Kolej dużych prędkości w Polsce

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Marecki

Superszybka kolej w Polsce?

Post autor: Marecki »

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 91123.html
Ja tam w to nie wierzę, chociaż mam cichą nadzieję. Co o tym myślicie? Mi wydaje się to bardzo mało prawdpodobne, nawet jeśli zostało wpisane do narodowego planu rozwoju, czy czegoś takiego...

Podi

Post autor: Podi »

Ja wierze tylko w Berlin-Poznań-odległa Warszwa :retard: ,reszta ma nikłe szanse...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Podi pisze:,reszta ma nikłe szanse...
Zapewnić Cię mogę, że miasto Wrocław, które nie wiem czy zauważyłeś, równiez jest zakwalifikowane jako jedno z pierwszych do realizacji połączenia z Dreznem, również ma takie same szanse jak Poznań.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Nie wiadomo ile będą kosztowały przejazdy nową linią. - Gdybym podał cenę, to by była futurologia
Lepiej nie wiedzieć :( Przy koszcie 3mld € - brrrr

aleksej

Post autor: aleksej »

Z tego 85% pokrywa UE w ramach funduszy spojnosci, PKP dostalo pieniadze z UE na przygotowanie studium wykonalnosci i innych dokumentow, w Lodzi juz sa opracowywane wariany przebiegu (w tym tunel sredniocowy). Szansa na realizacje jest i to wcale nie taka odlegla i futurystyczna. Hiszpania stworzyla niezla siec szybkich polaczen dzieki funduszom spolnosci z UE.

Pozdrawiam,
Aleksej

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Dla większości z was może jest to coś abstrakcyjnego, ale to jest naprawdę :) I wcale to nie taka odległa przyszłość kto wie może już za 10 lat pojedziemy z Wrocławia do Warszawy super szybkim pociągiem w tą 1h40min. Inaczej patrząc jest to mus. Z Wrocławia codziennie do Warszawy wyjeżdża 40 tys. osób różnymi środkami transportu. Większość koleją. A koszt 3 mld euro jest może i wielki, ale tak jak pisze aleksej zdecydowaną większość zapłaci Unia Europejska.
P.S. Na mapce z zaznaczonymi kierunkami jest błąd. Powinno być na odwrót tam gdzie 1 kolejności powinno być drugiej kolejności i na odwrót.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mi się ten pomysł wydaje troche nierealny :|.

Podi

Post autor: Podi »

rupak pisze:Mi się ten pomysł wydaje troche nierealny :confused:.
Mi też,ostatnimi czasy PKP nic nie inwestuje w tabor(trasy faktycznie modernizuje...)Albo pociągi są luksusowe(IC,EC,EN),albo totalne molochy... I jak tu wierzyć,że będzie operować takim czymś.... :|

voy

Post autor: voy »

Jak UE dołoży się porządnie do takiej inwestycji, to jest cień szansy, żeby zostało to zrealizowane. Jeżeli dofinansowanie będzie za małe to możemy tylko pomarzyć.

Milenium

Post autor: Milenium »

Nie wierze w to.Kolejny super-głupi pomysł.Nierealne :|.Ale fajnie że jest Szczecin :D.

voy

Post autor: voy »

Pomysł jest dobry, tyle że wykonanie trudno uznać za realne.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Łatwo mówić, trudniej zrobić :].

Milenium

Post autor: Milenium »

Tak jak zwykle,Polska :).

Podi

Post autor: Podi »

Już widzę ten kontrast-Superszybkie pociągi na ww.trasach,a na resztach stare sp42+skład bip i tak zawsze ...

Milenium

Post autor: Milenium »

I tak lubie rarytasy typu np. ST44.Mi ten widok pasuje.Tylko niestety są już to lokomotywy troche przestarzałe :(.

Podi

Post autor: Podi »

I tak lubie rarytasy typu np. ST44.Mi ten widok pasuje.Tylko niestety są już to lokomotywy troche przestarzałe :frown:.
Już je wycofują...Ja lubie ST43,ale to nie ten temat :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Tramwaj, Podi - zarówno jedna jak i druga, nie są to lokomotywy do ruchu pasażerskiego, a temat jak by nie patrzeć dotyczy modernizacji połączeń pasażerskich. Zresztą po co pisac nie na temat? ;) Ja myślę że plany te są całkiem realne, o ile będzie dofinansowanie z UE.

Milenium

Post autor: Milenium »

Inspektor pisze:Ja myślę że plany te są całkiem realne, o ile będzie dofinansowanie z UE.
Masz rację Inspektorze.Nie można tracić nadziejii._Może doczekamy się takich inwestycji?_Nic nie wiadomo :D.

PS:1000 POST JUPI :D

Podi

Post autor: Podi »

Tramwaj, Podi - zarówno jedna jak i druga, nie są to lokomotywy do ruchu pasażerskiego, a temat jak by nie patrzeć dotyczy modernizacji połączeń pasażerskich. Zresztą po co pisac nie na temat? :wink: Ja myślę że plany te są całkiem realne, o ile będzie dofinansowanie z UE.
Owszem,_wiem ,_że nie są,_ale jednak często jeżdzą w pociągach pasażerskich :) Dofinansowanie owszem,_może być,_tylko polacy nie moga schrzanić wniosku itp.
Tramwaj pisze:PS:1000 POST JUPI :biggrin:
Oja ale fajnie
Obrazek

Damhan

Post autor: Damhan »

Ja wierzę, że to powstanie choć_niepokoi mnie fakt pominięcia Krakowa, Pomorza i wschodu kraju.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koleje i Metro”