Solaris - dostawy

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:MZA znalazło sposób na to, o czym piszesz w poprzednim temacie o przerzutach autobusów. Pojazdy serwisuje Solaris, MZA ma wszystko gdzieś i na tym się kończy, wszyscy są zadowoleni, bo nie trzeba kombinować z serwisem tych pojazdów przez mechaników MZA.
Hym... tak się zastanawiam, czy to nie będzie po prostu kadra przeszkolonych mechaników z MZA. Nie mówie, że jest to złe rozwiązanie, ale efekty zobaczymy za 8 lat :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze:Hym... tak się zastanawiam, czy to nie będzie po prostu kadra przeszkolonych mechaników z MZA. Nie mówie, że jest to złe rozwiązanie, ale efekty zobaczymy za 8 lat :)
Na razie - na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że serwis SU 18 III, to nie są "przeszkoleni pracownicy MZA". To są faktycznie faceci od Solarisa. ;)

Co będzie za 8 lat ? Nie wiem..... :]

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Na razie - na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że serwis SU 18 III, to nie są "przeszkoleni pracownicy MZA". To są faktycznie faceci od Solarisa.
No to dobrze :) W sumie zobaczymy jak to będzie wychodziło im w praktyce. Zastanawiam się czy ci mechanicy już wcześniaj pracowali przy Solarisach, czy po prostu mają zwykłe przeszkolenie ;) :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

0405NE pisze: No to dobrze :) W sumie zobaczymy jak to będzie wychodziło im w praktyce. Zastanawiam się czy ci mechanicy już wcześniaj pracowali przy Solarisach, czy po prostu mają zwykłe przeszkolenie ;) :?:
SU 15 były serwisowane różnie - albo samodzielnie przez MZA (nie wiem czy mechanicy przeszli przeszkolenie, wg. mnie powinni, ale... :retard: jak znam życie... :mruga: ), ale też zdarzało się bardzo często, że widziałem SU 15 w serwisie... MAN-a w Wolicy pod Warszawą. Pojawiały się tam bardzo często, na początku eksploatacji. Możliwe, że chodziło o serwis silnika i układu napędowego (prod. MAN). ;)

Obecnie Solarisów już nie widuję w serwsie MAN-a, toteż domyślam się, że MZA "serwisuje" je samodzielnie... :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Wydaje mi się, że jesli umowa przewidywała serwisowanie przez Solarisa, to oznacza jednak serwis niezależny. Przeszkolenie pracowników to nie jest to samo. Dla przykładu można podać PKA w Gdyni. Jest to ASO Solarisa a to jednak nie to samo. Podobnie PKT ma status ASO (dla trolejbusów). Jednakże obie te firmy nie są traktowane jako serwisy firmowe.

Hubert

Post autor: Hubert »

Albo przy naprawie 15 korzysta z ... pracowników z Solarisa! :D :rotfl: Wkońcu 15 czy 18 II czy III co za różnica :D :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:Wydaje mi się, że jesli umowa przewidywała serwisowanie przez Solarisa, to oznacza jednak serwis niezależny. Przeszkolenie pracowników to nie jest to samo. (...)
Bingo :!: Dokładnie tak... :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Hubert pisze:Albo przy naprawie 15 korzysta z ... pracowników z Solarisa! Wkońcu 15 czy 18 II czy III co za różnica
No różnicy może na pozór niewielka, ale jednak jest :!: No i jeszcze fakt, że za naprawe U15 musiałoby zapłacić MZA :P

voy

Post autor: voy »

Podobno przyjechały już kolejne Solarisy, 10 sztuk na Woronicza.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:Podobno przyjechały już kolejne Solarisy, 10 sztuk na Woronicza.
A czy moge wiedzieć skąd masz te informacje :?: Jest to sprawdzone źródło :?:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Su18 w ilości 10 sztuk dojechały na zajezdnie R-7 Woronicza o godzinie 19:30 6.12.2005 roku :mruga:
Następnie 5 sztuk na R-7 dotrze w piątek.
www.gw.livenet.pl/wyc/bolechowo/
Tutaj jest dowód że Su18 dotarły na Woronicza. :mruga:
¯eby nie było nie porozumień nie jestem autorem tych zdjęć :cool: .

drentwy

Post autor: drentwy »

