113 CLL

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

A z czego teraz :?:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Miałem dziś okazję najezdzić się Scania 113 z PKS'u Kraków obsługującą darmową linie do Carrefoura .. Autobus nieco różnił się od 113-stek spotykanych w MPK Kraków - siedzenia były jeszcze wygodniejsze ( bardzo przyjemne dla pleców :P ) nie posiadał uchylnych , otwieranych okien ( tzw akwarium) lecz klimatyzacje , która i tak nie byla używana mimo iż w autobusie było strasznie gorąco i duszno - zapewne nie jest przewidziane jej wlączanie ew jest zepsuta. Pulpit także troche się różnił - kierowca otwierał drzwi jakimś drążkiem , w sumie bardzo dziwnie to wyglądało . Scania sprawiała ogólnie wrażenie zadbanego autobusu jednak dawała się we znaki - podczas jazdy po nie równej jezdni tzw wertepach autobus strasznie trzeszczał...

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

To tak jak Cn94UB,
tez jechałem tymi scaniami, jak jeszcze obsługiwały linie z Geanta, i zauażyłem też że siedzeń w przedniej części pojazdu ma troszkę więcej niz mają krakowskie CLL. Podsufitka jest z materiału, obicia boczne też co ładniej wygląda od plastikowego obicia jakie występuje w MPKowskich 113.
A tak w ogóle to ten temat powinien się nazywać Scania CN113CLL

voy

Post autor: voy »

Niekoniecznie. W Słupsku jeżdżą Scanie N113CLL. Są to pojazdy używane, kupione za 200% wartości (!) z Danii za 300 tysięcy (!) złotych za sztukę. Do Słupska kupiono 7 sztuk. Wygląd jest kiepski - przód wygląda fatalnie, jak od siekiery rąbany, z tyłu nie ma szyby, bok jest tragiczny a linia okien dużo gorsza niż w gniocie. Wnętrze jest całkiem dobre. Fotele są bardzo wygodne, poręczy nie brakuje. Pewnym problemem w autobusie jest stosowanie wykładziny która jest za bardzo poślizgowa. Gdy padał deszcz a klapa dachowa była otwarta to napadało trochę deszczu. Wykładzina ta jest umiejscowiona pod siedzeniami, gdy wysiadałem z siedzenia to czułem, że jest to śliskie. Silnik pracuje w miarę cicho. Ogólnie mówiąc te Scanie nie są takie złe. Ale fakt, że zostały kupione za zawyżoną cenę trochę negatywnie nastraja do tych pojazdów.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Czyżby Słupsk popełnił aż taką gafę? Coś wierzyć mi się nie chce...

voy

Post autor: voy »

W Słupsku to jest w ogóle ciekawie. Tam są 2 fabryki - Scanii i Kapeny. Słupsk teraz jest skazany na produkty obu firm. I o ile ze Scanią nie jest jeszcze tak źle, to produkty Kapeny nie są zbyt dobre. Dobrze że mi przypomniałeś, dopisze to w temacie miasta i ich komunikacja.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No to podobnie jak Wroclaw, tez Volvo i Jelcz...

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Aha.. to Kraków niedługo zaleje fala Manów :)

voy

Post autor: voy »

Co ma MAN do Krakowa?
Widzę, że Kraków mocno unika wszystkiego do MAN. Silniki tej firmy są tylko w ośmiu M121. Raz przetarg wygrał MAN z dziesięcioma NG313. Na tym koniec.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

MAN ma do Krakowa tyle, że w Niepołomicach będzie najprawdopodobniej fabryka ciężarówek tej firmy. Jednak co to ma do zalewu autobusów to nie wiem ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ciężarówek powiadasz... widocznie byłem nie poimformowany dostatecznie i myślałem że będą Autobusy robić

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Aha.. to Kraków niedługo zaleje fala Manów :)
A co w takim razie zaleje Warszawę ? :mruga:

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Woda z Wisły :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dziwny pisze:Woda z Wisły :lol:
Pochodząca z Krakowa ? :lol:

Chyba dobrze, że w rejonie Warszawy nie ma producenta - np. Kapeny ? xD

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Jeszcze mogą zrobić, nic straconego :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Jeszcze mogą zrobić, nic straconego :)
eeee.... Może lepiej nie :strzałka: Zdecydowanie. Nie, dziękuję :D

voy

Post autor: voy »

Warszawie raczej nie grozi zalew produktów lokalnych nawet, jakby była fabryka w pobliżu. Warszawa ma niskie bezrobocie, jest całkiem bogata. Ale zresztą kto wie, jakby "kochane" władze zarządziły to czemu nie...
W Słupsku jest w 100% jasne kto wygrywa przetarg. Scania, Irisbus, Kapena. Zależnie od warunków przetargu wygrana jest przesądzona bo mają takie władze.....

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:W Słupsku jest w 100% jasne kto wygrywa przetarg. Scania, Irisbus, Kapena. Zależnie od warunków przetargu wygrana jest przesądzona bo mają takie władze.....
Ot po prostu lokalny patriotyzm.... :mruga: Ale, to może dobrze... :]

voy

Post autor: voy »

Olsztyńskie też nie są rewelacyjne - w Słupsku zwalili robotę, wstawili nie te drzwi co trzeba i to jeszcze nienajlepiej to pomontowali, i Scanie wędrują na zmiany z powrotem do Słupska...

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Za to PE191-195 zą genialnie wykonane, podczas jazdy nic się nie telepie, wszystko jest perfekcyjnie wykonane... Noże to zasługa podwozia z 113? :nuts:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”