CN94UA

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Profesor

Post autor: Profesor »

voy pisze:Polecam, oderwiesz się od Ikarusów i Solarisów z MANem. Scania to ciekawy autobus, śmieszny jest ten koc na przegubie (tak jak w albie) i jest to autobus taki trochę specyficzny.
Ja powiem może tak. Szwedzi umieją zrobić dobry autobus lecz polacy nie umieją go złożyć i to powinno wszystko wyjaśniać. Idealnym przykładem są krótkie omnie ,w przegunbowych jest już zdecydowanie lepiej. Komfortowe zawieszenie i przede wszystkim jakość ,trwałość i solidność firmy Scania tu widać . Jest to autobus na światowym poziomie. Do niego wsiada się z uśmiechem na ustach , co sugeruje przód autobusu :)

voy

Post autor: voy »

Nie no aż tak dobrze to nie jest, ale jest całkiem znośnie w tej Scanii.

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

W Olsztynie jeżdżą dwie Scanie CN94UA (1047, 1048). Przejechałem się 1048. Ładnie jest wykończone wnętrze, wygodne fotele. Co dziwne nie ma z tyłu wyświetlacza (albo jest wyłączony). Myślę, że będzie dobrze się sprawował w Olsztynie.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Co do komfortu jazdy Scania nie mam żadnych zastrzeżeń, przeszkadzają mi tylko te piszczące drzwi, skrzypiące plastiki i brak fotela dyrektorskiego ;) Do reszty się nie można przyczepić :!:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

A dużo się różnią od krakowskich?


Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jednym słowem - piękna. A propo, to coś odstające nad drzwiami to lampki?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ale, ale Popatrzcie na jego tablice rejestracyjną WPR 5U14 - czyli ten pojazd zarejestrowany został w ... gminie Pruszków, czyli tam gdzie znajduje się serwis Scanii (pod Nadarzynem)... :mruga:

Ten autobus - to chyba-na pewno jest tester, no chyba, że MPK Olsztyn kupiło "testera"... ;)

voy

Post autor: voy »

http://www.km.olsztyn.pl/galeria/displa ... m=31&pos=4
A tu wnętrze Scanii. Dosyć ciekawy ten autobus. 0 otwieranych okien, klimatyzacja, siedzenia zagraniczne, lampy nad drzwiami.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

I białe rurki :D Ale dość nieładnie to wygląda..

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Hm, przyznam, że z zewnątrz o wiele lepiej mi się podoba. Co do wnętrza, jakoś tak ciemno trochę, nie podobają mi się te uwypuklone ramy okien oraz kształt górnych listew osłaniających przewody. Ponad to, te białe poręcze nijak pasują do tej kolorystyki ,a te jakby "urwane" czarne obicia poręczy krzeseł same mówią za siebie...Na pewno, zostało zrobione to tak, aby łatwiej było się złapac za poręcz, jednak nie wygląda to ani estetycznie ani ciekawie...Zaś fotele pewnie muszą być wygodne ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

Olsztyńskie KM bardzo urosło,trzeba dodać jeszcze Neosie N4016NF,ich KM podoba mi się.Tylko czy oni nie mają za dużo typów w swoim mieście?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Bardzo podoba mi się malowanie tych Scanii. Ciekawie też wyglądają urządzenia klimatyzacji na dachu pomalowane na ciemny kolor, dużo ładniej niż białe.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Moim zdaniem na pewniaka jest to tester. Wystarczy spojrzeć na podłoge, która jest już troche "wytarta" ;) Co do wyglądu to podoba mi się z zewnątrz jak i wewnątrz :) Mówiąc ogólnikowo: ładna ta Scania ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja ciekawy jestem skąd ją ściągnęli - bo wg. mnie to nie jest fabrycznie nowy autobus... ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:A ja ciekawy jestem skąd ją ściągnęli - bo wg. mnie to nie jest fabrycznie nowy autobus...
No według mnie też nie co napisałem w swoim poście powyżej (wytarta podłoga) po wnętrzu ciężko będzie dojść skąd jest...


Kolejną przeszkodą może być to, że nawet jeżeli ten autobus jest z drugiej ręki to przeszedł przez serwis Scanii w którym wszystkie ślady zostały usunięte ;)

drentwy

Post autor: drentwy »

Macie rację, te Scanie to używki. Trzeba czasem czytać inne fora o KM i strony przedsiębiorstw komunikacyjnych ;) W Olsztynie kupiono 2 extestowe przegubowe OmniCity w wersji praktycznie full wypas (pełna klima), 1 solówkę OmniLink (też tester - sporo jeździł po Polsce), do tego 2 exSłupskie Scanie MAXCI i 2 MANy NG272.

A tak w ogóle to witam :D

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Czyli ta Scania jest ze Słupska?

drentwy

Post autor: drentwy »

Ta niebieska? Nie mam pojęcia ;) Wyprodukowana może i w Słupsku, ale do sprzedaży ściągnięta raczej do Polski z zagranicy. W Polsce z tego co pamiętam jeździły tylko białe testery (które też trafiły zresztą teraz do Olsztyna).

EDIT:

I cała rodzinka "nowych" Omni w komplecie (za stroną olsztyńskiego MPK) :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ehh, ładne są skubańce ;) Ciekawe czy je przemalują ...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Witam Drentwego na forum. Czyli tylko potwierdziłeś moje przypuszczenia. :)

A i tak uważam, że naprawdę zrobili dobry interes - za pewnie niewielkie pieniądze kupili prawie nowe autobusy. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”