Wow, świetne zdjęcia. Uwielbiam fotorelazzione z fabryk ( z okolic fabryk również ;) ) Zwłaszcza to mi się podoba : Duuużo Solniczek :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki. Ja byłem wczoraj na R7 - o godz. 16.30 i chciałem napisać "cisza, nie ma". Jeszcze wtedy ich nie było. A teraz wiem, że już są. Wielkie dzięki. :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Fajne te foty :D Kierowcy oczywiście dostali upominki od Soalrisa, pewnie jakaś mała rozmowa z prezesem byłe ;) Zaciekawił mnie jeden fakt, że Solaris już wyprodukował prawie 99% wozów dla Warszawy, nie wiem jak oni to robią, ale naprawde wyrazy uznania :D

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Kolejne 5 SU18 dotarły już na Woronicza 8211-15 m.i.n dzisiaj na linii 188- 8215 na dodatku ,na 710,192,175 i jeszcze jeden na któreś z linii.

nevander13

Post autor: nevander13 »

Bułgaria: Firma z Polski wygrała przetarg na dostawę autobusów dla miasta Burgas

Opublikowano: Burgas, 16 września 2012

W ciągu najbliższych miesięcy na ulicach Burgas pojawi się 67 nowych, ekologicznych autobusów komunikacji miejskiej. Przetarg na dostarczenie autobusów wygrała polska firma Solaris Bus&Coach. Jak dotąd wyprodukowała ona ponad 8000 autobusów, z których 65% trafiło na eksport do krajów UE, Rosji i Dubaju.

Nowe autobusy wyposażone będą w system elektronicznej sprzedaży biletów, monitoring i GPS. W celu usprawnienia transportu, dla komunikacji miejskiej wydzielone zostaną pasy szybkiego ruchu. Ponadto na przystankach zainstalowane będą elektroniczne tablice informacyjne, dzięki którym pasażerowie będą mogli sprawdzić realny czas oczekiwania na wybrany autobus.

Zakup autobusów zrealizowany został w ramach projektu „Zintegrowany transport w mieście Burgas” finansowanego przez program operacyjny „Rozwój regionalny” na kwotę 15,5 mln EUR.

- Wraz z wprowadzeniem nowych autobusów Burgas stanie się pierwszym miastem w Bułgarii posiadającym atrakcyjny, szybki i całkowicie odnowiony transport miejski. Aby zapewnić komfort pasażerom, wszystkie autobusy będą niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację. Ich wprowadzenie w znacznym stopniu przyczyni się do odciążenia ruchu w mieście i rozwiąże większość problemów miasta w dziedzinie transportu i ekologii – stwierdził burmistrz Burgas Dymityr Nikołow.

Dostawa autobusów ma być zakończona przed upływem pięciu miesięcy. Pierwsze sześć autobusów ma zostać dostarczone do Burgas w terminie 90 dni od momentu podpisania umowy.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

A może by tak źródło?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak ja znam Bułgarię i Burgas, to te Solarisy długo tam nie pożyją. Zacznijmy od nawierzchni dróg, która jest katastrofalna. O serwisie (SB&C nie ma tam rzadnej wyspecjalizowanej placówki) nie chce się wypowiadać. Obawiam się, że firma, która zakupiła Solarisy nie będzie o nie dbać. No, ale póki co gratuluję wygranej, po Sofii, Burgas jest drugim miastem w którym pojawią się Solarisy, ale pierwszym, w którym pojawią się autobusy Solaris ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Chyba przesadzasz. W Burgas już cztery lata jeżdżą Tedomy, więc nie będą to ich pierwsze nowoczesne autobusy. Ponadto pamiętaj o tym, że to jest nadmorski kurort i na pewno mają stosunkowo dużo pieniędzy i na pewno zależy im na tym żeby komunikacja była na poziomie(z powodu turystyki).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Z mojej poprzedniej wypowiedzi można tak odczytać, że kupią te Solarisy i bardzo szybko je zniszczą... oczywiście nie. Bo faktycznie nie będą to ich pierwsze tak nowoczesne wozy. ;)

Miałem na myśli dłuuższą perspektywę, raczej kilku lat eksploatacji liniowej. Warto wiedzieć, że Bułgaria bardzo się zmienia, co zresztą widać po tym zakupie (nie pierwszym zresztą), ale warto pamiętać, że mentalność Bułgarów zmienia się raczej powoli. Zresztą u nas jest podobnie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”