PESA Future

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

PESA Future

Post autor: TLG »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PESA "?"

Post autor: J-31 »

A propo. Czy ja dobrze zrozumiałem - PESA zamierza produkować w przyszłości również wagony metra ? ;)

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: PESA "?"

Post autor: shakkie »

Bardzo ładna (oprócz pasków na drzwiach) machina dla berlińskiego s-bahnu na stronie 64. Powinni oferować podobne czoło jako opcję dla zwykłych EZT-ów

kubex
Posty: 143
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: PESA "?"

Post autor: kubex »

Lokomotives i Certyficates :lol:
Polnglish :retard:
A tak serio, dziwnie wygląda ten tramwaj :/ . Miejmy nadzieję że to nie do polski będzie jechać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PESA "?"

Post autor: J-31 »

Jeszcze nie wiadomo, ani jaki typ, ani czy umowa dojdzie do skutku, ale chyba jest szansa - PESA prawdopodobnie wyprodukuje 50 wagonów dla ... Kijowa, oraz otworzy na Ukrainie montownię. Prezes PESy p. Tomasz Zaboklicki podpisał w Bydgoszczy memorandum w tej sprawie z merem Kijowa p. Witalijem Kliczko. ;)

:strzałka: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,181 ... BoxBizLink

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PESA "?"

Post autor: J-31 »

Sorry, ale jestem już w takim amoku, że nie znalazłem lepszego tematu. A wszystko to z powodu ... bydgoskiej PESY. Ze śmiechu szczęka mnie już boli.

Nie jest tajemnicą, że PESA nałapała tyle kontraktów w polskich miastach, że nie tylko nie wyrabia się na czas z produkcją tramwajów... ale teraz przeżyje prawdziwe oblężenie w postaci dodatkowych pracowników.

"Krakowiaki" mają spore opóźnienie, a jednocześnie ze względu na dofinansowanie z budżetu UE MPK chce mieć te wagony jak najszybciej - więc MPK wysłało swoich pracowników do Bydgoszczy, by ci uczestniczyli w montażu wagonów dla Krakowa ;)

Trochę mnie to zdziwiło, ale nic nie pisałem, aż tu dzisiaj czytam Dziennik Łódzki...

:strzałka: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/80 ... l?cookie=1

Łódzkie MPK też wysyła swoich pracowników do montażu wagonów... oczywiście dla łódzkiego MPK. :D

Kto jeszcze tam pojedzie ? :lol:

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: PESA "?"

Post autor: Auper »

Ma to poniekąd swój sens, pracownicy zaznajomią się z konstrukcją i obsługą pojazdów...;) Mnie dziwi że pesa nie montuje tych wagonów właśnie na zakładach MPK

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PESA "?"

Post autor: J-31 »

Dużo chyba wyjaśnia artykuł, którego podlinkowałem. W przypadku Łodzi była taka możliwość, ale Zarząd Pesy uznał, że nie są w stanie zorganizować tego logistycznie. No i jeszcze jeden problem - to jest niezłe kuriozum. Wagonów dla Łodzi nie mogą montować pracownicy z Łodzi... pracownicy z MPK Łódź będą uczestniczyć przy montażu wagonów dla Torunia :D

Inaczej załatwił to Kraków. MPK wysłało swoich ludzi na urlopy (w rzeczywistości pracują przy krakowskich wagonach) i w ten sposób są "czyści". Wszakże co robi pracownik w czasie swojego urlopu - to jego prywatna sprawa.

Kraków wysłał 20 ludzi. Łódź ma wysłać około 120, już pojechało ponad 50-ciu ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: PESA "?"

Post autor: Auper »

A no chyba że tak...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PESA "?"

Post autor: J-31 »

Jedno co mnie pociesza w tym biznesie, to przynajmniej ci podesłani pracownicy otrzymają dodatkowe wynagrodzenie. Pomijając kwestię szkolenia i wiedzy jaką wyciągną na temat budowy tych wagonów - nie powinni narzekać finansowo ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: PESA Future

Post autor: TLG »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PESA Future

Post autor: J-31 »

Właściwie jedno z rozwiązań technicznych Pesy Future już znamy chociażby z Pesy 128N "Jazz-Duo" - np. super kondensatory. W Warszawie już z nich korzystano. O pozostałych rozwiązaniach na razie nie napisano. ;)

Natomiast wagon fajnie wygląda wizualnie ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: PESA Future

Post autor: TLG »

Najpewniej chodzi o indywidualny napęd na każde koło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”