Tramwaje Škoda

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
voy

Tramwaje Škoda

Post autor: voy »

Myślę, że przydałby się temat o tych tramwajach :)
Jest już wyprodukowany pierwszy brzydal...znaczy się egzemplarz:
http://tramvaje.plzenskamhd.net/14t.htm
Jak dla mnie porażka. Przód prawie taki sam jak w bulwie, dziwnie wymyślone szyby z przodu, linia okien nierówna, tramwaj powinien być wg mnie bardziej oszklony.
We wnętrzu nie lepiej. Całe wnętrze wygląda archaicznie, ubogo i jakoś tak mało nowocześnie. Pozostaje mi życzyć Wrocławianion, żeby ich Skody były lepsze od tego.

Jessi

Post autor: Jessi »

Niestety pech chciał, że MPK zamówiło niedawno kolejne sztuki. Razem będzie ich 19. Jak dla mnie to jest najgorszy zakup naszego MPK. Bleee :nuts:

Podi

Post autor: Podi »

Jessi pisze:Niestety pech chciał, że MPK zamówiło niedawno kolejne sztuki. Razem będzie ich 19. Jak dla mnie to jest najgorszy zakup naszego MPK.
Jessi pisze:Bleee :nuts:
Faktycznie tragedia...Tramwaj za bardzo "futurystyczny" :p

lukluk

Post autor: lukluk »

coż ciekawy acz dużo zależy od malowania, w tym malowaniu co na fotkach to tragedia, jednak proste formy są najlepsze, cieszcie się 19 nowych wozów no i zawsze to nie pudełko :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Eh...juz chyba gorzej wyglądać ta Skoda nie może...Przyjmijcie ludzie z Wrocławia moje kondolencje :)

aleksej

Post autor: aleksej »

Ech...znowu narzekanie. Po pierwsze Wroclawska Skoda bedzie inna od tej Praskiej, bedzie miala rowna linie okien oraz zupelnie inne malowanie (i nie bedzie stopnia w srodkowym czlonie). Rowniez kolorystyka wnetrza jest wybierana przez zamawiajacego. Tak naprawde moze przod nie jest za ladny, ale co do reszty to wiekszych zastrzezen nie mam.

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
I gratuluje Wrockowi ze wkoncu bedzie mial porzadne tramwaje i w dodatku 17.

Trolejbusek7Tr

Post autor: Trolejbusek7Tr »

Do you like tram ©koda 14T? I hate this tram. I hope that this tram will early stall. How will look tram ©koda 16T. This tram hasn't got fully rotery trucks, so it won't very reliable in Prag's terain. I want to Prag tram NGT8.

PL: Lubisz tramwaj ©koda 14T? Ja nienawidzę tego tramwaju. Mam nadzieję, że ten tramwaj wcześnie utknie. Jak będzie wyglądać tramwaj ©koda 16T. Ten tramwaj nie otrzymał w pełni obrotowych wózków, a zatem on nie będzie za bardzo pewnie jeździć w Pradze. Chcę do Pragi tramwaju NGT8.

OZZY

Post autor: OZZY »

It hasnt't got rotary trucks? Well, it seems that its quite similar in its construction to Siemens Combino. But why ©koda 14T hasn't got 100% of lowfloor if has stiffly attached bogeys? Thats ridiculous cos' it means that the tram ain't got full axles. (unnecessary when there's possibilityof using full ones)


And when you talk about NGT8 you mean Bombardier's Flexity Outlook or Classic :D ?

