Przetargi na dostawę nowych autobusów

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: alojz »

michalsolaris pisze: 2018-04-11, 20:04 Tymczasem MPK uznało, że źle policzyło cenę w ofercie MANa i obniżyło ją w dokumencie z otwarcia ofert na jego korzyść. Mi to osobiście śmierdzi jakimś przekrętem...
MPK dopatrzyło się że to MAN źle policzył.

Awatar użytkownika
michalsolaris
Posty: 159
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: michalsolaris »

Ale jednak do czegoś takiego doszło... Takie poprawki powinno zresztą się publikować jak najszybciej, a nie po miesiącu... ;)

KineticTS1
Posty: 50
Rejestracja: 2018-02-22, 10:31

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: KineticTS1 »

Na razie z tego co widać MPK się nie spieszy z tym przetargiem. Są jakieś ramy czasowe do kiedy mają przedstawić zwycięzcę?

Atoman
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-29, 12:31

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: Atoman »

Osobiście nie mam nic do MANów, choć architektura wnętrza Citaro jakoś bardziej do mnie przemawia. Niektóre MANy Michalczewskiego już są trochę w kiepskim stanie. Nieraz też naklejki lecą na głowę. Choć przyznam, że widziałem już podobny problem i w #8431...
Czy będzie Citaro, czy Lion`s City, będę ogólnie zadowolony. Zresztą bardzo ciekawe jak ten przetarg się skończy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: J-31 »

Ja bym raczej nie porównywał dbałości o autobusy u ajentów vs MPK. Co prawda wrocławskie MPK nie jest wzorem jeśli chodzi o dbałość o powierzony tabor, ale ajent jest jeszcze gorszy od wrocławskiego MPK. Ajent potrafi zajeździć nawet fabrycznie nowe autobusy ... i to bardzo szybko ;)

Awatar użytkownika
michalsolaris
Posty: 159
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: michalsolaris »

@KineticTS1 - ramy prawne to jest do 90 dni od zakończenia przetargu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: J-31 »

MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na 100 autobusów przegubowych. Wybrana została oferta firmy MAN, ale nie sądzę aby to były już "lwy" najnowszej generacji. Raczej będą to autobusy generacji już doskonale znanej we Wrocławiu

Więcej szczegółów poniżej
:strzałka: http://www.infobus.pl/man-wygrywa-we-wr ... 06324.html

KineticTS1
Posty: 50
Rejestracja: 2018-02-22, 10:31

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: KineticTS1 »

Dla mnie to jednak spora niespodzianka. Kilka miesięcy temu wydawało się, że to Mercedes wygra i to tylko formalność. Nawet pojawiały się artykuły, że MPK ułożyło przetarg pod Mercedesa.

Ja wolałem żeby pojawiło się więcej Citaro C2. MAN'y Michalczewskiego mnie nie przekonują. Zarówno pod względem jakości materiałów, ich spasowania, jak i wyciszenia. W dodatku na 90% nie będzie to nowa generacja lions'ów. To też minus bo ich aktualny design jest nieciekawy i przestarzały w porównaniu do konkurencji.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: Przemek »

Dla mnie zaskoczeniem jest to, że po raz kolejny budżet w przetargu na nowe autobusy został przekroczony (to już drugi raz z rzędu) i że jednak z tego powodu nie został unieważniony. Udało się namówić marszałka, żeby "dosypał" trochę "grosza" 😉 do najtańszej, jak się póżniej okazało oferty.

Z drugiej strony pomyłka w kilku mln zł w ocenie oferty była dosyć podejrzana 🤔 Z ponad 101 mln zł zrobiło się 96 247 500 zł 😉
Pożegnaliśmy rodzynka NG313, to witamy 50-tkę jego następców w MPK 😉

KineticTS1
Posty: 50
Rejestracja: 2018-02-22, 10:31

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: KineticTS1 »

Zastanawia mnie jeszcze jakie różnice w konfiguracji będą zauważalne, względem lions'ów Michalczewskiego. Ale tego dowiemy się dopiero za kilka miesięcy.

