powinien raz w roku pojechać do Częstochowy

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ufff, dobrze, że nie każdy miłośnik musi raz do roku iść z pielgrzymką. :D

No, ale wróćmy do tematu... MAZ poświęcony, to pewnie będzie jeździć długo i szczęśliwie :mruga:

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Co do pokropku- mnie się już nawet pisać o tym nie chciało. Jeszcze z 10 pokoleń musi wymrzeć żeby się coś w tej materii zmieniło. A już najbardziej mnie rozśmieszają ci wielcy "Kielczanie" z Bęczkowa, którzy za każdym razem gdy zwróci się uwagę, że nie wszystkim podoba się marnowanie pieniędzy na ich obrządki religijne od razu zmieszają człowieka z błotem i zawsze, ale to zawsze muszą przy tym wtrącić, że komuny już nie ma :wall: . Chyba nie do końca zrozumieli czym jest demokracja.

Wracając do autobusów- SU18 już jeżdżą, głównie opanowały 46 i tutaj właśnie miał miejsce dziś fajny (dla mnie) incydent- po 13 któraś z nówek nawaliła i na podmianę wysłano... odstawionego Ik280.70 #209, który rył przodem w glebę a powietrza w sekcji A było tak mało, że na każdej najmniejszej nierówności ludzie chcieli pospadać z foteli :D . W sekcji B, dla odmiany- powietrza było aż za dużo- ostatnie drzwi były z metr nad ziemią :retard: . Na deser warto wspomnieć o nieczynnych drugich drzwiach (w sekcji A) zablokowanych kijem od szczotki, oraz wodzie lejącej się ciurkiem z dziury w podsufitce. Tak poza tym to Ik280.70E #218 rozbierają na złom na zajezdni natomiast małych Mazów nie udało mi się namierzyć.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

BarteG pisze:małych Mazów nie udało mi się namierzyć.
Maluchy póki co śmigają na 201, więc jak chcesz to możesz na nie zapolować :)

Skoro jesteśmy w temacie MAZów to warto pokazać co się dzieje z ex. kieleckim MAZem #907.
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

On podobno stoi tak od kilku tygodni :]

Patol

Post autor: Patol »

BarteG pisze:Na komercyjnych są takie małe biletierki:
Od 1 stycznia już nie są używane. Teraz wykorzystują najbardziej znane na rynku Emar 105. Powód zmiany: wprowadzenie karty elektr. na miesięczne.

Loginer
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-02, 22:59
Lokalizacja: ...

Post autor: Loginer »

Obrazek
BarteG pisze:Co do pokropku- mnie się już nawet pisać o tym nie chciało. Jeszcze z 10 pokoleń musi wymrzeć żeby się coś w tej materii zmieniło. A już najbardziej mnie rozśmieszają ci wielcy "Kielczanie" z Bęczkowa, którzy za każdym razem gdy zwróci się uwagę, że nie wszystkim podoba się marnowanie pieniędzy na ich obrządki religijne od razu zmieszają człowieka z błotem i zawsze, ale to zawsze muszą przy tym wtrącić, że komuny już nie ma :wall: . Chyba nie do końca zrozumieli czym jest demokracja.

Wracając do autobusów- SU18 już jeżdżą, głównie opanowały 46 i tutaj właśnie miał miejsce dziś fajny (dla mnie) incydent- po 13 któraś z nówek nawaliła i na podmianę wysłano... odstawionego Ik280.70 #209, który rył przodem w glebę a powietrza w sekcji A było tak mało, że na każdej najmniejszej nierówności ludzie chcieli pospadać z foteli :D . W sekcji B, dla odmiany- powietrza było aż za dużo- ostatnie drzwi były z metr nad ziemią :retard: . Na deser warto wspomnieć o nieczynnych drugich drzwiach (w sekcji A) zablokowanych kijem od szczotki, oraz wodzie lejącej się ciurkiem z dziury w podsufitce. Tak poza tym to Ik280.70E #218 rozbierają na złom na zajezdni natomiast małych Mazów nie udało mi się namierzyć.
Czy aby na pewno #209 jest odstawiony? Ilekroć jestem na mieście, to często widzę jakieś Ikarusy z ''95 roku. Np. dzisiaj widziałem #211 na... 21! :O Co jak co, ale na 21, to już dawno nie widziałem żadnego przeguba. #212 widziałem parę dni temu. Natomiast dawno nie widziałem #208. Wiadomo, co z nim?

[ Dodano: 2013-02-12, 16:23 ]
Wczoraj lub dzisiaj na złomowisko został wywieziony Ikarus o numerze taborowym #218.

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

O dziwo 209 został wskrzeszony. Widziałem go na mieście.

Loginer
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-02, 22:59
Lokalizacja: ...

Post autor: Loginer »

BarteG pisze:O dziwo 209 został wskrzeszony. Widziałem go na mieście.
Tak, tak, #209, #211 i #212 można jeszcze spotkać. ;) Nie wiem tylko, co się dzieje z #208.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”