Proszę podać polską wersję tekstu.
mod. Thomas78
Ok... zapomniałem się ;)

PL:Nie ma ruchomych wózków? Wydaje mi się że bardzo podobne rozwiązanie techniczne zastosowano w Combino. Ale czemu ©koda 14T nie ma 100% niskiej podłogi przy zastosowaniu sztywno przymocowanych wózków? To trochę dziwne ponieważ w takim wypadku ten tram nie ma sztywnych osi co jest trochę irracjonalne jeśli stosuje się podwyższenie w obrębie "wózka"

Mówiąc o NGT* maszn a myśli Bombardiera Flexity Outlook czy Classic :D ?
Ostatnio zmieniony 2005-12-05, 19:08 przez OZZY, łącznie zmieniany 1 raz.

aleksej

Post autor: aleksej »

It's hard to say if I like this tram, I've newer seen it live. But I have to say that the Prag one is very ugly :) and it doesn't seem to fit this city. I realy hope that the Wroclaw version will look better.


PL:
Trudno powiedziec czy lubie ten tramwaj, nigdy go nie widzialem na zywo. Ale musze przyznac ze Praska wersja jest brzydka :) i nie pasuje do tego miasta. Mam nadzieje ze Wroclawska wersja bedzie ladniejsza.



Pozdrawiam,
Aleksej

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Mi najbardziej nie podoba się "ryjek" tego tramwaju :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Trolejbusek7Tr pisze:Do you like tram ©koda 14T?
Hi Trolejbusek7Tr ;)

Trolejbusek7Tr did you sow this tram, and did you ride by ©koda 14T in Prague ?
Can you write some about your feelings from this tram. ;)

(PL)
Cześć Trolejbusek7Tr

Trolejbusek7Tr czy Widziałeś ten tramwaj i czy Jechałeś już ©kodą 14T ?
Czy mógłbyś napisać coś o swoich odczuciach z jazdy tym tramwajem ? ;)

DeltaState

Post autor: DeltaState »

Rany... B-ę-D-¡---L-E-P-S-Z-E! Czemu się tak Wrocławia czepiacie? To już ludzi doprowadza do szału, szczyt wszystkiego! WROCŁAW BęDZIE MIAŁ RÓWN¡ LINIę OKIEN, WIęCEJ NISKIEJ PODŁOGI, INNE KOLORY WEWN¡TRZ I NA ZEWN¡TRZ, WIęC TAKIE PISANIE "wspolczuje wroclawianiom" TO CZYSTY I-D-I-O-T-Y-Z-M :!:


1. Tutaj się nie krzyczy
2. Uważaj na słownictwo. Jak Cię to tak denerwuje proponuję zażyć Relanium. u2w

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

DeltaState pisze:Rany... B-ę-D-¡---L-E-P-S-Z-E! Czemu się tak Wrocławia czepiacie? To już ludzi doprowadza do szału, szczyt wszystkiego! WROCŁAW BęDZIE MIAŁ RÓWN¡ LINIę OKIEN, WIęCEJ NISKIEJ PODŁOGI, INNE KOLORY WEWN¡TRZ I NA ZEWN¡TRZ, WIęC TAKIE PISANIE "wspolczuje wroclawianiom" TO CZYSTY I-D-I-O-T-Y-Z-M :!:
Dobra, dobra ale czemu tak krzyczysz?.

Pożyjemy zobaczymy. Jest dobrze, że w ogóle jakieć nowe tramwy Wrocław kupuje, ale z zewnatrz (wg mojej opini) nie prezentuja sie najlepiej..

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

DeltaState pisze:Rany... B-ę-D-¡---L-E-P-S-Z-E! Czemu się tak Wrocławia czepiacie? To już ludzi doprowadza do szału, szczyt wszystkiego! WROCŁAW BęDZIE MIAŁ RÓWN¡ LINIę OKIEN, WIęCEJ NISKIEJ PODŁOGI, INNE KOLORY WEWN¡TRZ I NA ZEWN¡TRZ, WIęC TAKIE PISANIE "wspolczuje wroclawianiom" TO CZYSTY I-D-I-O-T-Y-Z-M :!:
Po pierwsze bez nerwów. :|

Po drugie, komuś może się ten tramwaj nie podobać. :mruga:

Po trzecie to fajnie, że właśnie we Wrocławiu będą jeździły Skody 16T ;)

Podi

Post autor: Podi »