Szkoda mi Volvo 7000A, ponieważ one wszystkie zostaną odstawione. Egzemplarze z pierwszej dostawy są w bardzo kiepskim stanie ale dromadery to ostatnie autobusy nadające jakikolwiek klimat.

Skwarkson1680
Posty: 14
Rejestracja: 2017-08-07, 20:31

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: Skwarkson1680 »

Co się dzieje z tym zakupem 50 nowych autobusów? Od wybrania MANa jako zwycięzcy minęło już prawie pięć miesięcy, a umowy dalej nie ma.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: Przemek »

W końcu podpisana została umowa. Powodem zwłoki była kontrola Urzędu Zamówień Publicznych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: J-31 »

Nareszcie. Dobra wiadomość, zatem czekamy na Lion'sy. Jak się domyślam będzie to zapewne stara generacja, ale nic to - bo i tak są bardzo ładne ;)

KineticTS1
Posty: 50
Rejestracja: 2018-02-22, 10:31

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: KineticTS1 »

Tutaj nie do końca się zgadzam ;) Nie chodzi o to, że uważam "lwy" jako brzydkie ale dla mnie ten design jest już nudny i ociężały. 13 lat temu to pewnie było duże "wow" ale dzisiaj odstaje od konkurencji.
Jednak mam nadzieje, że chociaż jakość wykonania będzie lepsza niż w lionsa'ch u michalczewskiego bo niektóre egzemplarze są fatalnie zmontowane.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: Przemek »

Ale jaja...
http://mpk.wroc.pl/informacje/aktualnos ... -mercedesy
Zamiast MAN-ów do Wrocławia trafią najprawdopodobniej kolejne Mercedesy Citaro

MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. wycofał się z podpisania kontraktu na dostawę 50 niskopodłogowych przegubowych autobusów z opcją dostawy kolejnych 50 pojazdów.
MPK Wrocław będzie dążyło do zawarcia kontraktu z drugim oferentem, który złożył swoją ofertę w przetargu - EvoBus Polska Sp. z o.o.

MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup nowego taboru pod koniec czerwca 2018 roku. Spółka wybrała ofertę złożoną przez MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., która była korzystniejsza od propozycji EvoBus Polska Sp. z o.o.
Po rozstrzygnięciu przetargu, w połowie lipca, MPK Wrocław przekazała dokumentację postępowania do kontroli uprzedniej prowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Kontrola ta trwała około 4 miesięcy i została zakończona w listopadzie.
Po tym czasie, niestety, MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. powiadomił przewoźnika, że wykonanie zamówienia nie jest możliwe na warunkach określonych w postępowaniu i że odstępuje od zawarcia umowy. W tej sytuacji dokonano kolejnego wyboru dostawcy, który brał udział w tym przetargu.
Nie ma co się dziwić, skoro dostali jednorazowe zamówienie na 242 autobusy do Arabii Saudyjskiej, to co to dla nich odpuścić sobie takie "prowincjonalne" zamówienie 😉
Wybrano firmę EvoBus Polska Sp. z o.o. Pojazdy Mercedes Citaro powinny trafić do Wrocławia w drugiej połowie przyszłego roku. Będą to kolejne autobusy tej marki we Wrocławiu.

👉Przypomnijmy, że 60 nowych mercedesów jeździ już po naszych ulicach od wiosny ubiegłego roku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: J-31 »

No jaja to są i to naprawdę jak berety. Aż normalnie nie uwierzyłem, jak przeczytałem. Przecież MAN, to nie jest bydgoska Pesa, oni nie odpuszczają sobie tak kontraktów... a tu niespodzianka :shocked:

Awatar użytkownika
michalsolaris
Posty: 159
Rejestracja: 2012-03-17, 18:31
Lokalizacja: Wrocław-Śródmieście
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: michalsolaris »

Takie pogłoski krążyły już o wiele wcześniej. ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: Przemek »

Wczoraj MPK dokonało wyboru jedynej oferty od Evobusa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: J-31 »

No i brawo - będą kolejne Citaro ;)

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Re: Przetargi na dostawę nowych autobusów

Post autor: Rudy »

No nie był bym tego taki pewny. Jak pokazała oferta MANa wszystko może się zdarzyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”