DeltaState pisze:Rany... B-ę-D-¡---L-E-P-S-Z-E! Czemu się tak Wrocławia czepiacie? To już ludzi doprowadza do szału, szczyt wszystkiego! WROCŁAW BęDZIE MIAŁ RÓWN¡ LINIę OKIEN, WIęCEJ NISKIEJ PODŁOGI, INNE KOLORY WEWN¡TRZ I NA ZEWN¡TRZ, WIęC TAKIE PISANIE "wspolczuje wroclawianiom" TO CZYSTY I-D-I-O-T-Y-Z-M :!:
Pewnie masz racje,jak pomyśleć ze połowa sieci w Polsce jeszcze nie ma niskopodłogowców to trzeba sie cieszyć nawet tym :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Podi pisze:
DeltaState pisze:Rany... B-ę-D-¡---L-E-P-S-Z-E! Czemu się tak Wrocławia czepiacie? To już ludzi doprowadza do szału, szczyt wszystkiego! WROCŁAW BęDZIE MIAŁ RÓWN¡ LINIę OKIEN, WIęCEJ NISKIEJ PODŁOGI, INNE KOLORY WEWN¡TRZ I NA ZEWN¡TRZ, WIęC TAKIE PISANIE "wspolczuje wroclawianiom" TO CZYSTY I-D-I-O-T-Y-Z-M :!:
Pewnie masz racje,jak pomyśleć ze połowa sieci w Polsce jeszcze nie ma niskopodłogowców to trzeba sie cieszyć nawet tym :)
Oczywiście, w sumie masz rację, a to że "ryjek" jest taki a nie inny - no cóż... Mam nadzieję, że będzie się sprawdzał w eksploatacji i Wrocławianie będą z niego zadowoleni (nawet jeśli wygląd tego tramwaju nie przypadnie komuś do gustu).

Podi

Post autor: Podi »

Thomas78 pisze:Oczywiście, w sumie masz rację, a to że "ryjek" jest taki a nie inny - no cóż... Mam nadzieję, że będzie się sprawdzał w eksploatacji i Wrocławianie będą z niego zadowoleni (nawet jeśli wygląd tego tramwaju nie przypadnie komuś do gustu).
Lepsza niskopodłogowa bulwa , niż bulwa ex.stopiątkowa :P

mgajewski

Post autor: mgajewski »

Podi pisze:Lepsza niskopodłogowa bulwa , niż bulwa ex.stopiątkowa
Zgadzam się z tobą.

Neral

Post autor: Neral »

There are some new photos of the first 14T prototype tramcar for Prague:
http://www.tramfoto.com/images/vozy/anitra/index.php
I is now being tested in the streets of Plzeò and maybe 8 December it will arrive to Prague.

(PL) Oto kilka nowych fotografii pierwszego prototypu tramwaju 14T dla Pragi:
http://www.tramfoto.com/images/vozy/anitra/index.php
Teraz jest testowany na ulicach Pilzna i może 8 grudnia, przybędzie do Pragi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Neral pisze:There are some new photos of the first 14T prototype tramcar for Prague:
http://www.tramfoto.com/images/vozy/anitra/index.php
I is now being tested in the streets of Plzeò and maybe 8 December it will arrive to Prague.
Hello Neral. Welcom on KM-Forum. :)
Big thanks. Nice photo's. :-P

Neral, can you write, how is your opinion about Skoda 14T ?

http://www.tramfoto.com/images/vozy/anitra/anitra23.jpg
:strzałka: And which Skoda is better ?

Great Regards J-31 :)

(PL)
Witaj Neral. Witamy na KM-Forum. :)
Wielkie dzięki. Fajne zdjęcia :-P

Neral, czym Mógłbyś napisać, jaka jest Twoja opinia o tramwaju Skoda 14T ?

http://www.tramfoto.com/images/vozy/anitra/anitra23.jpg
:strzałka: I która Skoda jest lepsza ?

Pozdrawiam serdecznie J-31 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”